Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Czynne są:

-sklepy spożywcze.

- wszystkie inne sklepy łącznie ze sklepami wielkopowierzchniowymi. 

wszystkie hurtownie.

- zdecydowana większość zakładów produkcyjnych.

- większość firm usługowych typu: fryzjer, kosmetyczka, szewc, szklarz, instalator.

-większość firm budowlanych, małych i wielkich

- wszystkie serwisy samochodowe

-taksówki, komunikacja miejska i międzymiastowa. 

 

W zdecydowanej większości są wprowadzone środki ostrożności.Ale nie wszędzie.

W ten sposób wirusa się nie wyeliminuje. Ale... też dzięki temu gospodarka się zachwieje ale nie wywali. 

 

A co zrobić aby wirusa się pozbyć?

Tylko i wyłącznie godzina policyjna 24h. Dostawy żarcia realizowane przez 3 wielkie sieci we współpracy ze służbami takimi jak policja, wojsko, obrona cywilna i inne służby oraz urzędnicy. Nikt z osób związanych z dostawami jedzenia nie ma prawa powrotu do domu. Każdy jest odizolowany na czas pełnej narodowej kwarantanny, 10 dni przed nią i 15 dni po niej. Za takie 25 dni siedzenia i 15 pracy, czyli razem 40 dni, każdy ma płacony dodatek do wypłaty w kwocie  powiedzmy 10 000 zł. Niech będzie nawet netto.  Każdy z nich, każdego dnia jest testowany

Całkowite zamknięcie granic. Jeśli ktoś dojechał do Świecka czy Cieszyna? To peszek. Poczeka. 

Po zakończeniu narodowej kwarantanny. Granice są nadal ściśle kontrolowane. Każdy wracający do Polski idzie na 14 dniową kwarantannę, ale taką pod klucz dowieziony prosto z granicy. 

Tylko co dalej? Nic. Jeden zarażony, drugi, piąty, dziesiąty i lecimy z syfem na nowo!

Więc czy warto? 

 

Więc póki nie będzie porządnej szczepionki na tego wirusa ani jego mutacje, nic się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy meblarskie, Ikea "stają"  ...

Duże zakłady okrojone do 50-30% załogi...

Wiele firm budowlano podobnych i usługowych - nieczynna

Serwisy samochodowe - też duży kłopot gdzieś auto podstawić - duże serwisy 50% ekipy pracuje...

Komunikacja miejska - ilość autobusów i pasażerów (ograniczona), taksówki - też nie tak różowo, mimo że nie widać nikogo na ulicach...

 

Czy my mieszkamy w tej samej Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nie może pracować to nie może, tego się nie przeskoczy. Jak firma staje to jasna sprawa. Ja tu mówię o małych ,,prywaciarzach,,. Osobiście słyszałem że nie przyjdzie do pracy bo jemu się nie chce, jak ma być na zero to ma wywalone i nie będzie pracował, jak się zwinie to i tak ,,dostanie,,  

ja mówiłem właśnie o takich. Teraz mu się nie chce bo mniej zarobi, albo nawet nie zarobi i jojczy że źle, ale później pierwszy wystawi łape i powie ,,daj,,

 

mi też się ukróciło, też obroty spadły, ludzi nie ma. Ale pracuje żeby to utrzymać i żeby mieć co robić jak to się wszystko uspokoi. Znajomi co mają małą pizzerię też od rana do nocy ciorają razem z synem żeby utrzymać, pracownicy poszli na urlopy i pracują praktycznie na same koszty. 
 

ale tacy pracowici ludzie mają szansę utrzymać swoje firmy

 

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Misio napisał:

Wiele firm budowlano podobnych i usługowych - nieczynna

Wszyscy deweloperzy robią zarówno grubą robotę jak i wykończeniówkę.

8 minut temu, Misio napisał:

Serwisy samochodowe - też duży kłopot gdzieś auto podstawić - duże serwisy 50% ekipy pracuje...

Wszystko czynne. Okrojone, to nie zamknięte.

9 minut temu, Misio napisał:

Komunikacja miejska - ilość autobusów i pasażerów (ograniczona)

W POZ od dzisiaj w godzinach szczytu wrócił normalny rozkład jazdy, ponieważ przy rozkładzie specjalnym wszystko było mega przepełnione. Pasażerów jest kilka razy mniej. Ale nadal nie trudno się dotknąć.

9 minut temu, Misio napisał:

Firmy meblarskie, Ikea "stają"  ...

Sklapy Ikea w dużej części Europy są zamknięte, więc wiadomym jest że produkcja mebli musi stanąć. 

9 minut temu, Misio napisał:

Duże zakłady okrojone do 50-30% załogi...

Ale nadal pracują.

10 minut temu, Misio napisał:

Czy my mieszkamy w tej samej Polsce?

Żyjemy w tej samej. Może inaczej na nią patrzymy. Puste ulice, to nie zamknięty kraj.

Wyraźnie napisałem że wprowadzone są środki ostrożności. Ale to powoduje ograniczenie problemu, ale nie eliminuje go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Cathay napisał:

Sklapy Ikea w dużej części Europy są zamknięte

 

7 minut temu, chris_66 napisał:

Sklepy ikea pracują pełną parą. Odbiór osobisty zamówień z neta pod sklepem albo kurier do domu. Martwią się o dostawy zagraniczne.

