Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jarekvolvo napisał:

Wiecie co... Tak sobie siedzę i patrzę.. w monitor... Wyświetliłem sobie >flajtradara< i patrzę na ruch w powietrzu nad Europą... wcześniej patrzyłem na ruch i ilość statków - podobny  >radar< :)

 I tak sobie myślę, że przy takim natężeniu ruchu, to ni ch00.ja - nie da się tego powstrzymać... :(

 Owszem, nad Polską i Włochami "nieco" mniej aeroplanów, ale popatrzcie na rejon Londynu, Frankfurtu czy Stambułu - nawet "acht koma acht" tego by nie sprzątnął... .

zwracałem uwagę na to w dniu wczorajszym, w godzinach szczytu tysiące samolotów nad Europą. Ruch w Polsce miał być zamknięty a tymczasem samoloty z całego świata lądowały i startowały (np Londyn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kocur napisał:

Wydaje się, że tym najsilniejszym na świecie są Chiny. Wielkie terytorium, największa ilość zdyscyplinowanych mieszkańców, olbrzymi potencjał przemysłowy i nowe technologie. I mentalność, która powoduje, że myślą dwa pokolenia naprzód. Chiny nie muszą prężyć muskułów czy wywoływać konfliktów. Za jakiś czas będą rządzić światem.

to racja...i to jest ich "grzech główny"...i motywacja by ich zniszczyć dla innych dotychczasowych możnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kocur napisał:

Wydaje się, że tym najsilniejszym na świecie są Chiny. Wielkie terytorium, największa ilość zdyscyplinowanych mieszkańców, olbrzymi potencjał przemysłowy i nowe technologie. I mentalność, która powoduje, że myślą dwa pokolenia naprzód. Chiny nie muszą prężyć muskułów czy wywoływać konfliktów. Za jakiś czas będą rządzić światem.

Może  to być  właśnie  czas by inni chcieli je załatwić. Putin i Trump pewnie nad tym myślą (zwłaszcza, że Rosja jest teraz finansowo w czarnej d.  a USA od kilku lat boksują się  z Chinami).

Poza tym zmienią się realia gospodarcze. Koncerny globalne  zobaczą, że produkcja czegoś w Chinach bo będzie  2€ tańsze to słaby pomysł.

Na miejscu odpowiedzialnych za logistykę w wielkich firmach na pewno bym to rozważył. Przykładowo takie BMW jak będzie nawet z 500€ droższe to i tak się dobrze sprzeda a dużo łatwiejsza logistyka i pewność  łańcucha dostaw. Taki Ajfon produkowany np. w Texasie będzie droższy niż teraz robiony w Chinach. Ale będzie, a aktualnie go nie ma bo chińskie władze długo ukrywały wirusa a i dalej pewnie ostro ściemniają mając internet i media pod pełną kontrolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kocur napisał:

 Chiny nie muszą prężyć muskułów czy wywoływać konfliktów. Za jakiś czas będą rządzić światem.

wystarczy że pomanipulują na giełdach i kupią resztę świata dla siebie

 

i będziemy zapier....ć za miskę ryżu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, chris_66 napisał:

 kupią resztę świata dla siebie

Dokładnie tak myślę. Chiny nie muszą siłowo zajmować świata - oni go kupią ;). Nawet jeśli teraz Putin do spółki z Trampem mogą chcieć namieszać w chińskim marszu, to będzie to chwilowe zachwianie. Chińczycy patrzą na wiele lat naprzód, oni swoje cele widza za 50 lub 80 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Uff. Przeczytałem całość. Zajęło to 3 dni. Jakie wnioski?

Jeden forumowicz na pilne leczenie psychiatryczne. 

Jeden na kwarantannę domową pod nadzorem psychiatry.

Dwóch na stałe wizyty u psychologa...

Daniel... Krzysiek.... Super fotki. Łezka się kręci.

