Skocz do zawartości

Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 godzin temu, Kristofer napisał:

PS
Nie mam nic z ową fundacją wspólnego.
Sprawę odkryłem w Necie i wywołała u mnie wielkie poruszenie oraz oczywiście chęć pomocy, której dokonałem stosownym datkiem.

@Jerzy i Beata co ma do prostowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nie ma z nimi wspólnego to nic nie wyjaśni. Dziwi mnie tylko że znając dokładność Krzyśka sam nie sprawdził tak jak Kuba zanim namalował ten temat

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy! Jak napisałem na wstępie, z tą fundacją, oraz jakąkolwiek inną, nie mam nic wspólnego!
Pisałem też, dlaczego temat powstał. Przede wszystkim interesuje mnie los zwierząt i trudno mi było zachować się obojętnie, gdy przeczytałem takie artykuły:
https://wroclaw.onet.pl/koronawirus-apel-fundacji-centaurus-opiekujacem-sie-zwierzetami/x1f6p6k
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/fundacja-centaurus-moze-upasc-przez-koronawirusa-a-wraz-z-nia-setki-zwierzat-ktorymi/vpb117b
https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/10312107/dramatyczna-sytuacja-fundacji-centaurus-za-chwile-zabraknie-nam-jedzenia-dla-zwierzat.html
Przyznaję, że na ogół ufam ludziom i nie węszę wszędzie jakichś spisków, czy przekrętów, dlatego fundacji nie sprawdzałem, bo moim celem była chęć pomocy zwierzętom, a nie prześwietlanie fundacji działającej od tak wielu lat.
Od przekrętów jest prokurator. Jeśli ktokolwiek miałby jakieś wątpliwości, czy zarzuty, to można to przecież zgłosić w odpowiednim miejscu.
Osobiście i zgodnie z własnym sumieniem udzieliłem wsparcia, jakie uznałem za słuszne i wciąż tego nie żałuję. Co jakiś czas wspieram różne fundacje, więc jakiś procent moich datków na pewno dotrze tam, gdzie powinien.
Wiem, że internetowe opinie nie zawsze są wiarygodne, a pisać można wszystko i każdemu. Zbiór danych też może być niepełny lub nieaktualny, ponieważ te ogólnodostępne, zazwyczaj umieszczane są dobrowolnie i nie zawsze są aktualizowane. Myślę, że gdyby z fundacją byłoby coś "nie tak", to by nie istniała w tak wielu miejscach. Na dodatek nie pisano by o tym wszystkim, co jej akcji dotyczy, tak głośno. Nie dziwią mnie różne dane i numery, ponieważ fundacja promuje, wspiera i współpracuje z mniejszymi fundacjami, często prowadząc też wspólne akcje pod własną nazwą.
Suzu napisał wiele rzeczy, więc wyrywkowo sprawdziłem.  Np. ten wpis: "Strona internetowa fundacji "Otwórz serce" nie działa "
Otóż widzę, że działa, zarówno ta strona, jak i "psiaplaneta" oraz "ratujemyzwierzaki":
http://otworzserce.org.pl/o-nas/o-fundacji.html
https://www.psiaplaneta.pl/o_nas/
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/centaurus

Fakt, obecnie fundacji nie znajdziemy w spisie przedsiębiorców. Ale ma to swoje wyjaśnienie. Nie ma jej, ponieważ od pewnego czasu nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej, a w takim właśnie przypadku, fundacji w tym spisie nie będzie (zgodnie z Dz. U. 2007 r. Nr 155 poz. 1095).

Kolejny zarzut: "... w danych kontaktowych widnieje NIP firmy która zakończyła działalność w 2017 roku !"
Sprawdziłem na szybko i w moment dotarłem do odpisu KRS z roku 2018, z którego wynika, że także w tym roku fundacja działa:

Centaurus2.thumb.jpg.4da35a774a9c9d916773cfa17a29d80e.jpg

https://krs-pobierz.pl/fundacja-centaurus-i317359

Centaurus1.thumb.jpg.87ba38ca2653ecafeddaedfbf8735079.jpg


W odpisie podano, że fundacja ma status OPP (Organizacja Pożytku Publicznego).

