Skocz do zawartości

Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.04.2020 o 18:19, Kristofer napisał:

Nie wiem, czy masz jakieś "inne" powody,

napiszę raz jeszcze dużymi literami :

NIE MAM ŻADNYCH INNYCH POWODÓW, przed przeczytaniem Twojego posta nie miałem żadnego kontaktu z tą fundacją, ani osobami czy fundacjami z powyżej wymienionych stron.

nie mam też żadnych powiązań z innymi fundacjami czy organizacjami charytatywnymi.

W dniu 12.04.2020 o 18:19, Kristofer napisał:

Napisałeś dużo negatywnych, podejrzliwych rzeczy i niby je sprawdzałeś, przeprowadziłeś śledztwo, ale chyba niezbyt dokładnie, bo "niedziałające strony" działają,

napisałem to co uważam za słuszne , żadnego śledztwa nie przeprowadzałem , zrobiłem to co robię zawsze standardowo nim przeleję JAKĄKOLWIEK KWOTĘ bez względu czy jest to darowizna czy zakup przez internet czyli sprawdziłem KRS i opinie na Google (średnia fundacji Centaurus 3,7) i goworku (dużo negatywnych opini) .

W KRS gdzie sprawdzałem numer fundacji "OTWÓRZ SERCE" link do strony fundacji nie działał jak sprawdzałem pisząc pierwszego posta i nie działa w dalszym ciągu:

http://www.krs-online.com.pl/fundacja-otworz-serce-krs-215085.html

W dniu 12.04.2020 o 18:19, Kristofer napisał:


 a w efekcie tak zamieszałeś, że z ogólnego przesłania tematu - chęć pomocy zwierzętom, wywołałeś raczej niechęć ...

dziwne masz odczucia ...

napisałem wyraźnie że trzeba pomagać i  wskazałem alternatywę gdyż  osobiście uważam że lepiej wspierać te instytucje które jak najlepiej wykorzystają naszą pomoc.

Efekt swój osiągnąłem gdyż kilka osób wsparło lokalne schroniska (do czego w dalszym ciągu zachęcam)  co wg mnie jest dużo lepsze DLA ZWIERZĄT .

oczywiście każdy sam decyduje na co wydaje swoje pieniądze, jeśli ma ochotę wspierać jakąkolwiek fundację jego wola zawsze będzie to lepsze niż nie zrobienie niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

nie mam też żadnych powiązań z innymi fundacjami czy organizacjami charytatywnymi.

A ja mam trochę takich doświadczeń - dlatego pozwolę sobie ustosunkować sie do wątku

Przeczytałem cały watek - z przykrością należy chyba stwierdzić że dobry cel wywołał burze w szklance wody.
Argumentów jest tu sporo i sensownych i absurdalnych

Właściwie w wątku można by wydzielić  2 tematy które nie przeczę są ze sobą one związane - 1-szym jest sama pomoc a 2-gim jak funkcjonują i na ile wiarygodne są organizacje pomocowe.

Jeśli chodzi o sama pomoc
Pomoc - rzecz chwalebna - wg mnie priorytety kolejności i nie tylko w trudnym czasie  są następujące:  1-pomoc ludziom,   2-pomoc zwierzętom co oczywiście nie znaczy że nie można apelować o pomoc która ja w kategoriach moich wartości określam priorytetem 2.
Nie uważam żeby samo zamieszczenie info było czymś złym,  nie uważam też że czymś złym jest wyrażenie wątpliwości o wiarygodności organizacji pomocowej
Natomiast uważam że czymś złym jest brak zapoznania się ze statutem organizacji, gdybanie, snucie domysłów i teorii spiskowych , podawanie pobieżnych faktów i pobieżnych analiz itp bez dogłębnej i rzeczowej analizy popartej konkretnymi dowodami

