Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Cudownie komiczny stał się temat szczepień ? Nie chcecie się szczepić to się nie szczepcie. Póki musi nie ma macie problem z głowy. Tylko nie piszcie chociaż o "gównie na szybko wymyślonym" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dudek_t napisał:

 ?. Tylko nie piszcie chociaż o "gównie na szybko wymyślonym" ?

Zakładam że skoro ktoś tak pisze to znaczy że medycynę i farmację ma w małym palcu?

Fachowiec ma prawo do wypowiedz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę wam to z zupełnie innego punktu widzenia. 

Przez 33 dni nie mogłem wejść do szpitala zobaczyć się z moją ciężko chorą Mamą (akurat nie Covid...), która stopniowo traciła siły i wiarę w pomyślny obrót sprawy, a ta wiara i determinacja były kluczem do sukcesu. I już się niestety z Nią nie zobaczyłem. 

Gdybym miał się dać kłuć tymi wynalazkami nawet i 10 razy, to pójdę, tylko po to żeby jak najszybciej się to skończyło, choćby po to, by ktoś inny niebawem mógł odwiedzić chorych w szpitalu, zająć się nimi, potrzymać za rękę, kiedy tego potrzebują, czasem - po raz ostatni...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, czyś napisał:

Opiszę wam to z zupełnie innego punktu widzenia. 

Przez 33 dni nie mogłem wejść do szpitala zobaczyć się z moją ciężko chorą Mamą (akurat nie Covid...), która stopniowo traciła siły i wiarę w pomyślny obrót sprawy, a ta wiara i determinacja były kluczem do sukcesu. I już się niestety z Nią nie zobaczyłem. 

Gdybym miał się dać kłuć tymi wynalazkami nawet i 10 razy, to pójdę, tylko po to żeby jak najszybciej się to skończyło, choćby po to, by ktoś inny niebawem mógł odwiedzić chorych w szpitalu, zająć się nimi, potrzymać za rękę, kiedy tego potrzebują, czasem - po raz ostatni...

 

Nie ma innej drogi - czy ktoś chce, czy nie. I każdy powinien to zrobić nie tylko dla siebie, ale i dla innych.

Problem jest taki, że wciąż są mądrzejsi inaczej eugeniusze, którzy bazują na teoriach, że ziemia jest płaska. Już całkiem sporo takich płaskoziemców widziałem nawróconych. Niestety to nawrócenie następowało w większości przypadków przez śmierć kogoś bliskiego. Nikomu tego nie życzę, ale płaskoziemców zapraszam na oddział COVIDowy do pacjentów pod respiratorami.

A jeśli ktoś myśli, że te szczepionki to szybko wymyślone gówno to już nie tylko jest płaskoziemcą, ale w dodatku na żółwiu.

Rozumiem też, że to gówno jest oczywiście z czipem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Commander napisał:

Kac na drugi dzień. Nawet po weselu z poprawinami się tak źle nie czułem.

Dziś poszła druga dawka. Czekam co będzie dalej....

? Potwierdzam - ale mnie dopiero po drugiej dawce Fajzera zmiotło na drugi dzień. Po pierwszej nic.

Dzisiaj MałaŻonka miała drugiego Opla, ale akurat po tej, niemal wszyscy co przechorowali, szczepienie znoszą łagodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Zulos napisał:

Nie ma innej drogi - czy ktoś chce, czy nie. I każdy powinien to zrobić nie tylko dla siebie, ale i dla innych.

Problem jest taki, że wciąż są mądrzejsi inaczej eugeniusze, którzy bazują na teoriach, że ziemia jest płaska. Już całkiem sporo takich płaskoziemców widziałem nawróconych. Niestety to nawrócenie następowało w większości przypadków przez śmierć kogoś bliskiego. Nikomu tego nie życzę, ale płaskoziemców zapraszam na oddział COVIDowy do pacjentów pod respiratorami.

A jeśli ktoś myśli, że te szczepionki to szybko wymyślone gówno to już nie tylko jest płaskoziemcą, ale w dodatku na żółwiu.

Rozumiem też, że to gówno jest oczywiście z czipem... 

A nie wiem, przecież ty to przyjąłes nie ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielpoz napisał:

Jakie są minusy szczepień? 

Mądre pytanie ! 

Pierwszym minusem jest brak kompletnie statystyk umieralności i skutków ubocznych po szczepieniu a wiemy , że może on wynosić w granicach 3 %. 

