Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak to będzie z dojazdem do pracy ? Ci co na działalności wszystkiego nie wykazują gdzie byli co robili i każda usługa nie jest wciagnieta na paragon czy fakturę tak samo jak ktoś robi na czarno to jak to ma wyglądać ?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, byry007 napisał:

Ale jak to będzie z dojazdem do pracy ? Ci co na działalności wszystkiego nie wykazują gdzie byli co robili i każda usługa nie jest wciagnieta na paragon czy fakturę tak samo jak ktoś robi na czarno to jak to ma wyglądać ?
 

Trzeba poczekać na przepisy, bo DG to nie praca zgodnie z przepisami, a działalność wykonywana osobiście. Praca zgodnie z przepisami to zatrudnienie na etat i nic więcej. 

5 minut temu, danielpoz napisał:

Zawodowo można się przemieszczać. ?

Na chwilę obecną, jak wynika z komunikatu, tylko w związku w wyjściem do i z pracy, a nie zawodowo. Pytanie jak to zostanie zdefiniowane w rozporządzeniu jakimś. 

No i trzeba pamiętać o maksymalnej ilości osób wynoszących 2 osoby. Czyli rodzina 2+1 już poruszać się wspólnie nigdzie nie może... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danielpoz napisał:

Wyjście do pracy to nie jest wyjście w związku z wykonywaniem zawodu? 

Ja codziennie wychodzę do pracy w kierunku bliżej nie określonym. 

Praca to stosunek pracy wynikający z umowy o pracę - reguluje to kodeksu pracy. Działalność gospodarcza do działalność wykonywana osobiście, i zgodnie z przepisami DG nie jest pracą. Dlatego pytanie jak oni to zdefiniują. Bo się jeszcze okaże że stworzyli jakiś bubel prawny, i ludzie prowadzący DG nie będą mogli wychodzić z domu :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:

 


No i trzeba pamiętać o maksymalnej ilości osób wynoszących 2 osoby. Czyli rodzina 2+1 już poruszać się wspólnie nigdzie nie może... 

Ja zrozumiałm że nie dotyczy to członków rodziny i osób które wspólnie żyją w związkach nieformalnych itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielpoz napisał:

Ja zrozumiałm że nie dotyczy to członków rodziny i osób które wspólnie żyją w związkach nieformalnych itp

No to zaraz się okaże że grupa osób przemieszczająca się żyje w nieformalnym związku :

Polak potrafi. Dziś czytałem o babce, która jest na kwarantannie i wyszła z domu. Tak niefortunnie, że policja przyjechała sprawdzić i jej nie było. Dostała 5k mandatu. Kilka dni później ponownie wyszła z domu, z pieskiem do weterynarza i pech chciał że znowu policja ją capnęła :D

A poważnie to trzeba poczekać na przepisy i sprawdzić co tam wymyślili. Żeby przypadkiem nie zasilać budżetu państwa...

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TOK Fm wypowiadała się prawniczka i stwierdziła że rząd właściwie zakceptował związki jednopłciowe tym komunikatem?

3 minuty temu, kit napisał:

A ja mam paszport polsatu i moge sie przemieszczać wszędzie ?

Polsatu miał każdy, ty potrzebny TVNu?

6 minut temu, piotr05 napisał:

nie wszędzie po weekendzie hel dla zwiedzających został zamknięty

To pewnik? Wczoraj słyszałem tylko o pomyśle burmistrza Helu. Na konferencji o 13 była mowa że nie planuje sie izolacji terytorialnej w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.