Jeśli chodzi o działalność organizacji pomocowych
Fundacje, stowarzyszenia zarówno te pożytku publicznego i te które jeszcze nie maja tego statusu (obiegać się o ten status można po 2 latach działalności) -  to temat rzeka ten temat dość mi bliski i dobrze znany.
Znam i takie które generują przychód który jest w większości zjadany przez organizację czy jej pracowników i znam i takie które generują dochód -  jeśli chodzi o przychód i dochód zgadzam się że są to diametralnie rożne pojęcia ale de facto są to pojęcia finansowo-księgowe  natomiast księgowość to taka dziedzina sztuk magicznych gdzie  z liczbami czasem dzieją się istne czary-mary, z kolei z księgowości rodzą się sprawozdania wiec.....,
Oczywiście bardzo istotna jest transparentność - tylko zastanówmy się:
- co można wywnioskować po pobieżnym przestudiowaniu sprawozdań finansowych, 
- ile czasu jest potrzebne i czy możliwe aby szczegółowo przeanalizować działalność fundacji czy stowarzyszenia mając tylko dane ze sprawozdań
- czy wyznacznikiem i dogmatyczna opinia może być punktacja Google czy inne opinie internetowe  które być może ktoś  na zlecenie pisze  za 20-50gr od sztuki 

Dla mnie osobiście najistotniejsze w każdej charytatywce są 2 sprawy - cele statutowe i  ile z przychodu zostało przekazane na te cele.

Jaka rada na to żeby dać potrzebującemu człowiekowi czy zwierzęciu a nie paść  organizacji  czy jej pracowników ?
Prosta - przeczytaj statut, zobacz sprawozdania - masz wątpliwości nie dawaj, daj lokalnie  organizacji którą znasze działa ok.  - czyli po prostu postąp tak jak napisał @chris_66
Przecież nikt kto ma wątpliwości nie musi dawać na Centaurusa którego apelem poruszył się  @Kristofer i zapodał info

Daj lokalnie,  daj tam gdzie wiesz że się się zmarnuje, daj tam gdzie jesteś pewny że nikt nie kradnie - przecież to tez jest pomoc a jak jeden Krzysiek da w Lublinie, drugi Krzysiek da w Warszawie, trzeci Krzysiek w Krakowie, ktoś inny da w Szczecinie, jeszcze ktoś inny w Gdańsku  - to tez przecież jakaś średnia krajowa z tego wyjdzie a najważniejsze że pomoc będzie udzielona -  lokalnie chyba wie się najlepiej gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna .

Jeszcze jedna taka dygresja na temat pomagania - pomoc to nie zawsze musi być kasa ,   wielu z Was wie że lubię przykłady z realu, proszę bardzo  całkiem w zgodzie z tematem wątku o pomocy zwierzętom -  moja córka studiuje, dorabia coś sobie ale kasy nie ma worka wiec chodzi do schroniska,  pomaga przy psach , wyprowadza te schroniskowe psy na spacer itp. itd. - można i tak pomóc bez kasy.

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja też mam przykre doświadczenie z inspektorem z tej fundacji, który bez powodu zabrał z prywatnego domu pieski. Już kilka dni po odebraniu zwierząt, w internecie pojawiły się ogłoszenia dotyczące zabranych pupili, zamieszczone w celu uzyskania środków finansowych od darczyńców. Podany przez Fundację powód odebrania zwierząt oraz ich rzekomy zły stan zdrowia są oczywiście nieprawdziwe. Ponadto zamieszczone w ogłoszeniach fotografie zostały zmanipulowane w ten sposób, aby podkreślić ich rzekome wychudzenie. Efekt ten został osiągnięty przede wszystkim przez skierowanie obiektywu aparatu fotograficznego w stronę pyszczka zwierzęcia, co powoduje optyczne pomniejszenie reszty ciała. Za to hojność darczyńców nie ma końca. Właścicielka nie wie co dzieje się z pieskami i pomimo, że ma zabezpieczenie piesków przez sąd, nie jest w stanie zobaczyć swoich piesków, bo Szczedrzykowice to twierdza. I gdzie tu dobro zwierząt.Jest tyle zwierząt potrzebujących pomocy, po co więc zabierać zdrowe pieski wraz z książeczkami zdrowia, gdzie były wpisane szczepienia i dane właściciela. Bo pieski były ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już mi wygląda ba trolla i tym bardziej nie wzbudza zaufania do w/w fundacji...  

