Skocz do zawartości

W jakim samochodzie zmieszczą się 2 rowery, pies i 2 osoby??


bozka

Rekomendowane odpowiedzi

Co do przewożenia rowerów: żeby znacząco zmienić walory przewozowe, może warto wykonać w rowerach drobnego mod-a - dać w przednich kołach piasty z zaciskaczem, zamiast nakrętek (czasami trzeba wymienić też v-brake'a na taki z fajką, wyciągasz fajkę z jarzma i masz całkowicie zluzowaną linkę, można rozchylić szczęki do wysunięcia koła, potem fajką spinasz, na przyzwoitych dobrze wyregulowanych v-brake'ach nie potrzeba potem regulować itp., ewentualnie spuszczasz trochę powietrza z koła, żeby oponę ugnieść do wyjęcia koła, uzupełnienie samochodową pompką powietrza nawet w trzech rowerach to chwila). Pakując rowery wyjmujesz przednie koła, zyskujesz przy rowerach na kołach 26' dobre 30 cm, a to sporo. Koła będą luzem do dopakowania, ale zyskasz na "ustawności". Na tarczówkach jeszcze łatwiej, tylko trzeba uważać pakując koła żeby tarczy nie pokrzywić, i ustawić zaciski na ciupkę większy luz między klockiem a tarczą, żeby nie było przytarć po każdym wyjęciu/włożeniu koła.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

40 minut temu, czyś napisał:

Co do przewożenia rowerów: żeby znacząco zmienić walory przewozowe, może warto wykonać w rowerach drobnego mod-a - dać w przednich kołach piasty z zaciskaczem, zamiast nakrętek (czasami trzeba wymienić też v-brake'a na taki z fajką, wyciągasz fajkę z jarzma i masz całkowicie zluzowaną linkę, można rozchylić szczęki do wysunięcia koła, potem fajką spinasz, na przyzwoitych dobrze wyregulowanych v-brake'ach nie potrzeba potem regulować itp., ewentualnie spuszczasz trochę powietrza z koła, żeby oponę ugnieść do wyjęcia koła, uzupełnienie samochodową pompką powietrza nawet w trzech rowerach to chwila). Pakując rowery wyjmujesz przednie koła, zyskujesz przy rowerach na kołach 26' dobre 30 cm, a to sporo. Koła będą luzem do dopakowania, ale zyskasz na "ustawności". Na tarczówkach jeszcze łatwiej, tylko trzeba uważać pakując koła żeby tarczy nie pokrzywić, i ustawić zaciski na ciupkę większy luz między klockiem a tarczą, żeby nie było przytarć po każdym wyjęciu/włożeniu koła.

Zaciskacz mam , hamulce mam  tarczowe pneumatyczne z automatyczną regulacją,.

Właśnie,  jak zdejmę koło przednie to przy załadowanym bagażniku szybko tarczę wykrzywię.

Ale dziękuję za szczegółową radę.

Dla mnie najwygodniejszą opcją jest złożenie tylnych siedzeń. Zastaje tylko jedno dla psa. I tak jadę przez cały rok bo w zimie narty zamiast rowerów.

Dzisiaj znowu nic nie znalazłam z mocniejszym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Co do przewożenia rowerów: żeby znacząco zmienić walory przewozowe, może warto wykonać w rowerach drobnego mod-a - dać w przednich kołach piasty z zaciskaczem, zamiast nakrętek (czasami trzeba wymienić też v-brake'a na taki z fajką, wyciągasz fajkę z jarzma i masz całkowicie zluzowaną linkę, można rozchylić szczęki do wysunięcia koła, potem fajką spinasz, na przyzwoitych dobrze wyregulowanych v-brake'ach nie potrzeba potem regulować itp., ewentualnie spuszczasz trochę powietrza z koła, żeby oponę ugnieść do wyjęcia koła, uzupełnienie samochodową pompką powietrza nawet w trzech rowerach to chwila). Pakując rowery wyjmujesz przednie koła, zyskujesz przy rowerach na kołach 26' dobre 30 cm, a to sporo. Koła będą luzem do dopakowania, ale zyskasz na "ustawności". Na tarczówkach jeszcze łatwiej, tylko trzeba uważać pakując koła żeby tarczy nie pokrzywić, i ustawić zaciski na ciupkę większy luz między klockiem a tarczą, żeby nie było przytarć po każdym wyjęciu/włożeniu koła.