 

Co do kryzysu. Nikt nie wie jak to będzie na prawdę. Banki wyciągnęły wioski z 2008 i mówią ludzkim głosem jak nigdy. Firma która nie przetrwa 2 miesięcy szkoda żeby powietrze zatruwała. 

Jak bida to do Żyda... Na co dzień optymalizacja podatkowa i stawanie na głowie żeby złotówki podatku nie zapłacić. Ja kryzys to roszczenia tłustych rekompensat. Gdzie tu uczciwość? A może zwykłe cwaniactwo ma swój kres...

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że tym najsilniejszym na świecie są Chiny. Wielkie terytorium, największa ilość zdyscyplinowanych mieszkańców, olbrzymi potencjał przemysłowy i nowe technologie. I mentalność, która powoduje, że myślą dwa pokolenia naprzód. Chiny nie muszą prężyć muskułów czy wywoływać konfliktów. Za jakiś czas będą rządzić światem.
Już od dawna rządzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Commander napisał:

Co do kryzysu. Nikt nie wie jak to będzie na prawdę. Banki wyciągnęły wioski z 2008 i mówią ludzkim głosem jak nigdy. 

Intrygujące. Gdzie ten ich głos i wnioski?  Bank NIGDY nie będzie mówił ludzkim głosem gdyż ma człowieka najgłębiej w doopie. Tam jest excel. I słupki muszą się zgadzać. Zawsze i za wszelką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Commander napisał:

 Firma która nie przetrwa 2 miesięcy szkoda żeby powietrze zatruwała. 

Pełna zgoda. Ale współczesne firmy ( firemki raczej ) to wydmuszki. Wszystko kręci się na kredycie, totalny brak własnego kapitału i rezerw. Nie wiadomo co z tym zrobić. Nie dostana pomocy to wywalą ludzi na zbity pysk i trzeba będzie pomagać w formie zasiłków itp. A jak dostana pomoc to tylko utwierdzą się w przekonaniu, że nie warto przygotowywać się na gorsze czasy - podatnik czyli my wszyscy pomogą ( czyli zapłacą ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają stawiać barykady ...

 

Mieszkańcy Helu
informuję, że wystosowałem pismo do Wojewody Pomorskiego w sprawie wprowadzenia czasowego ograniczenia i zakazu wjazdu na Półwysep Helski dla osób przyjeżdżających w celach turystycznych i rekreacyjnych.
Wystąpiłem również do Komendanta Powiatowego Policji w Pucku o prowadzenie postępowań, zmierzających do wyciągnięcia konsekwencji prawnych, wynikających z naruszenia przepisów związanych z prowadzeniem obiektów noclegowych, turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania.
BURMISTRZ HELU
/-/
Mirosław WĄDOŁOWSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kalapan napisał:

Zaczynają stawiać barykady ...

Czyli jeszcze trochę i zostaną nam tylko krzaki wokół komina, gdzie indziej będą się nas panicznie bać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Commander napisał:

Witam.

Uff. Przeczytałem całość. Zajęło to 3 dni. Jakie wnioski?

Jeden forumowicz na pilne leczenie psychiatryczne. 

Jeden na kwarantannę domową pod nadzorem psychiatry.

Dwóch na stałe wizyty u psychologa...

Daniel... Krzysiek.... Super fotki. Łezka się kręci.

 

Co do kryzysu. Nikt nie wie jak to będzie na prawdę. Banki wyciągnęły wioski z 2008 i mówią ludzkim głosem jak nigdy. Firma która nie przetrwa 2 miesięcy szkoda żeby powietrze zatruwała. 

Jak bida to do Żyda... Na co dzień optymalizacja podatkowa i stawanie na głowie żeby złotówki podatku nie zapłacić. Ja kryzys to roszczenia tłustych rekompensat. Gdzie tu uczciwość? A może zwykłe cwaniactwo ma swój kres...

przerwałeś kwarantanne??? za to teraz  nie idzie się do psychologa tylko dostaje 5 k złotych od ręki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.