Skocz do zawartości

Na Dziko a woda.


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

34 minuty temu, Misio napisał:

Grzanie wody to ewentualnie to co było już wiele razy opisane - w czajniku gorącą wodę na gazie i fruu do zbiornika...

Szara z rozwagą nie jest straszna i da się z tym poradzić (mam np też taki kanister na szara wodę - 10l i jak bardzo długo gdzieś stoimy to do wiaderka i kanisterka i spacer farmera...gorzej z kasetą...my np mamy dwie...

Mając mobilny samochód można nim pojechać gdzieś po wodę...ja czasem wożę na rowerze w sakwach małe kanisterki, a kilka razy mieliśmy przyczepę rowerową i tak woziłem większe rzeczy/kanistry, zakupy...kiedyś widziałem jak gościu spacerując brał ze sobą duży plecak i 2kanistry 10l...i tak codziennie przy okazji wycieczki - ale ogólnie my rzadko stoimy dłużej niż 2-3noce w jednym miejscu...

W obecnej sytuacji jak i ogółem, chętnie się przemieszczamy. Zestawem wycieczki autem, kamperem częste zmiany miejsc. Kamper przeważnie ma 100-160-200l czystej wody i ok połowy szarowki. Nie widzę problemu zlać szarowke w lesie czy krzakach. Oczywiście gdzieś na boku. Susza jest. Woda się przyda naturze. Do kampera też można jeszcze 30-60l dodatkowo zabrać w zbiornikach. Realnie, oszczędnie 5 dni bez dolewania się przetrwa. Pitna do tego w baniakach 5l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, maarec napisał:

Zestawem wycieczki autem, kamperem częste zmiany miejsc. 

Podzielałbym to zdanie

 

48 minut temu, maarec napisał:

Kamper przeważnie ma 100-160-200l czystej wody i ok połowy szarowki. Nie widzę problemu zlać szarowke w lesie czy krzakach.

To mocno zależy od wielkości kampera - relacja biała szara ok    U mnie zakładam że będzie ok 120-150/80 ale to malizna puszka no i zasadniczo 2 osoby ten parametr osób  tez powinno sie brać pod uwagę dobierając zbiorniki oczywiście jeśli miejsce i masa puszcza.   Z szarą no problem - trzeba tylko trochę pomyśleć o eko chemii  i nie używać ostrej 

 

10 minut temu, Voku napisał:

Ale jak jedziesz na dziko to chyba ta opcja odpada. 

Fakt chyba że zostawisz dyżurnego  czasem las bezpieczniejszy od miasta :)  - tyle że to nie załatwia sprawy pełnorodzinnych wycieczek, 

 

Byłeś szybszy Misio :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.