 

w tak parszywy sposób reklamują się tylko równie parszywi sprzedawcy, ale widać nie tylko oni ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod adresem Wałbrzyska znalazłam dwa Centaurusy KRS 0000278299 i 0000257551. W obu jest ten sam zarząd. Na stronie https://centaurus.org.pl/fundacja/ brak numeru KRS fundacji, więc nie wiem, która to. Za to Centaurus zachęca do wsparcia 1 procentem podatku Ogólnopolską Fundację dla Zwierząt, KRS 0000225394. Adres poczty elektronicznej do tej fundacji z odpisu KRS: KONTAKT@OTWORZSERCE.ORG.PL, oraz adres strony internetowej HTTP://OTWORZSERCE.ORG.PL . Nie znam się na tym, i pogubiłam się, ale może organ nadzorczy FUNDACJI CENTAURUS - MIĘDZYNARODOWEJ ORGANIZACJI NA RZECZ ZWIERZĄT I EKOLOGII  KRS 0000257551 ogarnia to skoro działa jako zarząd OGÓLNOPOLSKIEJ FUNDACJI DLA ZWIERZĄT, którą Centaurus zachęca wspierać 1%. Dobrze, że organizacje się uzupełniają i wspierają a tym bardziej ludzie z tych fundacji.

1% OPP.JPG

Centaurus.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Klarcia napisał:

Niestety ja też mam przykre doświadczenie z inspektorem z tej fundacji, który bez powodu zabrał z prywatnego domu pieski. Już kilka dni po odebraniu zwierząt, w internecie pojawiły się ogłoszenia dotyczące zabranych pupili, zamieszczone w celu uzyskania środków finansowych od darczyńców. Podany przez Fundację powód odebrania zwierząt oraz ich rzekomy zły stan zdrowia są oczywiście nieprawdziwe. Ponadto zamieszczone w ogłoszeniach fotografie zostały zmanipulowane w ten sposób, aby podkreślić ich rzekome wychudzenie. Efekt ten został osiągnięty przede wszystkim przez skierowanie obiektywu aparatu fotograficznego w stronę pyszczka zwierzęcia, co powoduje optyczne pomniejszenie reszty ciała. Za to hojność darczyńców nie ma końca. Właścicielka nie wie co dzieje się z pieskami i pomimo, że ma zabezpieczenie piesków przez sąd, nie jest w stanie zobaczyć swoich piesków, bo Szczedrzykowice to twierdza. I gdzie tu dobro zwierząt.Jest tyle zwierząt potrzebujących pomocy, po co więc zabierać zdrowe pieski wraz z książeczkami zdrowia, gdzie były wpisane szczepienia i dane właściciela. Bo pieski były ładne.


W jakiś cudowny sposób trafiłaś w tej chwili na forum karawaningowe i akurat do tego tematu - to naprawdę zastanawiające. :hmm:
Zarejestrowałaś się tylko po to, aby i tutaj napisać swoje posty, które wszędzie wypisujesz ...

opinia.thumb.jpg.adbca116213ccba350e60fa7b3808d4c.jpg

https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,243835

Gdybym wierzył internetowym opiniom i chciał powielać plotki, to napisałbym teraz, co o tym myślę, ale nie w tym celu powstał temat!!!
Wspominałem już, że w internecie każdy może pisać, co tylko zechce, a trolli chcących szkodzić jest pod dostatkiem, dlatego jeszcze raz proszę, aby w tym miejscu zakończyć wszelkie śledztwa na temat takiej, czy innej fundacji i skupić się na naczelnym przesłaniu wątku, czyli pomocy dla zwierząt ( w dowolnie wybrany sposób i dla dowolnie wybranej fundacji). Jeśli ktoś nie jest zainteresowany pomocą, nie musi tego robić. Napisano już dosyć i nie trzeba nic więcej, aby być w stanie samemu wszystko ocenić.
Kolejny raz gorąco apeluję i proszę jedynie o "puste" wpisy potwierdzające wsparcie dla dowolnej fundacji sprawującej opiekę nad zwierzętami, a jeśli ktoś zechce, to z podaniem nazwy fundacji lub odnośnika do jej strony www

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof oczywiscie ze powyższe posty to spam. Co sadze o wątku tez napisalem

 

Z calym szacunkiem i bez jakiejkolwiek złośliwości chciałbym się jeszcze odnieść do sprawy wpisów.