Wszystko, co tu napisałem, oparłem na informacjach z Netu. Nie wnikam i nie analizuję, czy to prawda, czy fałsz.
Więcej nie sprawdzam, ponieważ nie jestem detektywem, nie jest to moją rolą i wciąż uważam, że nie do nas to należy. Istnieją konkretne służby, które są powołane do działań w przypadkach, jakie sugeruje treść posta Suzu. Jestem przekonany, że gdyby istotnie tak było, to już dawno by się tym zajęły, ewentualnie powinny to zrobić natychmiast, pod czym podpisuję się każdą ręką i nawet nogą, jeśli fundacja oszukuje!
Z pewnością nie chcę też być "adwokatem" tej fundacji i powyższe napisałem tylko dlatego, aby wykazać istnienie w necie wielu różnych informacji, które często mogą prowadzić do błędnych wniosków, więc tylko kompetentne organy powinny to badać.
Opisałem swoją reakcję na dramatyczny apel i podzieliłem się tym z Wami. Jeśli ktoś ma wątpliwości, to bardzo dobrym pomysłem Suzu jest wpłata na rzecz jakiejkolwiek innej fundacji zajmującej się zwierzętami, a wiarygodnej w oczach wpłacającego.

Myślę, że wszyscy bylibyśmy usatysfakcjonowani, gdyby w taki właśnie sposób wątek został traktowany, a jednocześnie dumni z efektów naszej pomocy.

Przykładowo, ktoś woli wpłacić jakiś datek na fundację "X", więc wpłaca i wpisuje w tym temacie jedynie link do strony owej fundacji. To jest sygnał, że osoba ta zasiliła fundusz tej fundacji. Ktoś inny może wpłacić na tą samą fundację, jeśli się mu ona spodoba lub dowolnie inną, wybraną przez siebie.

Rosnąca ilość takich wpisów w tym wątku, da nam obraz naszej solidarności na rzecz poprawy losu zwierząt, które są z nami na tej pięknej (jeszcze) planecie, a to jest w tym wszystkim najważniejsze! Możemy zrobić z tego bardzo piękną akcję, która mogłaby przynieść znacznie większe efekty, niż w tej chwili się spodziewamy.
Każdy z nas ma własne poglądy, własne sumienie i indywidualne możliwości, co sprawia, że w konkretnych sytuacjach zachowamy się tak lub inaczej.
Chciałbym jedynie uczulić wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny, że tylko nasza pomoc może ten los uczynić lepszym i to jest główny zamysł tego wątku.
Pomóżmy w tym trudnym czasie również zwierzętom! Być może błędnie, ale nie ukrywam, że pod tym względem bardzo na Was liczę.
IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek przestał(a) promować i odpiął/ęła ten temat

1% przekazuję tylko sprawdzonej fundacji która przekazuję całą kwotę osobie którą wspieram.
Zwierzakom przekazuję bezpośrednio towar do schroniska.
Niestety nie mam zaufania do czegokolwiek z założenia niosącego pomoc a dającego np reklamy w TV czy gdziekolwiek. Albo skamlący o pomoc w socjalmediach i robiący zamieszanie wokół siebie


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kristofer napisał:

Fakt, obecnie fundacji nie znajdziemy w spisie przedsiębiorców. Ale ma to swoje wyjaśnienie. Nie ma jej, ponieważ od pewnego czasu nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej, a w takim właśnie przypadku, fundacji w tym spisie nie będzie

to kto prowadzi sklep internetowy na którym możesz kupić kalendarze inne rzeczy itd ?

https://centaurus.org.pl/produkty/

kto wydaje i sprzedaje "Magazyn fundacji i Eko klubu - BĄDŹ BIO " ?

https://centaurus.org.pl/produkt/badz-bio-nr2-2019/

kupując np kalendarz za 60 zł  https://centaurus.org.pl/kalendarze/ mamy napisane :

Cytat

Koszt 60 zł / szt (cena zawiera koszty pakowania i wysyłki – przesyłka rejestrowana)Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla zwierząt. Dziękujemy, że wybraliście właśnie nas.

