Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Commander napisał:

Jeden forumowicz na pilne leczenie psychiatryczne. 

Jeden na kwarantannę domową pod nadzorem psychiatry.

Dwóch na stałe wizyty u psychologa...

Daniel... Krzysiek.... Super fotki. Łezka się kręci.

Kurka wodna - zaczynam się bać, czy nie dostanę skierowania...;-)

Pociesz mnie, że może chociaż do tej trzeciej grupy się zaliczam?

A kwarantanna domowa (nawet pod nadzorem psychiatry) to nie jest dobry pomysł, bo to by się na pewno przełożyło na wzmożoną aktywność na forum:-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, po dwóch tygodniach siedzenia w domu, zrobiłem małe zakupy w markecie. Ludzi jak na lekarstwo, towaru pełno. Zapasy uzupełnione mogę siedzieć dalej. Moja firma ma przerwę, nie zarabiam korzystam ze zgromadzonych środków. 

Starałem się zrozumieć Wasze racje odnośnie lisingu ale ludzie zrozumcie w końcu, że jesteście w długach po szyję i nie pomoże kreatywne przedstawianie finansowania. Zamiast samemu pomyśleć cytujecie broszurki z banku. Twierdzenie, że lising umożliwia zakup auta 40 % taniej niż zakup prze ze mnie za gotówkę to jakaś kompletna bzdura nie poparcia faktami. Zrozumcie kredyciarze, że budowanie majątku nie polega na konsumpcji wytworzonych dóbr (nowe auto co dwa lata  ) tylko na gromadzeniu środków i umiejętnym z nich korzystaniu. Zrozumcie w końcu, że przy kilkumiesięcznym odcięciu od możliwości zarobkowania ( a na to się zapowiada ) wasze nowe autka odjadą na lawetach a zostaną długi.

Mój dobry kolega, z którym kilkanaście lat handluję ma kilka kredytów (lisingów zwał jak zwał na auta, maszyny, dom itp. siedzi tak jak ja w domu i nie zarobkuje ) ja kredytu nie mam żadnego i rozumiem, że on jest w lepszej sytuacji niż ja?, bo z rozmów z nim to tak nie wygląda (majątki mamy porównywalne ) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Tylko że nie jesteśmy na forum branżowym, tutaj większość leasingów to osobówki i budy do ,,wypożyczalni,,

I od budy odliczasz akurat cały VAT jeśli oczywiście jest to zakup związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. 

1 godzinę temu, Krzysztof75 napisał:

Nie jest nawet 30% mniej niż Kowalski.Jak chcesz sprzedać auto po spłacie leasingu to płacisz cały Vat i dochodowy.

Pod warunkiem, że kupiłeś auto na firmę, to znaczy wykup zaliczyłeś do kosztów prowadzonej DG, albo wciągnąłeś jako środek trwały. Ale to też da się obejść akurat.

Godzinę temu, Krzysztof75 napisał:

Ciekawe,czy w razie kontroli wytłumaczysz się przed US:(

Co chcesz tłumaczyć? Przecież to najzupełniej legalna procedura. Nawet nie music robić wykupu na siebie. Jeśli prowadzisz DG to Ty decydujesz co zaliczasz w koszty a co nie. Więc FVAT z wykupu wystarczy, że nie zaliczasz w koszty i tyle. Po pół roku możesz najnormalniej w świecie pojazd sprzedać. Natomiast jeśli FVAT zaliczysz w koszty to już faktycznie trzeba bedzie zapłacić VAT i dochodowy, no i jeszcze skorygować odliczony VAT. Poszukaj wyroków sądowych w tej kwestii, było kilka spraw na ten temat. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem że jest tu już śmietnik nie do ogarnięcia, ale trzymajmy się w miarę tematu. Gdzieś jest temat o leasingach więc można tam podyskutować o jego słuszności.

EDIT: Znalazłem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Thomas napisał:

Starałem się zrozumieć Wasze racje odnośnie lisingu ale ludzie zrozumcie w końcu, że jesteście w długach po szyję i nie pomoże kreatywne przedstawianie finansowania. Zamiast samemu pomyśleć cytujecie broszurki z banku. Twierdzenie, że lising umożliwia zakup auta 40 % taniej niż zakup prze ze mnie za gotówkę to jakaś kompletna bzdura nie poparcia faktami.

Jak nie poparta faktami? Przecież to czysta matematyka. Biorąc auto w leasingu masz taniej. Jeśli zsumujesz wydatki Kowalskiego (jako osoby prywatnej) to najpierw on ponosi koszt zakupu i płaci pełen VAT, potem ponosi koszty przeglądów, ubezpieczenia, paliwa, napraw itp. Ktoś prowadzący DG odlicza od tego wszystkiego połowę VATu i cały podatek dochodowy od pozostałej wartości. Więc jest taniej. 

