Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Igor napisał:

Ktoś mówił, że na PAG nie ma fajnych miejsc ?

20210809_193200.jpg

Plaża Rucica koło Metajny ?  Może być, tyko te tłumy   ;)

  

6 godzin temu, Igor napisał:

Czy w Nowalji lub okolicy funkcjonuje targ / rynek, na którym można kupić prawdziwe warzywa i owoce, a nie takie jak w  dyskontach ? Niestety w google nic nie znalazłem.

Nic takiego nie znalazłem w Novaliji , tak samo jak nie ma tam fajnych klimatycznych knajp jakie można znaleść w innych miejscach  za to  kebab pizza i burgery w każdej knajpie i dziesiątki drink barów nastawionych na imprezowiczów ze Zrce Beach   :-]

jak kolega @filipert pisał my również kupujemy zawsze świeże owoce i warzywa na stoisku obok małego marketu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to Rucica. Super miejsce z bardzo fajnym dojazdem. Byliśmy popołudniu,  więc tłumów nie było.

W poprzednich dniach zaliczyliśmy wypad na koniec Pag do Lun. Fajna klimatyczna droga.

Nie mogę nadziwić się wszechobecnym murkom, które chyba są granicami działek.

Warzywniak przetestujemy. 

Zrce też odwiedziliśmy, dla mnie do zaorania.

Knajp na razie za bardzo nie testowaliśmy. Te z robalami i innymi gumowymi stworzeniami odpadają. Jak nie znajdę z porządnym normalnym mięsiwem to będzie słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Igor napisał:

Knajp na razie za bardzo nie testowaliśmy. Te z robalami i innymi gumowymi stworzeniami odpadają. Jak nie znajdę z porządnym normalnym mięsiwem to będzie słabo.

Polecam Moby Dicka w mieście, przy promenadzie i odradzam Kadene przy wyjściu do miasta obok wesołego miasteczka. Za to obok Kadeny, na chodniku popołudniami siedzi babcinka z pyszną oliwą po 100kun za litr (rok temu było 10EUR/litr).

Rok temu ceny takie jak w mieście, były też na kempingu i dobrze zjedliśmy w restauracji przy plaży. 

Ale i tak nie ma to jak własny wyrób 

IMG_20200706_204601.thumb.jpg.2521912a9f98c1df132bb42f015e4402.jpg

No i w CRO zawsze zajadamy się brancinem własnej produkcji. A w tym roku @Suzu4x4 dał mi cynk o świerzych rybach na Straśko, od 7 rano przy dużym markecie. Można tam kupić całą paletę owoców morza a mnie namówili na Morszczuka... niebo w gębie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Igor napisał:

Tak to Rucica. Super miejsce z bardzo fajnym dojazdem. Byliśmy popołudniu,  więc tłumów nie było.

W poprzednich dniach zaliczyliśmy wypad na koniec Pag do Lun. Fajna klimatyczna droga.

Nie mogę nadziwić się wszechobecnym murkom, które chyba są granicami działek.

Warzywniak przetestujemy. 

Zrce też odwiedziliśmy, dla mnie do zaorania.

Knajp na razie za bardzo nie testowaliśmy. Te z robalami i innymi gumowymi stworzeniami odpadają. Jak nie znajdę z porządnym normalnym mięsiwem to będzie słabo.

Jedź na Simuni na świniaka z ognia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mam dylemat. Straśko wszędzie chwalone, sam osobiście bym pojechał tam. Ale w kontekście strefy basenowej i dzieci, nie patrząc na siebie. Czy lepszy jednak nie będzie Polari? Kiedy byliśmy w Zatonie morze i super strefa basenowa z atrakcjami dla dzieci się sprawdziły. Jednak żeby nie było za łatwo synowi bardzo się spodobały organy morskie w Zadarze i chciałby znowu tam pojechać. Ze Straśko blisko z Polari  daleko. Żona niezbyt przychylnie patrzy kiedy mówię tydzień Straśko, tydzień Polari, a to byłoby najrozsądniejsze wyjście.

Jeszcze pytanie, czy 14.08 w okolicach Częstochowy można spodziewać się dodatkowych utrudnień ze względu na Święto? Zamierzam jechać Piotrków - Częstochowa - Gliwice.

Edytowane przez dracco (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dracco napisał:

Ciągle mam dylemat. Straśko wszędzie chwalone, sam osobiście bym pojechał tam. Ale w kontekście strefy basenowej i dzieci, nie patrząc na siebie. Czy lepszy jednak nie będzie Polari? Kiedy byliśmy w Zatonie morze i super strefa basenowa z atrakcjami dla dzieci się sprawdziły. Jednak żeby nie było za łatwo synowi bardzo się spodobały organy morskie w Zadarze i chciałby znowu tam pojechać. Ze Straśko blisko z Polari  daleko. Żona niezbyt przychylnie patrzy kiedy mówię tydzień Straśko, tydzień Polari, a to byłoby najrozsądniejsze wyjście.