Nie bardzo rozumiem po co te puste wpisy są potrzebne i co maja dać tu na forum.

Nie problem zrobić pusty wpis ale szczerze mówiąc uważam że pomaganie to czyny a nie wpisy, nie lubie sie chwalic pomaganiem i wole pomagać po cichu.

 

Po prostu - róbmy swoje :)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Nie problem zrobić pusty wpis ale szczerze mówiąc uważam że pomaganie to czyny a nie wpisy, nie lubie sie chwalic pomaganiem i wole pomagać po cichu.

:brawo:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kristofer napisał:


W jakiś cudowny sposób trafiłaś w tej chwili na forum karawaningowe i akurat do tego tematu - to naprawdę zastanawiające. :hmm:
Zarejestrowałaś się tylko po to, aby i tutaj napisać swoje posty, które wszędzie wypisujesz ...

opinia.thumb.jpg.adbca116213ccba350e60fa7b3808d4c.jpg

https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,243835

Gdybym wierzył internetowym opiniom i chciał powielać plotki, to napisałbym teraz, co o tym myślę, ale nie w tym celu powstał temat!!!
Wspominałem już, że w internecie każdy może pisać, co tylko zechce, a trolli chcących szkodzić jest pod dostatkiem, dlatego jeszcze raz proszę, aby w tym miejscu zakończyć wszelkie śledztwa na temat takiej, czy innej fundacji i skupić się na naczelnym przesłaniu wątku, czyli pomocy dla zwierząt ( w dowolnie wybrany sposób i dla dowolnie wybranej fundacji). Jeśli ktoś nie jest zainteresowany pomocą, nie musi tego robić. Napisano już dosyć i nie trzeba nic więcej, aby być w stanie samemu wszystko ocenić.
Kolejny raz gorąco apeluję i proszę jedynie o "puste" wpisy potwierdzające wsparcie dla dowolnej fundacji sprawującej opiekę nad zwierzętami, a jeśli ktoś zechce, to z podaniem nazwy fundacji lub odnośnika do jej strony www

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kristofer napisał:


W jakiś cudowny sposób trafiłaś w tej chwili na forum karawaningowe i akurat do tego tematu - to naprawdę zastanawiające. :hmm:
Zarejestrowałaś się tylko po to, aby i tutaj napisać swoje posty, które wszędzie wypisujesz ...

opinia.thumb.jpg.adbca116213ccba350e60fa7b3808d4c.jpg

https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,243835

Gdybym wierzył internetowym opiniom i chciał powielać plotki, to napisałbym teraz, co o tym myślę, ale nie w tym celu powstał temat!!!
Wspominałem już, że w internecie każdy może pisać, co tylko zechce, a trolli chcących szkodzić jest pod dostatkiem, dlatego jeszcze raz proszę, aby w tym miejscu zakończyć wszelkie śledztwa na temat takiej, czy innej fundacji i skupić się na naczelnym przesłaniu wątku, czyli pomocy dla zwierząt ( w dowolnie wybrany sposób i dla dowolnie wybranej fundacji). Jeśli ktoś nie jest zainteresowany pomocą, nie musi tego robić. Napisano już dosyć i nie trzeba nic więcej, aby być w stanie samemu wszystko ocenić.
Kolejny raz gorąco apeluję i proszę jedynie o "puste" wpisy potwierdzające wsparcie dla dowolnej fundacji sprawującej opiekę nad zwierzętami, a jeśli ktoś zechce, to z podaniem nazwy fundacji lub odnośnika do jej strony www

 

