Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, jacekzoo napisał:

A nie 30% mniej niż Kowalski?  :)

Dochodowych i połowa vatu (z małymi wyjątkami kiedy można cały vat)

 

@Łza Włóczynutka

23vat i 19 dochodowy. 

Małe wyjątki to jest połowa vatu cała reszta to oczywiście pełny vat. 

29 minut temu, jacekzoo napisał:

A nie 

 

co do zdania auta, też nie jest tak różowo. Przy najmie długoterminowym o którym pisał @Łza Włóczynutka są bardzo duże koszty rozwiązania umowy. A przy ,,normalnym,, leasingu też nie jest tak że oddajemy auto i nic nas nie interesuje. Auto trafia na licytację, jeżeli wartość auta pokryje nasze zobowiązania to git, ale jeżeli pójdzie za mniej to resztę trzeba dopłacić. A przy aktualnej sytuacji, kiedy można się spodziewać wysypu aut na licytacjach jakoś nie wróżyłbym wielkiego popytu...

 

 

Oczywiście że ponosisz pewne koszty ale jest możliwość pozbyć się kłopotu. W przypadku kredytu z danym przedmiotem nie wiele możesz zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jacekzoo napisał:

A nie 30% mniej niż Kowalski?  :)

Dochodowych i połowa vatu (z małymi wyjątkami kiedy można cały vat)

Znam również takich, którzy potrafią wrzucić w koszty wszelkie nakłady poczynione na przyczepę. Cały myk nie polega na formie zapłaty, tylko leży u podstaw jej zakupu. Kto z prowadzących fime bierze leasing zgodnie z deklarowanym przeznaczeniem tj. wykorzystuje przyczepę w prowadzeniu interesu? Osobiście nie znam nikogo kto by wypożyczał przyczepe (chociaż znałem) albo sprzedawał z niej zapiekanki? :). 

Każdy oe jak może i jak ktoś napisał powyżej każdy może założyć firmę. Niestety znów okaże się że najbardziej rznieci są ci na etatach. Co prawda dostaną jakieś postojowe zaten miesiąc, dwa, ale znów skończy się zamrożeniem plac w budżetówce, a być może ich obniżeniem... Nie sądzę jednak aby dostali wsparcie od państwa lub banków. Co prawda jest pomysł na zawieszenie rat, ale niekyure banki już sprytnie w liczyły te zawieszone raty w dalsze koszty tj. oprocentowanie od większej kwoty... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielpoz napisał:

Małe wyjątki to jest połowa vatu cała reszta to oczywiście pełny vat. 

Mając auto też do użytku prywatnego z tego co wiem nie ma opcji pełnego vatu, a większość aut tu na forum to właśnie osobówki też do użytku prywatnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, to ja jestem ten najgorszy typ - rozważam BMW w leasingu...;-)

Ja od paru lat robię tak, że biorę w leasing z 45% wkładem własnym i 1% wykupem. W ten sposób w ciągu roku staję się "właścicielem" powiedzmy w ok. 65% samochodu i nawet jak by mi się noga podwinęła i samochód poszedł na licytacji za połowę ceny, to przynajmniej nie muszę do interesu dopłacać. Koszty wcześniejszego rozwiązania leasingu pomijam, bo to - w moim przypadku - 5% pozostałej do spłaty wartości.

BMW ma swój leasing teoretycznie 0%. Oczywiście jak się wszystko zsumuje to i tak wychodzi, że coś tam się dokłada, ale wyszło mi, że całkowita suma kosztów to 100,89%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

Mając auto też do użytku prywatnego z tego co wiem nie ma opcji pełnego vatu, a większość aut tu na forum to właśnie osobówki też do użytku prywatnego

Leasing to maszyny, sprzęt, linie technologiczne itd a jakieś osobówki to mało istotna drobnica w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, danielpoz napisał:

Leasing to maszyny, sprzęt, linie technologiczne itd a jakieś osobówki to mało istotna drobnica w tym temacie. 