Drugi minus to NOP - niepożądany odczyn poszczepienny,  występuje zbyt często. Nikt nie potrafi określić przyczyn jego występowania.

Trzeci minus reakcja organizmu na szczepionkę. Ja po pierwszej szczepionce Pfitzer-a , 3 dni wyłączony z "życia" po drugiej 2 dni. 

Ps. 

Szczepionkę na OSPĘ przygotowano 12 lat i była jednym z najwspanialszych wynalazków naszej cywilizacji. Tą na Covid w ...... dni i tak nikt nie wie jak i kiedy.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Helmut napisał:

Drugi minus to NOP - niepożądany odczyn poszczepienny,  występuje zbyt często. Nikt nie potrafi określić przyczyn jego występowania.

U mnie i najbliższej rodzinie brak NOP zarówno po pierwszej jak i drugiej dawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Helmut napisał:

Mądre pytanie ! 

Pierwszym minusem jest brak kompletnie statystyk umieralności i skutków ubocznych po szczepieniu a wiemy , że może on wynosić w granicach 3 %. 

Drugi minus to NOP - niepożądany odczyn poszczepienny,  występuje zbyt często. Nikt nie potrafi określić przyczyn jego występowania.

Trzeci minus reakcja organizmu na szczepionkę. Ja po pierwszej szczepionce Pfitzer-a , 3 dni wyłączony z "życia" po drugiej 2 dni. 

Ps. 

Szczepionkę na OSPĘ przygotowano 12 lat i była jednym z najwspanialszych wynalazków naszej cywilizacji. Tą na Covid w ...... dni i tak nikt nie wie jak i kiedy.

Czyli dobrze że ja, moja rodzina i znajomi się zaszczepiliśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Helmut napisał:

Szczepionkę na OSPĘ przygotowano 12 lat i była jednym z najwspanialszych wynalazków naszej cywilizacji. Tą na Covid w ...... dni i tak nikt nie wie jak i kiedy.

Wiesz Helmut - dawniej to nowy model golfa 15 lat projektowali. A teraz?

Modelowanie komputerowe znacznie zmieniło sposób projektowania nie tylko samochodów czy samolotów. Także czy coś projektowali 12 lat a inne rok oznacza ze to pierwsze jest lepsze? Ot taka mała dygresja jak szybko świat się teraz zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Helmut napisał:

Szczepionkę na OSPĘ przygotowano 12 lat i była jednym z najwspanialszych wynalazków naszej cywilizacji. Tą na Covid w ...... dni i tak nikt nie wie jak i kiedy.

No błagam...:

- na prawdę uważasz, że medycyna nie poczyniła żadnych postępów od czasu opracowania szczepionki na ospę? Przy okazji, skoro już podajesz, że pracowano nad tym 12 lat, to może pasowałoby też podać jak dawno to bylo...

- na prawdę myślisz, że szczepionkę na COVID opracowana na kolanie i od zera? na prawdę nie mógł na to mieć żadnego wpływu fakt, że koronawirusy są znane już od dziesięcioleci i od tego samego czasu są też opracowywane szczepionki na nie?  

Ooo - @Tomiy mnie uprzedził...;-)

Jest niestety mała drobna różnica między płaskoziemcami, a koronascepktykami/antyszczepionkowcami. Ci pierwsi są nieszkodliwi i zawsze można ich pogłaskać po głowie mówiąc: "tak, tak... oczywiście...". Ci drudzy niestety przyczyniają się do zwiększenia liczby zgonów i opóźnienia uporania się z dziadostwem. Tym samym nie szkodzą tylko pacjentom chorym na COVID, ale też wszystkim, którzy z pomocy służby zdrowia nie mogą korzystać w normalnym trybie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tomiy napisał:

Wiesz Helmut - dawniej to nowy model golfa 15 lat projektowali. A teraz?

 

Jak mam być szczery to to nie jest dobre porównanie, kiedyś golfem 1.9tdi robiło się 500tyś km i dopiero był dotarty, a teraz 240 i się zaciera lub kopyto wystawia, dopiero co dzwonił do mnie kolega i mówi wiesz zatarła się moja Skodzina 2016r 2.0tdi 240tyś przebieg jeden właściciel, co 15tyś wymiany i żeby było śmieszniej przy 150tyś km robił uszczelnienie, bo 1l oleju brała na 1000km. To nie jest jedyny przypadek o którym wiem, żeby nie było.

Jak mam porównywać jak to napisałeś projektowanie szczepionki do projektowania aut to dolina,  teraz dałeś mi do myślenie czy się zaszczepić:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.