Skocz do zawartości

Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
W tym trudnym okresie, ludzie są oczywiście najważniejsi, jednak pandemia odbija się negatywnie na sytuacji materialnej większości fundacji i schronisk dla zwierząt.
Pamiętajmy również o nich!
Zakładam ten temat w nadziei, że okażecie zrozumienie i przekażecie swoje wsparcie dla największej fundacji w Europie pod względem liczebności zwierząt.
https://centaurus.org.pl/
Fundacja wprost błaga o pomoc! Ilość zwierząt jest ogromna i takie też są dzienne potrzeby żywieniowe podopiecznych, o innych nie wspominając.
Z uwagi na trudną sytuację firm sponsorujących dotychczas fundację, obecnie większość swoje wsparcie wycofała!
Fundacja z dnia na dzień straciła możliwość utrzymania i wyżywienia zwierząt.
Jeśli nie pomożemy, zwierzętom grozi straszna śmierć głodowa.
Proszę Administrację Forum, aby umieściła temat w widocznym miejscu na pierwszej stronie Forum.
Wszystkich zapraszam na stronę www fundacji Centaurus, tam wszystko jest opisane i wyjaśnione.
Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc, na jaką nas stać.
Niejeden raz pokazywaliśmy naszą solidarność niesienia pomocy w trudnych sytuacjach.
Pokażmy to również tym razem. Wierzę w Wasze zrozumienie i pomoc.

Dziękuję Wam w imieniu wszystkich zwierząt, które już nie mają co jeść.

Jeśli zechcecie, możecie również podpisać się pod petycją, o pomoc dla zwierząt do Rządu:

https://centaurus.org.pl/petycja-pandemia-rzadu-o-pilne-wsparcie-dla-zwierzat-w-czasie-pandemii/

PS
Nie mam nic z ową fundacją wspólnego.
Sprawę odkryłem w Necie i wywołała u mnie wielkie poruszenie oraz oczywiście chęć pomocy, której dokonałem stosownym datkiem.
Postanowiłem wszystkich Was zapoznać z tą tragiczną sytuacją zwierząt, licząc skrycie, że nasi "bracia mniejsi" nie zawiodą się na nas.
Stąd ten temat i wiara, że solidarnie potrafimy zdziałać "cuda". Jeśli możecie sprawę gdziekolwiek nagłośnić, co przyczyni się do pomocy, zróbcie to.

Jeśli posiadacie firmę, która nie ucierpiała w związku z panującą sytuacją, a wasza pomoc mogłaby być bardziej znacząca, nie wahajcie się, teraz liczy się już  każda minuta.

Proszę każdego z Was, kto zdecyduje się okazać wsparcie, o zaznaczenie tego faktu, nawet "pustym" postem w tym temacie - będzie to dla nas obraz tego, co potrafimy zdziałać.


DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM

Pozwalam sobie wkleić również informację, którą otrzymałem w e-mailu:

Możesz również dokonać wpłaty:

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350 z tytułem "AZYL".

Kontakt: 518 569 487, 535 162 322 Fundacja Centaurus, ul. Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław

PAYPAL: kontakt@centaurus.org.pl z tytułem AZYL

ZA KAŻDĄ POMOC BARDZO CI DZIĘKUJEMY

Więcej informacji pod numerem 518 569 487, 535 162 322 lub na www.centaurus.org.pl

Fundacja Centaurus
ul. Wałrzyska 6-8
52-314Wrocław

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Dla wpłat zza granicy
Swift/Bic: BPKOPLPW
IBAN: PL15102052260000600202200350
Adres banku:
PKO BP Odział I we Wrocławiu
ul. Wita Stwosza 33/35
50-901 Wrocław

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)

CENTAURUS.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziękuję Tomku w imieniu wszystkich zwierzątek, które mogą liczyć tylko na ludzkie serca :dzieki:

Wiele osób przeczytało już temat, ale jak dotychczas Ty jeden nie przeszedłeś obok niego obojętnie. Mam nadzieję, że się to jeszcze zmieni.