 O dużej części Europy mówiłem. Nie o Polsce. Chociaż w Polsce sprzedaż internetowa to i tak spadek obrotów o 75% a więc mniejsze zapotrzebowanie na towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy łużeczka dziecięce do IKEI.  Do dziś zakład pracuje od jutra postój. IKEA nie odbiera od nas nic. Magazyny pełne.  Dział w którym pracuje jeszcze jakiś czas ma ma pracować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cathay napisał:

 

 O dużej części Europy mówiłem. Nie o Polsce. Chociaż w Polsce sprzedaż internetowa to i tak spadek obrotów o 75% a więc mniejsze zapotrzebowanie na towar.

A nie jest odwrotnie, bo kurierzy nie nadążają rozwozić przesyłek, tak samo jak sortownie posortować przesyłek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2020 o 18:37, Helmut napisał:

Oglądałem kilka tygodni temu reportaż o akcji Niemieckiej Policji na A5 - wyłapywano tylko kampery i zestawy z przyczepami kempingowymi. Nagle ni stąd na parking zjeżdża samochód terenowy z przyczepą Hobby w ogóle nie zatrzymywany do kontroli i kieruje się na wagę. reporter ostentacyjnie biegnie za Policjantem, który pyta kierującego zestawem, dlaczego zjechał mimo, że nie był zatrzymywany a kierujący zestawem odpowiada, że chciałby sobie zestaw zważyć. Policjant z zainteresowaniem prowadzi zestaw na wagę no i waga pokazuje, że przyczepa waży 1740 kg a jej masa całkowita 1800 kg. Nagle kierowca podchodzi do Policjanta i mówi do niego czy może podejść do auta i jego żonie powiedzieć, że brakuje im tylko 40 kg do całkowitej ładowności i mamusia się już nie zmieści. Reporter nie mógł utrzymać kamery ze śmiechu a Policjant przykucnął.

moglbym prosic o linka do tego filmu na YT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziennikarze RMF FM dotarli do nowych obostrzeń, które mają zostać wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Będzie to ograniczenie liczby osób, które będą mogły przebywać jednocześnie w sklepie i możliwość wyjścia z domu tylko pojedynczo.

Do sklepu będą mogły wejść trzy osoby przypadające na jedną kasę. Jeśli w supermarkecie jest 20 kas, to zakupy będzie mogło robić maksymalnie 60 osób.

Jeśli w osiedlowym sklepie jest tylko jedna kasa - to tylko 3 osoby będą mogły w nim przebywać.

Dodatkowo, w sklepach - wprowadzone zostaną godziny dla seniorów - to będą dwie godziny - około południa - kiedy do sklepów wpuszczane będą wyłącznie osoby 60+.

Według nowych obostrzeń, będziemy mogli wychodzić z domu wyłącznie pojedynczo, nawet jeśli będziemy szli z członkami naszej rodziny. Trzeba będzie zachować 2-metrowy odstęp.

Oczywiście nie będzie to dotyczyło rodziców z małym niesamodzielnym dzieckiem czy opiekunów osób niepełnosprawnych.

Nowe restrykcje mają obowiązywać od północy.

https://www.rmf24.pl/fakty/news-tarcza-antykryzysowa-na-finiszu-beda-nowe-obostrzenia-w-zwia,nId,4413238

czyli już z żoną za rączkę nie pospacerujemy  odległość dwa metry :-]

na ogródku przed domem też to będzie obowiązywać czy dopiero za ogrodzeniem ?

czekam z niecierpliwością co jeszcze mądrego wymyślą :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

czyli już z żoną za rączkę nie pospacerujemy  odległość dwa metry :-]

na ogródku przed domem też to będzie obowiązywać czy dopiero za ogrodzeniem ?

czekam z niecierpliwością co jeszcze mądrego wymyślą :rolleyes:

Paranoja... w domu też mamy zachować odległość 2 metrów? Rozumiem, że po żone np do pracy autem też nie można pojechać? Nawet jak się będzie źle czuła to będzie miała się telepać komunikacją miejską? Absurdy do kwadratu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sklepu będą mogły wejść trzy osoby przypadające na jedną kasę. Jeśli w supermarkecie jest 20 kas, to zakupy będzie mogło robić maksymalnie 60 osób.

Taki  auchan  czy inny podobny  ma z 40 kas i co z tego jak cztery są czynne !!!  

Bubel ,powinno być napisane czynnych kas.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem jak ta kwoka biorąca pod skrzydła swe pisklaki :-) Ponieważ dziś pewnie zostaną  ogłoszone kolejne obostrzenia poruszania to rano byłem w Makro, mam dodatkowe zapasy i na co najmniej miesiąc mogę zaspawać furtkę (a w drugiej, pobliskiej lokalizacji u Brata towaru to i na 3 mies) a przez szparę w oknie wysunąć dwururkę na ew złoczyńców :) Zamykam posesję, w domu chodzą filtry hepa, mydło tylko antybakteryjne i można przeżyć, trzeba. Niestety kończymy już "Stranger Things" na Netflixie ale znajdzie się  coś innego na pewno :)

ps. Żal tylko kampera stojącego z 10m od tarasu jak wyrzut sumienia...:(

Edytowane przez Michał2016 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.