Skocz do zawartości

Uszczelnienie kanału samochodowego.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, smok_wawelski napisał:

Jakakolwiek farba na szkło wodne zapomnij - jest tak jak cytujesz, zlezie b. szybko - czyli tu masz tylko jedna próbę wyjdzie lub nie wyjdzie niestety

Czyli nie można nakładać kilu warstw tego szkła tylko jedną?

10 minut temu, smok_wawelski napisał:

Bardzo umorusane te ściany i dno kanału ?  to też istotny czynnik jeśli mocno zaolejone to ciezko  będzie czymkolwiek zrobic.

Nie nie są uwalone, wystarczy wydrapać i będzie beton, no może posadzko trochę ale też nie jest mocno brudne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Cesarz sobie  pałacu nie rozwali żeby dźwigiem kanał wyciągnąć i zaizolować jak w książce pisze

A dlaczego nie :bevil::lol:

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Tomek nie szukaj kwadratowych jaj. Zagruntuj, zrób mapelastikiem i na to nawet najtańsze płytki i będzie picabello. Na pewno nie będzie wody- o ile porządnie zrobisz mapelastic

No nie wykluczam tego na 100% jeżeli nie będzie wyjścia to tak zrobię, myślałem tylko że wystarczy jakiś impregnat, pomalować i już  :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Farba na szkło na pewno nie.     Szkło na szkło musisz poczytać karty charakterystyki bo są rożne szkła wodne i tak jak pisałem większość z nich wali się w mięcho betonu a nie maluje takim nie zrobisz.   Ty musisz szukać takiego do malowania/impregnacji
A co tam - kumoterstwo jest wszędzie to smok smoka Ci podeśle :)   coś z tej parafii (oczywiscie nie w półlitrówkach)  ale kierunek ten:  http://www.dragon.com.pl/produkt.html?id=278

Tu masz dość dobry artykuł z opisami i odsyłaczami https://kb.pl/porady/szklo-wodne-zastosowanie-cena-i-wszystko-inne-co-warto-wiedziec/

Nie chodzi o brud - brud to weźmiesz szczotę na wiertarke okulary i zedrzesz ale chodzi o to czy tłuste oleje i smary nie wniknęły w beton a to w kanałach częste
jeśli wniknęły i jest tłusty - średnio widzę każdą powłokę uszczelniająca tudzież klej i kafelki -  tu przy tłustym  jest wskazanie własnie na bitumy co wiadomo  że jest do d.... w kanałowym zastosowaniu wewnatrz albo na szkło wodne bo jest zasadowe i trochę tłuszcz wyżre.

A Jackowy  patent  - Mapei  to nie tania chemia ale super - to dobra półka - tyle że na tłuste to jednak mam wątpliwości poczytaj kartę produktu

Cytat

Mapelastic doskonale przylega do wszystkich powierzchni betonowych, murowych, ceramicznych oraz marmurowych, pod warunkiem, że są nośne oraz czyste

Zerknałem tylko na szybko - Tyrknij do Mapeja - bo karta raczej nie mówi jak sobie radzi na tłustym

 

Niezależnie od izolacji polecam studzienkę - jakiś filter+pompka z budy do studzienki  i masz spoko Cesarzu :) 
Cenowo szkło wodne to b. tani srodek i  pobije Mapei+kafle  wielokrotnie - ot i tak masz zagwozdkę - dumaj.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Cezarr napisał:

myślałem tylko że wystarczy jakiś impregnat, pomalować i już  :blink:

Tak to nie zadziała ? 

ile masz metrów kw łącznie ścian i podłogi?

 

 

22 minuty temu, smok_wawelski napisał:

tyle że na tłuste to jednak mam wątpliwości

Nie mogę nigdzie doczytać? Gdzieś było pisane o tłustym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój jak budowałem to nie wierzyłem w to aby go uszczelnić na 100% . Z każdej strony do środka jest spadek a tam studzienka z kratką aby wstawić najzwyklejszą pompę aby wypompować wodę. Jak mam coś zamiar robić to dzień wcześniej wypompuję i najwyżej jak jest potrzeba to na drugi dzień . I lotto czy jest tam woda czy nie ma wody. Dla mnie priorytetem była wspomniana studzienka i szerszy kanał w środku od szerokości desek patrząc z góry.