Oczywiście są minusy tego rozwiązania w postaci takiej o jakiej mówisz. Pojazd nie jest naszą własnością i trzeba miesiąc miesiąc za niego płacić. 

Cytat

Zrozumcie kredyciarze, że budowanie majątku nie polega na konsumpcji wytworzonych dóbr (nowe auto co dwa lata  ) tylko na gromadzeniu środków i umiejętnym z nich korzystaniu.

Ale kto każe zmieniac auto co 2 lata? Ja osobiscie nie widzę takiej potrzeby. Poprzednie auto użytkowałem 6 lat (leasing chyba 4 lata). Obecne też będę użytkował spokojnie tyle czasu. Po prostu używam do czasu aż się zużyje, zacznie psuć, kończy się gwarancja. 

Poza tym leasing to nie tylko kupno auta, ale i drogich maszyn. Ciekawe jakbyś miał otwierać biznes, w który musisz włożyć na dzień dobry 500k złotych, albo 1 mln czy 2 mln złotych, to skąd wziąlbyś na to środki? Właśnie w takich przypadkach bierzesz leasing i finansujesz zakup sprzętów - a biznesy za 500k czy 1 mln to nic wielkiego. Otwarcie normalnej restauracji to koszt rzędu około miliona złotych. A pomyśl jakie koszta musiałbyś ponieść jeśli zechciałbyś otworzyć np. salon z przyczepami i kamperami. 

Cytat

Zrozumcie w końcu, że przy kilkumiesięcznym odcięciu od możliwości zarobkowania ( a na to się zapowiada ) wasze nowe autka odjadą na lawetach a zostaną długi.

Oczywiście, że jest taka możliwość. Ale jeśli ktoś prowadząc DG wszystkie zarobione pieniądze miesiąc miesiąc wydaje i nic nie potrafi odłożyć to ma problem. Takie prowadzenie DG jest wg mnie głupotą. W DG może być różnie i bez kryzysu. To nie etat i często zlecenia mogą być uzależnione od wielu czynników, nawet od wakacji.  Dlatego trzeba mimo wszystko odkładać pieniądze też na czarną godzinę, na przestuj, na wypadki losowe. 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Thomas napisał:

Wczoraj, po dwóch tygodniach siedzenia w domu, zrobiłem małe zakupy w markecie. Ludzi jak na lekarstwo, towaru pełno. Zapasy uzupełnione mogę siedzieć dalej. Moja firma ma przerwę, nie zarabiam korzystam ze zgromadzonych środków. 

Starałem się zrozumieć Wasze racje odnośnie lisingu ale ludzie zrozumcie w końcu, że jesteście w długach po szyję i nie pomoże kreatywne przedstawianie finansowania. Zamiast samemu pomyśleć cytujecie broszurki z banku. Twierdzenie, że lising umożliwia zakup auta 40 % taniej niż zakup prze ze mnie za gotówkę to jakaś kompletna bzdura nie poparcia faktami. Zrozumcie kredyciarze, że budowanie majątku nie polega na konsumpcji wytworzonych dóbr (nowe auto co dwa lata  ) tylko na gromadzeniu środków i umiejętnym z nich korzystaniu. Zrozumcie w końcu, że przy kilkumiesięcznym odcięciu od możliwości zarobkowania ( a na to się zapowiada ) wasze nowe autka odjadą na lawetach a zostaną długi.

Mój dobry kolega, z którym kilkanaście lat handluję ma kilka kredytów (lisingów zwał jak zwał na auta, maszyny, dom itp. siedzi tak jak ja w domu i nie zarobkuje ) ja kredytu nie mam żadnego i rozumiem, że on jest w lepszej sytuacji niż ja?, bo z rozmów z nim to tak nie wygląda (majątki mamy porównywalne ) . 

Proponuje w dobrej cenie https://allegro.pl/oferta/masc-na-bol-dupy-prezent-gadzet-8828128627?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=YTJkZDQ5MTQtMGY0Ny00MGJmLTgyNzUtNThhNGU0ZTg5MGJjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=808d0137-e922-4a0d-9b22-48d3d194db5f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Voku napisał:

trzymajmy się w miarę tematu

:ok:

Natomiast wiem, że ten temat jest powiązany z wieloma innymi i co chwila będą skręty w różne strony. 

Tak więc sam apeluję o nie rozwijanie tematów typu leasing jednak wiem, że ciężko go będzie utrzymać na właściwych torach.

PS. Jest to temat, który pierwszy czytam po odpaleniu kompa i myślę, że wiele osób ma podobnie. Takie czasy :(:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacekzoo napisał:

O czym? ?

To tak jak w Residen Evil, gdzie aktorka się budzi w innym świecie. 

12 minut temu, maciejkos napisał:

A wracając do tematu, co sądzicie o coronavirusie? 

D.pa mnie boli, chyba muszę kupić tą maść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.