Przepraszam, jeżeli narobiłam zamieszania, nie to było moją intencją. Trollem nie jestem a jedynie "znającą sprawę". Dlaczego trafiłam do Was, bo szukamy zabranych piesków i hasło Centaurus skierowało mnie do Was. Nie mogę siedzieć cicho jak czytam nieprawdę i jak ktoś kogoś obraża. Więc przepraszam, moje wpisy zostały źle odebrane. Każdy ma prawo dysponować swoimi pieniędzmi, ja swoje przekazałam 3 x NIE CENTAURUS. Każdy popełnia błędy, może się pomylić ale trzeba umieć przyznać się do błędu i przeprosić, a jeżeli zabiera się zdrowe pieski od kochających właścicieli i jeszcze się ich oczernia /bo masz rację, w internecie można pisać co się chce/, to nie jest to dla dobra zwierząt. Jeszcze raz przepraszam szukam dalej i nie zabieram cennego czasu. Gdybyś Kristofer coś dowiedział się od fundacji, z którą nie masz żadnych kontaktów to spytaj się o pieski bo właścicielka odchodzi od zmysłów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Klarcia napisał:

Przepraszam, jeżeli narobiłam zamieszania, nie to było moją intencją. Trollem nie jestem a jedynie "znającą sprawę". Dlaczego trafiłam do Was, bo szukamy zabranych piesków

Szczerze mówiąc choc w miarę sensownie to tłumaczysz jednak mnie nie całkiem przekonałaś,
Lakoniczne "znam sprawę" i litościwie brzmiące "szukamy piesków .....bo właścicielka odchodzi od zmysłów " jakoś mnie nie całkiem przekonuje ale oczywiście tez nie mając dowodów nie mogę stwierdzić że kłamiesz.
Powiem wprost - przydałyby się jakieś konkrety możliwe do zweryfikowania aby uwiarygodnić Twoje wytłumaczenie i nie posądzać Cię o  spam. 

 

7 godzin temu, adaml61 napisał:

:brawo:?

dzięki Adam - oczywiście miło mi ale naprawdę nie ma za co dawać braw - to po prostu moje zasady życiowe i uważam je za normalne i nie zasługujące na żadne brawa. :) 

Jestem też winny kol.  @Kristofer  2 słowa bo moja wypowiedź pisana z Tapatalka może być zrozumiana opacznie - w przerwach w pracy ciężkawo coś więcej sensownego pisać więc stąd ta zwłoka   i pisze to dopiero teraz 
Wydaje mi się że intencją  propozycji Krzysztofa dotycząca pisania pustych postów nie była zachęta do chwalenia i obnoszenia się z pomocą  przez Forumowiczów  a miała raczej zachęcić do pokazania samego faktu solidarności w pomocy. Przy takim założeniu - puste posty mają pewien sens bo nie są czczym i próżnym chwaleniem się pomocą a pewną forma manifestacji solidarności w dobrym celu.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Krzysztof oczywiscie ze powyższe posty to spam. Co sadze o wątku tez napisalem

Takie i moje zdanie.

12 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Nie bardzo rozumiem po co te puste wpisy są potrzebne i co maja dać tu na forum.

Nie problem zrobić pusty wpis ale szczerze mówiąc uważam że pomaganie to czyny a nie wpisy, nie lubie sie chwalic pomaganiem i wole pomagać po cichu.

Krzysiu, mógłbym napisać podobnie - nie problem mówić: pomagam po cichu. Myślę nawet, że w wielu sytuacjach, większość z nas tak właśnie powie. Poza tym, chyba się zgodzisz, że jeden rodzaj pomocy, nie wyklucza drugiego. Piszesz: "Róbmy swoje". Zgoda, ale nawet bez pandemii nie wszyscy o tym pamiętali, a tym bardziej teraz.
Jak Ci się wydaje, w jakim celu napisałem ten temat ;)   Mimo wszystko, liczyłem na elementarną uczciwość i prawdziwość wpisów, pokazującą taką, czy inną pomoc dla zwierząt. Nawet nie przypuszczałem, że ktoś z tak niskich pobudek, o których wspominasz, mógłby umieścić swój post bez rzeczywistej pomocy.
Dlaczego proponowałem "puste" wpisy, wyjaśniałem kilka razy, począwszy od pierwszego posta tego tematu.