W ten sposób myśląc to sie zgadzam z tym

20 minut temu, danielpoz napisał:

Małe wyjątki to jest połowa vatu cała reszta to oczywiście pełny vat. 

Tylko że nie jesteśmy na forum branżowym, tutaj większość leasingów to osobówki i budy do ,,wypożyczalni,,

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacekzoo napisał:

W ten sposób myśląc to sie zgadzam z tym

Tylko że nie jesteśmy na forum branżowym, tutaj większość leasingów to osobówki i budy do ,,wypożyczalni,,

Jeszcze są do "wypożyczalni" kampery ,jachty motorowe + opłata roczna za marinę, skutery  wodne a jak się ma dwójkę dzieci to od razu dwie sztuki bo po co mają się bić w czasie wakacji który za kierownicą będzie siedział , motocykle , apartamenty też na "wynajem"  z rowerami dla gości  ....    tego jest od zaje%^$ nia . I wszystko na użytek własny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, w79 napisał:

To o czym pisałem "do wypożyczalni".... :). Oczywiście przyczepy nie są wyjątkiem, znam osobę która kupiła rower elektryczny na dojazdy do pracy... I jeździ nim.. 

Oczywiście ,że tak jest .

Nawet taka BMW x7 to jest pikuś w porównaniu z innymi "kosztami" . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

A nie 30% mniej niż Kowalski?  :)

Dochodowych i połowa vatu (z małymi wyjątkami kiedy można cały vat)

 

co do zdania auta, też nie jest tak różowo. Przy najmie długoterminowym o którym pisał @Łza Włóczynutka są bardzo duże koszty rozwiązania umowy. A przy ,,normalnym,, leasingu też nie jest tak że oddajemy auto i nic nas nie interesuje. Auto trafia na licytację, jeżeli wartość auta pokryje nasze zobowiązania to git, ale jeżeli pójdzie za mniej to resztę trzeba dopłacić. A przy aktualnej sytuacji, kiedy można się spodziewać wysypu aut na licytacjach jakoś nie wróżyłbym wielkiego popytu...

 

chyba że moje dane są nieaktualne, ostatni leasing brałem 3 lata temu, chociaż jakiś diametralnie pewnie się to nie zmieniło

Nie jest nawet 30% mniej niż Kowalski.Jak chcesz sprzedać auto po spłacie leasingu to płacisz cały Vat i dochodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzysztof75 napisał:

Nie jest nawet 30% mniej niż Kowalski.Jak chcesz sprzedać auto po spłacie leasingu to płacisz cały Vat i dochodowy.

Najlepiej mają ci, co biorą na użytek także prywatny - odliczają połowę, a przy sprzedaży płacą całość (w uproszczeniu);-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krzysztof75 napisał:

Nie jest nawet 30% mniej niż Kowalski.Jak chcesz sprzedać auto po spłacie leasingu to płacisz cały Vat i dochodowy.

Jest opcja wykupu na osobę prywatną, po pół roku można sprzedać bez żadnych kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpoz napisał:

Około 40% mniej niż Kowalski.

To już tak różowo nie wygląda...

No chyba że się jest w progach podatkowych na 32%....ale jak się ma takie dochody to już to pięknie wygląda :D

załóżmy że coś kosztuje 123zł

vat to 23zł

do kosztów wchodzi 100zł netto z czego odzyskuje się 18% lub 32% dochodowego (oczywiście w skrajnych przypadkach może być to 16 lub 19% ten pierwszy pułap w zależności...)

Czyli zyskujemy 18zł...

W sumie 23+18=41zł co przy całej kwocie 123zł daje nam 33%...

Oczywiście ja się jest w progach 32% to już wygląda to lepiej... 23+32 daje nam 55 czyli prawie 45%

 

A co do "etatowców" - ten dostanie postojowe, a pracodawca nie dostanie wypłaty, za to będzie musiał zapłacić pracownikom postojowe (lub ich zwolnić) i ich zusy które nie tylko trochę mniejsze niż to co dostaje pracownik do ręki, no i inne koszty prowadzenia firmy mimo że nic do tej firmy nie wpłynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.