sęk w tym że większość ludzi jednak nie  nie wie co to dochód a co przychód :rolleyes:

w prostym skrócie .

nie twierdzę że zachodzi tu jakieś oszustwo , ale  za dużo tu niewiadomych.

po prostu brak podstawowych  informacji i danych finansowych uniemożliwia weryfikacje ile z Waszych pieniędzy idzie na faktyczne potrzeby zwierząt a ile na  promocje marketing , wydawanie magazynów, utrzymanie biur , pensje zarządu itd.

ale każdy dysponuje swoimi pieniędzmi jak uważa, ja uważam że lepiej przekazywać je tam gdzie zostaną jak najlepiej zagospodarowane i nie rekomendował bym nikomu czegoś do czego sam nie mam zaufania ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Krzysztof za przypomnienie ... poszło na lokalne schronisko w moim mieście gdzie córka czasami udzielała się jako wolontariuszka. Wesołych świąt.

93a460fda3665b4f45d7017b8cc88b4f.plist


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

sęk w tym że większość ludzi jednak nie  nie wie co to dochód a co przychód :rolleyes:
w prostym skrócie .
nie twierdzę że zachodzi tu jakieś oszustwo , ale  za dużo tu niewiadomych.
po prostu brak podstawowych  informacji i danych finansowych uniemożliwia weryfikacje ile z Waszych pieniędzy idzie na faktyczne potrzeby zwierząt a ile na  promocje marketing , wydawanie magazynów, utrzymanie biur , pensje zarządu itd.
ale każdy dysponuje swoimi pieniędzmi jak uważa, ja uważam że lepiej przekazywać je tam gdzie zostaną jak najlepiej zagospodarowane i nie rekomendował bym nikomu czegoś do czego sam nie mam zaufania
 


Nie o to pewnie Krzysztofowi chodziło wspomóżmy zwierzaki w jakikolwiek sposób, szkoda czasu na te dochodzenia. Owsiak też nie do końca ma przejrzyste rozliczenia finansowe ... ale.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, witus napisał:

(...)
Nie o to pewnie Krzysztofowi chodziło wspomóżmy zwierzaki w jakikolwiek sposób, szkoda czasu na te dochodzenia. Owsiak też nie do końca ma przejrzyste rozliczenia finansowe ... ale.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Racja,  po porostu w tym trudnym dla wszystkich czasie  pomagajmy w sposób jaki kto uważa za słuszne i nie zapominajmy o potrzebujących pomocy zwierzakach  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

to kto prowadzi sklep internetowy na którym możesz kupić kalendarze inne rzeczy itd ?

https://centaurus.org.pl/produkty/

kto wydaje i sprzedaje "Magazyn fundacji i Eko klubu - BĄDŹ BIO " ?

https://centaurus.org.pl/produkt/badz-bio-nr2-2019/

kupując np kalendarz za 60 zł  https://centaurus.org.pl/kalendarze/ mamy napisane :

sęk w tym że większość ludzi jednak nie  nie wie co to dochód a co przychód :rolleyes:

w prostym skrócie .

nie twierdzę że zachodzi tu jakieś oszustwo , ale  za dużo tu niewiadomych.

po prostu brak podstawowych  informacji i danych finansowych uniemożliwia weryfikacje ile z Waszych pieniędzy idzie na faktyczne potrzeby zwierząt a ile na  promocje marketing , wydawanie magazynów, utrzymanie biur , pensje zarządu itd.

ale każdy dysponuje swoimi pieniędzmi jak uważa, ja uważam że lepiej przekazywać je tam gdzie zostaną jak najlepiej zagospodarowane i nie rekomendował bym nikomu czegoś do czego sam nie mam zaufania ;)

Już pisałem: nie mam zamiaru bawić się w detektywa i nie w tym celu powstał ten temat.
Nie wiem, czy masz jakieś "inne" powody, ale myślę, że zbyt wiele emocji i wysiłku włożyłeś na napisanie tych wszystkich informacji w temacie, którego głównym celem jest jednak pomoc dla zwierząt. Napisałeś dużo negatywnych, podejrzliwych rzeczy i niby je sprawdzałeś, przeprowadziłeś śledztwo, ale chyba niezbyt dokładnie, bo "niedziałające strony" działają, a sprawozdania są dostępne i niczym się nie różnią od sprawozdań podobnego typu fundacji, jak choćby ta, na którą wpłacił swój datek Artur.
W tym roku fundacje będą zamieszczać sprawozdania za rok 2019, więc wszystko się zgadza. Aby nie być gołosłownym:

1291519826_SprawozdCentur.thumb.jpg.28c95f3e7533e9b4320674d0e15dc3ea.jpg
https://sprawozdaniaopp.niw.gov.pl/

To tak na marginesie, ponieważ naprawdę nie chcę ani tej fundacji bronić, ani oczerniać, a tym bardziej dalej tego drążyć i o tym pisać.

Chcę, aby temat posłużył dobremu celowi - pomoc zwierzętom w dowolnym schronisku, fundacji, czy w innej formie, którą uzna się za słuszną i wykazanie tego swoim wpisem w tym wątku.
Pomysł wsparcia np. karmą, jakiegoś schroniska w pobliżu własnego miejsca zamieszkania, bardzo mi się podoba,
dlatego postanowiłem, że zaraz po Świętach, kupię trochę różnych produktów i zawiozę do jednego ze schronisk w swojej okolicy.

Aby wyjść naprzeciw teoriom spiskowym, każde opakowanie opiszę trudnozmywalnym pisakiem, jako darowiznę dla schroniska, aby nikt nie oddał tego z powrotem do jakiegoś sklepu - takie teorie też krążą w necie ;)
Pozdrawiam Was wszystkich świątecznie i dużo zdrowia życzę, abyśmy jak najszybciej mogli podróżować. Szczególnie pozdrawiam tych, którzy wesprą w jakikolwiek sposób pomoc zwierzętom.

PS
Suzu, moim zdaniem, wystarczające by było, gdybyś np. napisał : ta fundacja nie wzbudza mojego zaufania, ale wpłacam tu i tu - koniec, kropka, a w efekcie tak zamieszałeś, że z ogólnego przesłania tematu - chęć pomocy zwierzętom, wywołałeś raczej niechęć ...

5 godzin temu, witus napisał:

Dziękuję Krzysztof za przypomnienie ... poszło na lokalne schronisko w moim mieście gdzie córka czasami udzielała się jako wolontariuszka. Wesołych świąt.

 

Arturze, to ja dziękuję w imieniu wszystkich zwierzątek :ok:

5 godzin temu, witus napisał:

Nie o to pewnie Krzysztofowi chodziło wspomóżmy zwierzaki w jakikolwiek sposób, szkoda czasu na te dochodzenia. Owsiak też nie do końca ma przejrzyste rozliczenia finansowe ... ale.

 

Dokładnie :skromny:

7 godzin temu, chris_66 napisał:

Zwierzakom przekazuję bezpośrednio towar do schroniska.

:bravo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kristofer napisał:

Suzu, moim zdaniem, wystarczające by było, gdybyś np. napisał : ta fundacja nie wzbudza mojego zaufania, ale wpłacam tu i tu - koniec, kropka, a w efekcie tak zamieszałeś, że z ogólnego przesłania tematu - chęć pomocy zwierzętom, wywołałeś raczej niechęć ...

 

38 minut temu, Kristofer napisał:

Nie wiem, czy masz jakieś "inne" powody, ale myślę, że zbyt wiele emocji i wysiłku włożyłeś na napisanie tych wszystkich informacji w temacie

@Kristofer z mojej strony dwie sprawy. Po pierwsze w moim odczuciu Kuba nie wywołał niechęci, wręcz odwrotnie. Jedynie wskazał, że ta fundacja może nie być do końca taka super. Mimo, że centaurusa znam od lat, tzn kojarze nazwę fundacji to to co tu o nich napisano trochę mnie zaniepokoiło, zwłaszcza że wrzuciłem im jakąś kwotę. Bardziej tu nie chodziło o budzenie niechęci a wskazanie że przy pomaganiu też trzeba myśleć, sprawdzać i kontrolować. 
 

kontrola podstawą zaufania ? 

 

drugiej sprawy jednak nie napiszę... tak będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.