Przednie koła z zaciskiem zamiast śruby to mają już praktycznie najtańsze rowery. Na śruby to już chyba tylko wszelkiej maści rowery dziecięce, jakieś miejskie z marketu itp.

Więc pewnie koło u kolegów da się zdjąć, ale oni chyba właśnie takiego kombinowania chcą uniknąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 10:42, dudek_t napisał:

W Caddy masz 2.0 tdi 150. Bez problemu mozna zrobic 180 i moment 400. To za malo?

tdi to przecież silnik diesel.

Mnie interesuje tylko benzyna  wtryskiem pośrednim

Espace znajduję tylko wieeeeloletnie lub z wysoką cenę 2,3 letnie.

Trudna sprawa szukam. Może jeszcze jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem ze diesle odpadaja. W takim razie na szukaniu sie skonczy bo te auta ktore wymienilas nie wystepuja z mocnymi benzynami ktore daja sie przerobic na lpg. Jedyne co mi przychodzi do glowy to Chrysler Voyager i jego bracia. 
Skąd niechęć do ON? Koszty potencjalnych napraw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, dudek_t napisał:


Skąd niechęć do ON? Koszty potencjalnych napraw? 

Używam samochodu  codziennie i z racji, że pracuję w domu czasem mam krótkie wyjazdy  a czasem dłuższe w teren . Oczywiście + wyjazdy raczej długie trasy z przyczepą.

Muszę pójść  w jakimś innymkierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2020 o 20:37, bozka napisał:

....807 może niezły wybór ale na oto jest ich zaledwie kilka w tym  niektóre sprowadzone.

....

Wiesz że Fiat Ulysse , Lancia Phedra i Citroen C8 to to samo co Peugeot 807?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 11:53, Commander napisał:

Cześć.

Zobacz na Espace.... Są dwie długości oraz fajna turbo benzyna pod LPG. Znam człowieka który zrobił tym prawie 200 tyś na gazie...

Tylko Espace IV w ostatniej budzie (z dużą c**ą na grillu) to już praktycznie same diesle, benzynę znaleźć trudniej niż igłę w stogu siana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja przed podobnym dylematem stoję. Co wybrać dla 3 osób żeby weszły 2 rowery (29") + przyczepka rowerowa lub 3 rowery. Dodatkowo skomplikowałem sobie napędem 4x4 i jakimś przyzwoitym automatem.

Naprawdę niewiele tego jest na rynku. W 100% wymagania spełnia tylko caddy lub ewentualnie busy.

Alternatywą są duże suvy. W nich niestety trzeba ściągać przednie koło z rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2020 o 18:29, MaciekR4 napisał:

Tylko Espace IV w ostatniej budzie (z dużą c**ą na grillu) to już praktycznie same diesle, benzynę znaleźć trudniej niż igłę w stogu siana

Kilka dni temu były 2,3 na oto ale wieloletnie.

8 godzin temu, snoozer napisał:

Ja przed podobnym dylematem stoję. Co wybrać dla 3 osób żeby weszły 2 rowery (29") + przyczepka rowerowa lub 3 rowery. Dodatkowo skomplikowałem sobie napędem 4x4 i jakimś przyzwoitym automatem.

Naprawdę niewiele tego jest na rynku. W 100% wymagania spełnia tylko caddy lub ewentualnie busy.

Alternatywą są duże suvy. W nich niestety trzeba ściągać przednie koło z rowerów.

Nie znalazłam caddy o mocy ok. 120-130 koni, same słabe lub bardzo słabe silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dudek_t napisał:

Nie rozumiem uprzedzenia do diesli. Może Snoozer nie ma wymagań odnośnie benzyny + LPG. W tych autach diesle sprawdzają się doskonale. DSG również.

Nie chodzi o uprzedzenie. Ale czasem używam samochodu na bardzo krótkich dystansach, czasem na trasie długiej , koniecznie chcę przerobić na LPG bo to przy przebiegach rocznych co najmniej 12 tys jest spora oszczędność i serwisowanie jest tańsze.  Do tej pory nigdy nie miałam diesla i nie chcę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2020 o 22:45, bozka napisał:

Kilka dni temu były 2,3 na oto ale wieloletnie.

Bo właśnie Espace IV z ostatniego liftu czyli po 2012 roku w benzynie było z tego co mi się ostatnio o uszy obiło tylko 8000 sztuk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.