Skocz do zawartości

Na Dziko a woda.


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Voku napisał:

Ale też będziesz montował, solara i bojler, czy solar i przetwornica? Ja cały czas się zastanawiam czy w to inwestować.

Tylko akumulator i bojler na początek. Solar to droga zabawka. Duży 3-4 doby pociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Osobiście używam tego wynalazku

https://www.decathlon.pl/prysznic-przenony-10-l-id_8513657.html

OŚWIETLENIE, HIGIENA NA BIWAKU Kemping - Prysznic przenośny 10 l QUECHUA - Akcesoria kempingowe

Szybka akcja, podgrzanie na kuchence 5 l wody, do tego reszta zimnej, dwie osoby bez problemu na jednym "tankowaniu" do tego  kabina

 

https://www.decathlon.pl/kabina-kempingowa-2seconds-id_8300695.html

OŚWIETLENIE, HIGIENA NA BIWAKU Kemping - Kabina kempingowa 2SECONDS QUECHUA - Akcesoria kempingowe

Używam od kilku sezonów i polecam,

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Voku napisał:

On chyba czerpie energię z tej skały :D bo nie widziałem na filmie do czego się podłączył, wygląda na fajną reklamę, w w praktyce pewnie :pupa: 

Chyba masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert1975 napisał:

Osobiście używam tego wynalazku

https://www.decathlon.pl/prysznic-przenony-10-l-id_8513657.html

OŚWIETLENIE, HIGIENA NA BIWAKU Kemping - Prysznic przenośny 10 l QUECHUA - Akcesoria kempingowe

Szybka akcja, podgrzanie na kuchence 5 l wody, do tego reszta zimnej, dwie osoby bez problemu na jednym "tankowaniu" do tego  kabina

 

https://www.decathlon.pl/kabina-kempingowa-2seconds-id_8300695.html

OŚWIETLENIE, HIGIENA NA BIWAKU Kemping - Kabina kempingowa 2SECONDS QUECHUA - Akcesoria kempingowe

Używam od kilku sezonów i polecam,

Pozdrawiam

 

 

Mam wyjście na zewnątrz z bojlera gazowego i zastanawiam się nad tą kabiną. Jak z tego korzystać , wchodzisz i wychodzisz na golasa czy musisz mieć kogoś co Ci poda ręcznik i ubranie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, peja76 napisał:

Co powiecie na takie ustrojstwo

Tu trochę lepszy filmik. Fajne ustrojstwo. Może nie do przyczepy ale namiot czy mały domek bez mediów :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Cichy56 napisał:

wchodzisz i wychodzisz na golasa czy musisz mieć kogoś co Ci poda ręcznik i ubranie??

O ile nie jesteś w full dziczy lub na FKK raczej odpada trzeba prosić pomocna dłoń , o ile nie jesteś morsem w zimie też :) 
Nie mówię ze to kicha bo tak jak pisałem używałem większej siermięgi ale  raczej nie jest to rozwiązanie komfortowe jakie zakładał Darek 

24 minuty temu, BUMERANG napisał:

Może nie do przyczepy ale namiot czy mały domek bez mediów

jak najbardziej - tylko CO i wentylacja - więc upierałbym sie przy zastosowaniu zewnętrznym co wyklucza jesień zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w tej chwili szukając przyczepy czy kampera interesują mnie tylko modele z prysznicem osobnym. Nie tylko nowe. 25 lat temu były już osobne prysznice i bojlery gazowe.

Na dziś nie ma nic lepszego niż samowystarczalność.

Do dzikusa polecam przemyśleć temat drugiej kasety WC. Żeby w nocy nie biegać po krzakach z łopatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cichy56 napisał:

Jak z tego korzystać , wchodzisz i wychodzisz na golasa czy musisz mieć kogoś co Ci poda ręcznik i ubranie?

Jak jesteście sami, to namiot w ogóle nie jest potrzebny. Jak jest trochę "normalnych" ludzi to wyłazisz na golasa, a jak są jakieś dzieci lub dorośli "dziwni" to wypada ręcznikiem się owinąć. Jestem duży i się swobodnie mieszczę w tej decathlonowskiej.

 

Jest jeszcze jeden sposób który @balthur kiedyś nam "sprzedał". Zwykły opryskiwacz. Do 5 litrowego, półtora litra wrzątku, reszta zimnej i dwie osoby się spokojnie wykąpią. Oczywiście tu druga osoba musi pomagać, ale to sama przyjemność. Relacja skuteczność/koszty rewelacyjna. 

Np. taki:

oprysk1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cathay napisał:

Jak jesteście sami, to namiot w ogóle nie jest potrzebny. Jak jest trochę "normalnych" ludzi to wyłazisz na golasa, a jak są jakieś dzieci lub dorośli "dziwni" to wypada ręcznikiem się owinąć. Jestem duży i się swobodnie mieszczę w tej decathlonowskiej.

 

Jest jeszcze jeden sposób który @balthur kiedyś nam "sprzedał". Zwykły opryskiwacz. Do 5 litrowego, półtora litra wrzątku, reszta zimnej i dwie osoby się spokojnie wykąpią. Oczywiście tu druga osoba musi pomagać, ale to sama przyjemność. Relacja skuteczność/koszty rewelacyjna. 

Np. taki:

oprysk1.JPG

Zawsze można iść w luksusy i opryskiwacz na akumulator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Cathay napisał:

Wolę by niewiasta mnie opryskiwała :)

W mojej przyczepie jest prysznic z zasłonką ale tak ciasny że bez pomocy niewiasty też bym się nie umył . Na zewnątrz jest wyjście na prysznic a w środku bojler gazowy .20200419_162149.thumb.jpg.7db8ce1f6c31076183e50d2bc962ea3b.jpg20200419_162028.thumb.jpg.00df780152aad58222ced02baa29c58e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym testowaniu bojlerka, jestem za tym aby kupić przetwornice, i tu pytanie, jaką kupić?? Poleccie coś, czy musi być ta z pełnym sinusem??

Edytowane przez klosek23 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.