5 godzin temu, Klarcia napisał:

Przepraszam, jeżeli narobiłam zamieszania, nie to było moją intencją. Trollem nie jestem a jedynie "znającą sprawę". Dlaczego trafiłam do Was, bo szukamy zabranych piesków i hasło Centaurus skierowało mnie do Was. Nie mogę siedzieć cicho jak czytam nieprawdę i jak ktoś kogoś obraża. Więc przepraszam, moje wpisy zostały źle odebrane. Każdy ma prawo dysponować swoimi pieniędzmi, ja swoje przekazałam 3 x NIE CENTAURUS. Każdy popełnia błędy, może się pomylić ale trzeba umieć przyznać się do błędu i przeprosić, a jeżeli zabiera się zdrowe pieski od kochających właścicieli i jeszcze się ich oczernia /bo masz rację, w internecie można pisać co się chce/, to nie jest to dla dobra zwierząt.

Nie przekonujesz mnie w żaden sposób, a już tym bardziej nie rozumiem takich poszukiwań na forum karawaningowym. Nie znam "Twojej"  historii (poza tym, co wyrywkowo przeczytałem w necie), nie wiem czy jest prawdziwa i nawet nie mam pewności, że dotyczy Ciebie. Jeśli ktoś zajmuje się hodowlą zwierząt, to musi zdawać sobie sprawę, że zwierzęta muszą mieć odpowiednie/godne warunki i opiekę. Jakoś nie bardzo wierzę, że inspektorzy różnych organizacji zabierają zwierzęta ich właścicielom dla własnego widzimisię.
Bardziej odnoszę wrażenie, że to wymyślone preteksty, aby usprawiedliwić negatywne wpisy. Na tym zakończę, ponieważ temat dotyczy zupełnie innych spraw.

5 godzin temu, Klarcia napisał:

Gdybyś Kristofer coś dowiedział się od fundacji, z którą nie masz żadnych kontaktów to spytaj się o pieski bo właścicielka odchodzi od zmysłów. 

Ta ironia jest zupełnie nie na miejscu i pokazuje jedynie Twoje prawdziwe intencje, które w tym momencie stają się oczywiste.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Wydaje mi się że intencją  propozycji Krzysztofa dotycząca pisania pustych postów nie była zachęta do chwalenia i obnoszenia się z pomocą  przez Forumowiczów  a miała raczej zachęcić do pokazania samego faktu solidarności w pomocy. Przy takim założeniu - puste posty mają pewien sens bo nie są czczym i próżnym chwaleniem się pomocą a pewną forma manifestacji solidarności w dobrym celu.

Dokładnie. Wystarczy cofnąć się do wcześniejszych postów, aby przeczytać np.:
"[...] nawet "pustym" postem w tym temacie - będzie to dla nas obraz tego, co potrafimy zdziałać"
"wystarczy pusty post, abyśmy wszyscy widzieli, jaka jest nasza siła, tym bardziej, że nie ma czego się wstydzić"
"Możemy pokazać, że dobro jest jednak w większości"
"Myślę, że wszyscy bylibyśmy usatysfakcjonowani, gdyby w taki właśnie sposób wątek został traktowany, a jednocześnie dumni z efektów naszej pomocy"

Efekty, które mógł przynieść ten wątek, każdy mógłby ocenić jedynie po ilości wpisów, jednak niestety - nie takich, jak większość tych, które napisano do tej pory.
No cóż, przyznam, że się zawiodłem w swoich oczekiwaniach, które kolejny raz okazały się zbyt optymistyczne.  Gdy patrzę na ilość zarejestrowanych Forumowiczów :look: oraz ilość tych, którzy każdego dnia aktywnie tu są i różne rzeczy piszą, nierzadko posiadaczy zwierząt w swoich domach, spodziewałem się zupełnie czegoś innego.
Cel i intencje wątku były oczywiste, a wyszło jak zawsze.
Jedynie kilka osób potraktowało sprawę pozytywnie i tym osobom za okazaną pomoc szczerze dziękuję (w imieniu zwierząt, które wsparcie otrzymały - mam na myśli nie tylko wsparcie finansowe). :dzieki:
Biorąc pod uwagę dotychczasowy kierunek "rozwijania" i rozmydlania się wątku, nie bardzo chce mi się już cokolwiek tu pisać, mimo, że sam go założyłem.
Przypuszczam, że apel o pomoc w odbudowie budy rozwalonej huraganem miałby większe współczucie, niż temat przewodni tego wątku.

