Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Zeng napisał:

A jak z tankowaniem w Austrii?

Jak z Czechami - słyszałem, ze robią problemy i nie wpuszczają?

Tankować można, chodzi o przejazd tranzytowy, bez zwiedzania, dzień na opuszczenie kraju.

Czesi niestety nie wpuszczają z tego co czytam. https://www.gov.pl/web/czechy/zasady-przekraczania-granicy-z-rcz-od-27042020-r-nie-dotycza-tranzytu-przez-rcz?fbclid=IwAR19wPwSNfKCwu7EW_udQva1xNqx-gEjS9Dbxx7csU_rHm2dc5ITsxAHnGk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli i tak nic z tego.

Przez Niemcy też średnio https://www.gov.pl/web/niemcy/wprowadzenie-kontroli-granicznych-przez-niemcy-na-przejsciach-ladowych-z-austria-dania-francja-luksemburgiem-i-szwajcaria :

 

WAŻNE! Ostateczna zgoda na przejazd tranzytowy przez Niemcy jest podejmowana przez funkcjonariusza granicznego. 

Edytowane przez Zeng (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem sobie na stronę ambasady Republiki Słowackiej i zapoznałem się z najświeższymi aktualnościami - ostatnia z 21.03.2016r...:hehe:

A przez Słowację tranzyt jest możliwy, ale tylko w drodze POWROTNEJ do kraju:D

Czyli jak by się udało czmychnąć w jedną stronę inną drogą, powrócić przez Słowację można, tylko trzeba uzyskać specjalną zgodę na tranzyt...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjazd do Republiki Chorwacji odbywa się na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Na granicy należy okazać służbom granicznym dokument potwierdzający celowość wjazdu, potwierdzenie rezerwacji w apartamencie, hotelu lub akt własności nieruchomości/łodzi.

WAŻNE: Aktualnie, tranzyt przez Czechy i Słowację jest niemożliwy. Dopuszczalny jest przejazd przez Niemcy, Austrię i Słowenię. W Polsce nadal obowiązuje 14-dniowa kwarantanna.

            Zalecenia dotyczące przebywania na plaży

Informacja Chorwackiego Instytutu Zdrowia Publicznego, aktualna na dzień 16.05.2020

Chorwacki Instytut Zdrowia Publicznego opublikował zalecenia dotyczące przebywania na plaży w czasie pandemii koronawirusa.

  • Maksymalna liczba osób, które mogą przebywać na plaży w tym samym czasie: 15 osób na 100 m2 powierzchni plaży
  • Odległość pomiędzy plażowiczami oraz pracownikami np. barów przy plaży: 1,5 metra
  • Na plaży powinny znaleźć się dozowniki ze środkiem dezynfekującym ręce
  • Odległość pomiędzy leżakami: 1,5 metra
  • Na każdej plaży (prócz dzikich plaż) mają zostać wyznaczone osoby do pilnowania przestrzegania zas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zbyszek napisał:

Ja właśnie miałem w Valamarze dwie rezerwacje na przełomie czerwca i lipca - jedną właśnie na Lanternie (miał być wyjazd w 6 ekip w sumie ponad 20 osób) i tą odwołaliśmy wszyscy. Po prostu takie molochy jak Lanterna stanowią z pewnością spore zagrożenie dla złapania czegoś, zwłaszcza, że ten wyjazd miał być dla dzieciaków, co wiązać się miało z okupowaniem zjeżdżalni i basenów. Już widzę kolejkę dzieciaków do zjeżdżalni w odstępie 2m (i jeszcze w maseczkach;-).

Na szczęście są elastyczni - wszystkie rezerwacje przeniesione na 2021 rok i z 10 lub 20% zniżką. Dodatkowo przenoszą rezerwacje sprzed sezonu na wysoki sezon bez dopłaty.

Drugą rezerwację na kameralnym kempingu zachowałem i póki co się wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2020 o 20:26, Zbyszek napisał:

Dopuszczalny jest przejazd przez Niemcy, Austrię i Słowenię. W Polsce nadal obowiązuje 14-dniowa kwarantanna.

Masz potwierdzone to info z przejazdem przez Niemcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adamdiver napisał:

Czy ktoś z Was jechał teraz i przebywa obecnie w Chorwacji ?

Inf. z pierwszej ręki odnośnie przejazdu.

Przejazd bez problemów przez Niemcy, Austrię, Słowenię do Chorwacji.

Na granicy polsko-niemieckiej zero służb, przejazd swobodny, na austriackiej zerknięcie w dokumenty, słowacka i chorwacka to samo.

Powrót do Pl wiadomo, póki co kwarantanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gusia-s napisał:

słowacka i chorwacka to samo.

Oczywiście zapewne miałaś na myśli "słoweńska";)

No ale to prawie to samo... Prawie jak Austria i Australia;):D

Ja ruszam dopiero 29.06 - mam nadzieję przez Słowację właśnie i Węgry i bez kwarantanny.

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.