Jeszcze pytanie, czy 14.08 w okolicach Częstochowy można spodziewać się dodatkowych utrudnień ze względu na Święto? Zamierzam jechać Piotrków - Częstochowa - Gliwice.

Myślę, że utrudnień dodatkowych  w Częstochowie nie będzie, wystarczy, że odstoisz na budowie A1 :) pamiętaj o odcinkowym pomiarze prędkości i kilku niewygodnych do pokonania dla zestawu  zwężaniach na tej budowie.

"strefa basenowa" na Straśko jest tak skromna, że godna pominięcia - jeżeli priorytetem są baseny - szkoda czasu - jedź na Istrię.

A skoro już jesteśmy w temacie Chorwacji i Istrii - jak tam teraz wygląda sytuacja z miejscami ? jeden z forumowiczów utknął we Włoszech i w północnej części nie znalazł wcale wolnego ani 1 miejsca, jak to wygląda w Północnej Chorwacji na dziś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maarec napisał:

"strefa basenowa" na Straśko jest tak skromna, że godna pominięcia - jeżeli priorytetem są baseny - szkoda czasu - jedź na Istrię.

To zależy jakie dzieci. Moje 6 i 8 dopiero uczą się wody i pływania więc baseny na Straśko są idealne, nawet w Slapić, ten jeden basen okazał się trafiony. Na Węgrzech w Lipocie był prawdziwy aquapark i w zasadzie za duży rozmach dla nich jeszcze, syna 8 udało mi się namówić na dwa poziomy zjeżdżalni ale i tak nurkowanie i skoki z brzegu w 100 wariacjach są puki co, najlepsza zabawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dracco napisał:
Ciągle mam dylemat. Straśko wszędzie chwalone, sam osobiście bym pojechał tam. Ale w kontekście strefy basenowej i dzieci, nie patrząc na siebie. Czy lepszy jednak nie będzie Polari? Kiedy byliśmy w Zatonie morze i super strefa basenowa z atrakcjami dla dzieci się sprawdziły. Jednak żeby nie było za łatwo synowi bardzo się spodobały organy morskie w Zadarze i chciałby znowu tam pojechać. Ze Straśko blisko z Polari  daleko. Żona niezbyt przychylnie patrzy kiedy mówię tydzień Straśko, tydzień Polari, a to byłoby najrozsądniejsze wyjście.
Jeszcze pytanie, czy 14.08 w okolicach Częstochowy można spodziewać się dodatkowych utrudnień ze względu na Święto? Zamierzam jechać Piotrków - Częstochowa - Gliwice.

Jeźdź na Polari … szybki dojazd, fajna okolica jest co robić. Jak Wam się znudzi przemieścisz się w godzinę na Pinetę albo BiVillage w Fazanie i znowu będziecie mieli co robić (Pula).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, maarec napisał:

Myślę, że utrudnień dodatkowych  w Częstochowie nie będzie, wystarczy, że odstoisz na budowie A1 :) pamiętaj o odcinkowym pomiarze prędkości i kilku niewygodnych do pokonania dla zestawu  zwężaniach na tej budowie.

"strefa basenowa" na Straśko jest tak skromna, że godna pominięcia - jeżeli priorytetem są baseny - szkoda czasu - jedź na Istrię.

A skoro już jesteśmy w temacie Chorwacji i Istrii - jak tam teraz wygląda sytuacja z miejscami ? jeden z forumowiczów utknął we Włoszech i w północnej części nie znalazł wcale wolnego ani 1 miejsca, jak to wygląda w Północnej Chorwacji na dziś ?

Mój znajmy w właśnie wraca kamperem z Polari. Stwierdził że jedzie w tym roku bez rezerwacji. Na 14 dni które był 4 razy zmieniał parcelę. Na tą chwilę wszystko zajęte. My mamy rezerwację od Poniedziałku 16.08 także bez stresu. Kolega chciał do nad dobić i nie znalazł miejsca żeby zarezerwować ani w Polari ani w okolicy. Lekko w tym roku nie jest. Wszysyc upatrzyli sobie Chorwację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje i porady.

15 minut temu, Gizbern napisał:

Na tą chwilę wszystko zajęte.

Z tym Polari to już sam nie wiem, codziennie patrzę na ich stronie i zawsze w kalendarzu pojawiają się dostępne terminy. Nawet przed chwilą od 16 do 30. Nie próbowałem rezerwować, możliwe że na późniejszym etapie by odrzuciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dracco napisał:

Dzięki za informacje i porady.

Z tym Polari to już sam nie wiem, codziennie patrzę na ich stronie i zawsze w kalendarzu pojawiają się dostępne terminy. Nawet przed chwilą od 16 do 30. Nie próbowałem rezerwować, możliwe że na późniejszym etapie by odrzuciło.

To powinno się udać. Kumpel potrzebował od 12.08. po 16.08 to już mogą być miejsca bo na Zachodzie kończą się wakacje 15.08. Powinno być luźniej. Na to liczymy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.