Ot, po prostu taka internetowa rzeczywistość ... :sciana:

PS
https://tvn24.pl/pomorze/koronawirus-w-polsce-sytuacja-schronisk-dla-zwierzat-w-czasie-epidemii-4546601
https://gdynia.naszemiasto.pl/trudna-sytuacja-zwierzat-w-gdynskim-schronisku-pracownicy/ar/c8-4757371

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Byłeś szybszy @Kristofer - właśnie odpisywałem, może i trochę dubla będzie ale już nie edytuje

42 minuty temu, Kristofer napisał:

Jak Ci się wydaje, w jakim celu napisałem ten temat

Wydaje mi się dokładnie tak jak napisałem Imienniku :) 

3 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Wydaje mi się że intencją  propozycji Krzysztofa dotycząca pisania pustych postów nie była zachęta do chwalenia i........... a pewną forma manifestacji solidarności w dobrym celu.

Napisałem innymi słowami - ale wychodzi to mniej więcej na to samo co napisałeś w Twoim pierwszym poście :) 
Co więcej zgadzamy się również co  priorytetów w niesieniu pomocy 

W dniu 10.04.2020 o 17:57, Kristofer napisał:

W tym trudnym okresie, ludzie są oczywiście najważniejsi, jednak pandemia odbija się negatywnie na sytuacji materialnej większości fundacji i schronisk dla zwierząt.
Pamiętajmy również o nich!
Zakładam ten temat w nadziei, że okażecie zrozumienie i przekażecie swoje wsparcie dla największej fundacji w Europie pod względem liczebności zwierząt.

W dniu 14.04.2020 o 19:59, smok_wawelski napisał:

Pomoc - rzecz chwalebna - wg mnie priorytety kolejności i nie tylko w trudnym czasie  są następujące:  1-pomoc ludziom,   2-pomoc zwierzętom

A ponieważ watek rozwinął się jak widać, powstały domniemania mniej czy więcej uzasadnione ale  marnie poparte faktami to po prostu napisałem kontrargument o możliwości pomocy bezpośredniej lokalnie poparty argumentami z posta @chris_66 i podsumowałem stwierdzeniem "Róbmy swoje"

Generalnie  - duży niesmak z rozwoju wątku  o idei dobrej sprawy,  nie wiem jaką skale ma problem u Centaurusa nie zgłębiałem tego tematu ale na pewno mogę tez potwierdzić z realnej rozmowy z moja córka że od czasu wybuchu epidemii ludzie panikują i  zwierząt sporo przybywa w schroniskach co rodzi coraz większa niewydolność tychże.
Nie jestem ani wetem ani epidemiologiem ale wiem że sprawa jest absurdalna bowiem zwierze może przenosić Covid-19 tak samo jak każdy przedmiot - zatem idąc tokiem tej durnej anty zwierzęcej paniki - wyrzucić należałoby wszystko, złomować należałoby autobusy i tramwaje itp. itd

Masz rację Krzysiek - wątek faktycznie zaczyna być żuciem szmat podobnie jak i ten ogólno koronowirusowy  - ma co tu już więcej pisać - nie ma sensu drapać ran,  każdy ma łeb na karku niech myśli  po swojemu.

Wiec życząc ludziom zdrowia i zdrowej logiki a zwierzakom pełnej michy oraz tego aby każdy zwierzak miał tyle szczęścia co mój odratowany  podrzutek  - odhaczam ten  watek z obserwowanych

Milo.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.