Skocz do zawartości

Transit IV Pilote


marek230482

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 507
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panel waży jakoś nieco ponad 20kg. Ale ku mojemu zaskoczeniu stary panel flex 100W wraz z ramką i obrotnicą ważył 16kg. Tak więc przyrost nie taki duży jakby mogło się wydawać. Niestety dodatkowe 3 ładowarki (sieciowa, solarna i alternatora) też swoje ważą. Nie wiem ile, ale nie są tak lekkie jak chiński regulator :lol:

1 minutę temu, peja76 napisał:

Jak będzie słonce to jakoś będzie działać a jak nie będzie to słabo to widzę:)

No niestety taka wada solarów :( ale liczę na to, że leżące 400W będzie dawać więcej energii niż sterowany do słońca na obrotnicy 100W flex. Czy tak będzie to się okaże. Poza tym sprawność ładowania poprawiłem ładowarką alternatora. Victron konwertuje napięcie do optymalnego dla AGM`a. I widać od razu efekty. A gdyby to wszystko miało być za mało to mam przecież walizkowy cichy i podręczny generator prądu. Ta zima pokaże co wygra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marek230482 napisał:

Panel waży jakoś nieco ponad 20kg. Ale ku mojemu zaskoczeniu stary panel flex 100W wraz z ramką i obrotnicą ważył 16kg. Tak więc przyrost nie taki duży jakby mogło się wydawać. Niestety dodatkowe 3 ładowarki (sieciowa, solarna i alternatora) też swoje ważą. Nie wiem ile, ale nie są tak lekkie jak chiński regulator :lol:

No niestety taka wada solarów :( ale liczę na to, że leżące 400W będzie dawać więcej energii niż sterowany do słońca na obrotnicy 100W flex. Czy tak będzie to się okaże. Poza tym sprawność ładowania poprawiłem ładowarką alternatora. Victron konwertuje napięcie do optymalnego dla AGM`a. I widać od razu efekty. A gdyby to wszystko miało być za mało to mam przecież walizkowy cichy i podręczny generator prądu. Ta zima pokaże co wygra :D

Nam pierwszy raz zabrakło prądu, teraz wiem jakie to uczucie:( tv żonie napisał zbyt małe napięcie i się wyłączył:o dobrze że było to rano gdzie się już zwijaliśmy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400W ładowarki dedykowane, aku odpowiednie - powinno się sprawdzić, za co trzymam kciuki.

Martwi mnie tylko DMC :/ - liczę że będziecie odpowiednio się pakować by zagramaniczne wyjazdy drogimi się nie okazały. 

Odpoczywajcie, pozdrawiamy uśpiony na zimę polo63 skład;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek230482 napisał:

Na Węgrzech to tylko kempingi i to mnie troche odstrasza :)

Z tego co wiem, na tych kempingach stoi teraz po 2-4 kampery... a cena ich w tym okresie jest bardzo akceptowalna...

Co do stania na dziko, chyba nie ma też z tym problemu...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Węgrzech zgodnie z prawem nawet tirom przekimac się nie można.

DMC niestety naginamy trochę. Jak się kręcę lokalnie to to olewam. Ale jak jadę za granicę lub gdzieś dalej to nie zabieram no wody (której mam 200l)

Panel jest zamontowany na dużych katownikach alu. Z przodu na całą szerokość, na bokach na środku po 30cm klejone do dachu na sikaflex. A z tyłu jak widać przykręcone dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.