Jest jedyna sprawdzona metoda ,która nie przepuści wody. Wyspawanie wanny z blachy od środka kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maras napisał:

Jest jedyna sprawdzona metoda ,która nie przepuści wody. Wyspawanie wanny z blachy od środka kanału.

Nie jedyna ?

 

3 minuty temu, Cezarr napisał:

O rany, tak na szybko 5 m długości, 1.2m  szerokości o około 1.6-1.7 wysokości.

No to troche jest, 27m2.  Potrzebowałbyś 3 zestawy mapelastiku to jest 750, plus nawet najtańszy gres to ze 300zł, jakiś klej i fugi iw wyjdzie z 1300zł. 
 

do przemyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie robił woda będzie nachodzić, mój kolega rozebrał stary kanał, wyłożył folią, zrobili nowy i po tygodniu woda po kostki:jump:, Pomogło dopiero kupno gotowego kanału z gwarancją że nie będzie nachodzić woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Cezarr napisał:

Wiesz niekonieczni cały kanał musi być wykafelkowany, posadzka i z pół metra ściany lub nawet mniej.

Tylko kasę robi izolacja a nie kafelki. Ja jakbym robił izolację to do samej góry, a zostawiać ją bez okrycia to bez sensu, prędzej czy później się uszkodzi. To jak wyschnie ma taką konsystencję gumową, można to ciąć tapeciakiem. Bezwzględnie musi być osłonięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

tam jest dużo większe ,,parcie,, wody niż w kanale

Niby tak, ale parcie wody jest na izolację a nie spod izolacji, poza tym jak pomalowany kanał od wewnątrz izolacjami to co będzie w nim robione? Kanał najczęściej służy do naprawiana pojazdów itp, a tam używa się szlifierek młotków kluczy i innych rzeczy które nie spadają na ściany i podłogi basenu... 

 

3 godziny temu, Cezarr napisał:

Problem to taki że pojawia mi się woda w kanale po dłuższych opadach,

Może jak jest możliwość to spadek podłogi w jedna stronę i na końcu studzienka, wrzucasz do niej pompę i wylewasz jak potrzebujesz skorzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PolariS napisał:

Niby tak, ale parcie wody jest na izolację a nie spod izolacji

Miałeś styczność z tym środkiem o którym mówię? 
 

 

9 minut temu, PolariS napisał:

tam używa się szlifierek młotków kluczy i innych rzeczy które nie spadają na ściany i podłogi basenu... 

 

Ta masa w wersji odsłoniętej jest na tyle delikatna że wystarczy że upadnie śrubokręt i zrobi dziurę wtedy cała robota psu na budę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanna spawana to tylko nierdzewka stal czarna po prostu zgnije albo ona sama albo spawy a najprędzej strefa wpływu ciepła przy spoinie

 

Dalej w tej burzy mózgów po odrzuceniu drenażu i izolacji zewn. to widzę tylko 2 rozwiązania Jacka trochę drogawe obarczone ryzykiem tłustości i nie specjalnie gres do kanału że wzgl na spadający młotek i drugie budżetowe szkło/polepa izolacyjna z bud marketu+studzienka

Ale w Jackowym też bym robił studzienke i jeszcze pytanie czy Cesarze flizuja ? Maszynkę do cięcia mają ? Czy tarczą tniemy ten gres ?

 

 

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak: w posadzce kanału nawiercić dziur (tak do połowy grubości ściany) wstrzyknąć w te otwory szkło wodne. Szkło wodne ma taką właściwość że wiąże wilgoc ze ścian w trwały nierozpuszczlny związek przez to odcina i uszczelnia. Wstrzykiwać partiami żeby szkło miało czas zadziałać. Jest to metoda stosowana do osuszania i izolowania starych zabytkowych ścian, stosuje się szkło albo specjalne polimery,środek można  podawać grawitacyjnie albo  metodą ciśnieniową. Ściany nawierca się pod kątem. Pomalowanie nie będzie tak skuteczne jak nasączenie ścian. To powinno wystarczyć. A jak nie, to można dać hydroizolację, najskuteczniejsza będzie 2k. Proszek plus polimer. Folie w płynie są za słabe. Niestety hydroizolacja nie może być ostatnią warstwą. Łatwo można ją uszkodzić mechanicznie. 

W ten sposób uszczelnilam sobie podłogi i ściany w piwnicy. Piwnica ok 1,5m poniżej poziomu gruntu. Woda wchodzila  po kilku dniach opadów. Od 6 lat spokój. 

Edytowane przez Sylwiii (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.