Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, lbuster napisał:

Super, ale z powrotem musisz mieć test lub paszport Polsatu :( Nasza kochana Polska nie przyjmie Ciebie z otwartymi rękami :zly:

Jeśli masz komplet szczepień to nawet test ciążowy będzie zbędny. ?

3 godziny temu, Commander napisał:

 

Ja startuje w loterii zaszczepionych i potem szykuje się na 4 falę.

Jakieś grube miliony są do zgarnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lbuster napisał:

Super, ale z powrotem musisz mieć test lub paszport Polsatu :( Nasza kochana Polska nie przyjmie Ciebie z otwartymi rękami :zly:

Właśnie wróciłem z Chorwacji. Teoretycznie dzieci powinny zostać skierowane na kwarantannę, bo one nie miały covida. Tylko kto ma je na tąkwarantannę wysłać,  ja sam? Na granicach przecież nikogo nie ma, nikt niczego nie sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, danielpoz napisał:

Jeśli masz komplet szczepień to nawet test ciążowy będzie zbędny. ?

Nie mam i raczej nie będe miał ?

11 godzin temu, pjetko napisał:

Właśnie wróciłem z Chorwacji. Teoretycznie dzieci powinny zostać skierowane na kwarantannę, bo one nie miały covida. Tylko kto ma je na tąkwarantannę wysłać,  ja sam? Na granicach przecież nikogo nie ma, nikt niczego nie sprawdza...

Jak tak się utrzyma przez wakacje, to bedzie super. Jednak boję się, że wraz ze zmasowanym atakiem turystów wyślą jakieś służby gnebiące ludzi ☹

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj granice :

polsko słowacka Mniszek Nad Popradem nikogo nie było,

słowacko - węgierska Słowackie Nowe Miasto stały służby graniczne bardzo zajęte smartfonami i tylko machnął ręką żeby jechać.

Drogi puste, ruch turystyczny właściwie brak,  jedynie jechało 5 kamperów w szyku więc chyba razem.

W drodze do Turcji przez Rumunię wybraliśmy niezbyt trafną trasę , nieświadomie ze zła nawierzchnią i cały czas przez górki.

Doradźcie jak jechać czy przez :

Oradee, Arad, Timisoarę, Sofię, Edirne

czy drugą alternatywną :, .

Satu Mare, Kluż - Napoka, Alba Julia, Velcea, Edirne.

Byliśmy w Rumuni 5 lat temu ale od tego czasu wiele się w temacie dróg zmieniło na lepsze.

Po drodze tez planujemy coś zobaczyć ale nawierzchnia i teren jest pierwszoplanowa.

Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lbuster napisał:

Jak tak się utrzyma przez wakacje, to bedzie super. Jednak boję się, że wraz ze zmasowanym atakiem turystów wyślą jakieś służby gnebiące ludzi ☹

Miejmy nadzieję że wyślą i to dużo.  Miejmy też nadzieję że skończy się puszczanie  ludzi bez szczepienia. Musi się zacząć stygmatyzowanie tego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję że wyślą i to dużo.  Miejmy też nadzieję że skończy się puszczanie  ludzi bez szczepienia. Musi się zacząć stygmatyzowanie tego elementu.

Na razie jest w drugą stronę. Jest taka bryndza, tak mało chętnych że nasz rząd za 140 mln organizuje jakąś kretyńska loterie.  

W kontekście loterii to dziś byłem świadkiem takiej rozmowy. Facet około 40 lat opowiada że nawet chciał się zaszczepić, ale jak organizują loterie aby zachęcić to znaczy, że coś jest nie tak i się nie zaszczepi

 

Co to stygmatyzowania to wPolsce stygmatyzować nikogo akurat nie mogą, zabraniają tego przepisy.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

W kontekście loterii to dziś byłem świadkiem takiej rozmowy. Facet około 40 lat opowiada że nawet chciał się zaszczepić, ale jak organizują loterie aby zachęcić to znaczy, że coś jest nie tak i się nie zaszczepi emoji1787.png

I jeszcze grupa wstrzymyjacych szczepienie, bo czekają na loterię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Cathay napisał:

Miejmy nadzieję że wyślą i to dużo.  Miejmy też nadzieję że skończy się puszczanie  ludzi bez szczepienia. Musi się zacząć stygmatyzowanie tego elementu.

A uważałem Ciebie za inteligentnego człowieka ☹

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lbuster napisał:

A uważałem Ciebie za inteligentnego człowieka

Jest mi miło jeśli za takowego uważają mnie "więksi" intelektualnie niż ja. Na uznaniu mniejszych mi nie zależy. Nie jestem politykiem aby każdy głos uważać za ważny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Cathay napisał:

Jest mi miło jeśli za takowego uważają mnie "więksi" intelektualnie niż ja. Na uznaniu mniejszych mi nie zależy. Nie jestem politykiem aby każdy głos uważać za ważny. 

Szach i mat :)?

23 minuty temu, filipert napisał:

I jeszcze grupa wstrzymyjacych szczepienie, bo czekają na loterię. 

Podobno w tej loterii będą uwzględnione wszystkie osoby, także te wcześniej już zaszczepione, więc czekanie z tego powodu jest niepotrzebne. 

Edytowane przez jerrylin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cathay napisał:

Jest mi miło jeśli za takowego uważają mnie "więksi" intelektualnie niż ja. Na uznaniu mniejszych mi nie zależy. Nie jestem politykiem aby każdy głos uważać za ważny. 