PS

Wpłacać można nawet Blikiem, więc wszystko trwa zaledwie kilka sekund.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, to prawda, jednak taka prośba była - nie, o deklarację, ale wystarczy pusty post, abyśmy wszyscy widzieli, jaka jest nasza siła, tym bardziej, że nie ma czego się wstydzić ;) Oczywiście nie jest to obowiązkowe.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Kristofer said:

Jacku, to prawda, jednak taka prośba była - nie, o deklarację, ale wystarczy pusty post, abyśmy wszyscy widzieli, jaka jest nasza siła, tym bardziej, że nie ma czego się wstydzić ;) Oczywiście nie jest to obowiązkowe.

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 podpiął/eła i promował(a) ten temat

Bardzo się cieszę, że wreszcie coś drgnęło i widać coraz więcej dobrych serc. Bardzo Wam dziękuję i zachęcam każdego, kto czyta ten wątek do jakiejkolwiek wpłaty na ten szczytny cel. Jest opcja dowolnej kwoty, więc na ile, kogo stać - liczy się każda złotówka. Zwierzęta będą nam wdzięczne. Wystarczy na nie spojrzeć, aby wiedzieć, że w wielu przypadkach, ich gorzki los był spowodowany działaniem złych ludzi. Możemy pokazać, że dobro jest jednak w większości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odbierzcie mnie źle ale mam mieszane uczucia, nie znałem tej fundacji wpis Kristofera jest pierwszym moim kontaktem z tą fundacją.

za to znam Wrocław , znam adres Wałbrzyska 6/8 - to luksusowy biurowiec (we Wrocławiu można wynająć biura dużo taniej w innych lokalizacjach)

zaniepokoiły mnie słabe opinie na internecie odnoście tej fundacji ( średnia google 3,7):

https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,243835

Centaurus opinie Google

przejrzałem stronę tej fundacji  i faktycznie nie ma tam żadnych dokumentów finansowych, sprawozdań ani rozliczeń

ponadto w danych kontaktowych widnieje NIP firmy która zakończyła działalność w 2017 roku !

1262050264_fundacjaNIP.jpg.992784305be0bf53d6e186a90d0e2d4b.jpg

 

770536221_fundacjacentauris.thumb.jpg.54fe6e4e69df99d3de5af3b44c7c29af.jpg

klikając na stronę fundacji na zakładkę odnośnie przekazania 1% podatku ( https://centaurus.org.pl/1procent/ )

podają KRS innej fundacji :

1966541682_KRS2.png.f577042d926d1c250a666c203ceaa199.png

Fundacja "otwórz serce" pod tym samym adresem  :

581204681_KRS3.thumb.jpg.50685cff424b4f5994b8fee7cbd2dac0.jpg

Strona internetowa fundacji "Otwórz serce" nie działa

 

Nie wpłacę ANI ZŁOTÓWKI na tą fundację gdyż wg mnie nie jest ona transparentna , nie udostępnia żadnych sprawozdań ani rozliczeń finansowych i podaje na swojej stronie dane firmy która zawiesiła działalność !

oczywiście jak ktoś ma czas i ochotę może skontaktować się z tą fundacją i zapytać dlaczego fundacja nie udostępnia na swojej stronie żadnych sprawozdań finansowych, dlaczego podają NIP firmy która zawiesiła działalność w 2017 r i podają KRS innej firmy ?

ja nie mam na to czasu ale  apelu Kriosfera nie pozostawię bez echa, swój datek który zamierzałem przeznaczyć na tą fundację , przekazałem właśnie na lokalne schronisko dla zwierząt ;)

20200411_125642.thumb.jpg.6a0b24308cdce12cf66bffe862eb0f66.jpg

i każdemu radzę zrobić to samo , we własnej okolicy na pewno znajdziecie schroniska które potrzebują pomocy ;)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek przestał(a) promować i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.