Z reguły osoby "kąśliwe" na forum uważałem za inteligentne, choć zazwyczaj tego nie aprobowałem, lecz wcześniejsza Twoja wypowiedź temu przeczy:

2 godziny temu, Cathay napisał:

Miejmy nadzieję że wyślą i to dużo.  Miejmy też nadzieję że skończy się puszczanie  ludzi bez szczepienia. Musi się zacząć stygmatyzowanie tego elementu.

Z tej wypowiedzi sączy się jad, brak zrozumienia innego człowieka i akceptacji zdania innego od swojego. Skoro jesteś taki inteligentny, to poproszę o odpowiedzi na pytania w poruszonej kwestii:

1. Skoro Ty się zaszczepiłeś, to czemu się boisz mnie niezaszczepionego?

1a. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, jeżeli Twoja szczepionka Ciebie nie chroni, to czemu każesz mi się zaszczepić?

1b. Jeżeli Twoja szczepionka Ciebie chroni, to czemu nie chcesz mi pozwolić wyjechać na granicę?

2. Czy uważasz, że ja specjalnie szukam okazji, by się zarazić i potem zarazić Ciebie?

3. Czy wyjeżdżając na wakacje w Polsce mam mniejsze prawdopodobieństwo zarażenia się niż wyjeżdżając na granicę?

4. Czy Twoja wizja państwa to SS-mani pilnujący każdego Twojego kroku, ruchu, oddechu?

5. Czy uważasz, że ja ten "element" powinienem nosić opaskę "nie zbliżać się"? W historii Europy mamy niezbyt dobre doświadczenia w dzieleniu społeczeństwa na lepsze i gorsze :( 

 

A może Ty jesteś po prostu pies ogrodnika?

 

1 godzinę temu, jerrylin napisał:

Szach i mat :)?

A król pierdnął i wszyscy zdechli :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lbuster napisał:

1. Skoro Ty się zaszczepiłeś, to czemu się boisz mnie niezaszczepionego?

1a. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, jeżeli Twoja szczepionka Ciebie nie chroni, to czemu każesz mi się zaszczepić?

.Boje się że przez element zamkną jesienią moją ulubioną knajpę. Boję się że tysiące ludzi zamiast łazić po mieście i się uśmiechać, na skutek bezmyślności nieszczepionego elementu znowu założy kagańce na gęby i będzie ze smętnych wzrokiem snuć się po ulicach tylko tam gdzie obowiązki im nakażą. 

4 godziny temu, lbuster napisał:

1b. Jeżeli Twoja szczepionka Ciebie chroni, to czemu nie chcesz mi pozwolić wyjechać na granicę?

Bo nie chcę abyś syfa rozwoził po świecie. Nie chcę też abyś go ze świata przywoził.

 

4 godziny temu, lbuster napisał:

2. Czy uważasz, że ja specjalnie szukam okazji, by się zarazić i potem zarazić Ciebie?

Tak. Tak właśnie uważam. Skoro w prosty sposób można uniknąć zarażenie, a tego się nie czyni, to znaczy że jest to szukanie problemów.

 

4 godziny temu, lbuster napisał:

3. Czy wyjeżdżając na wakacje w Polsce mam mniejsze prawdopodobieństwo zarażenia się niż wyjeżdżając na granicę?

To zależy gdzie i kiedy pojedziesz. Chyba wiadomym jest że najłatwiej złapać wirusa tam gdzie jest najwięcej osób chorych. A gdzie ich będzie najwięcej w dniu Twojego urlopu to nie wiem. 

 

4 godziny temu, lbuster napisał:

4. Czy Twoja wizja państwa to SS-mani pilnujący każdego Twojego kroku, ruchu, oddechu?

Nie, w żadnym wypadku. 

Moja wizja, (wiem że utopijna), to państwo ludzi mądrych i dobrych. Mądry to taki który zawsze słucha i zawsze się uczy. Wybitny lekarz słucha doświadczonego murarza, wspaniała prawniczka doskonałej fryzjerki, ale też kierowca słucha lekarza, a piosenkarka inżyniera.

Dlatego też nie czytałem nic o szczepionkach. Zadzwoniłem do trzech lekarzy, w tym dwóch ordynatorów z tytułami profesorskimi. Zapytałem krótko: szczepić się" Usłyszałem: tak!

Gdy profesor miał pytanie z mojej branży, nie kombinował, tylko zadzwonił do mnie. I wiem że mnie posłuchał. 

 

4 godziny temu, lbuster napisał:

5. Czy uważasz, że ja ten "element" powinienem nosić opaskę "nie zbliżać się"? W historii Europy mamy niezbyt dobre doświadczenia w dzieleniu społeczeństwa na lepsze i gorsze

Nie powinien nosić opasek.  Elementu nie powinno być. Ale element nie powinien być unicestwiony, lecz przekonany do tego że postępuje niewłaściwie. Muszą być mądrzy, dobrzy i wiarygodni ludzie którzy ich do tego przekonają w sposób pokojowy. 

Loteria szczepionkowa to jest najgorsze co można zrobić, bo to nie państwo powinno płacić za chęć szczepienia. To niezaszczepieni powinni płacić za swoje leczenie. 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cathay napisał:

Muszą być mądrzy, dobrzy i wiarygodni ludzie którzy ich do tego przekonają w sposób pokojowy. 

(...) to nie państwo powinno płacić za chęć szczepienia

A ja uważam, że to władza państwowa powinna właśnie używać wszelkich pokojowych narzędzi aby zapobiec rozwojowi pandemii. Mamy wszechstronną promocję która kosztuje fortunę a Loteria to tylko jeden z elementów tejże promocji. 

Cieszmy się, że cały czas rządy szukają pokojowych rozwiązań, bo byli tacy, co wieszczyli siłowe doprowadzenie do zaszczepienia. 

Co do "elementu"... słabe to i szkoda komentować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.