Skocz do zawartości

Transit IV Pilote


marek230482

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 507
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Raczej przed urlopem :)

zabudowalem wczoraj klimatyzację. Zrobiłem stolik zamiast jednego z niepotrzebnych siedzisk. Okazało się że klimatyzator świetnie pasuje do okna więc gorący obieg jest cały na zewnątrz.

 

IMG_20220811_195548629_HDR.jpg

IMG_20220811_195754670.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto bogatemu zabroni :P

No to urlop będzie jak z bajki :ok:

Rozumiem, że południe skoro klima ;) Ja się nie dorobiłem i raczej nie planuję - kłóci to się z nieużywaniem 230V a takiej elektrowni się jeszcze nie dorobiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. W planach jest "południe" :)

dzisiaj poza drobnymi modyfikacjami i usprawnieniami elektrycznymi (Jakieś czujniki, ładowarki itp) zrobiłem wreszcie aluminiowe poszerzenie łóżka. A raczej wydłużenie bo od dawna w alkowie śpimy wzdłuż auta. Do tej pory miałem drewniane.... Ciężkie jak diabli. Teraz się przyjemnie rozkłada. "Balkonik" na zawiasach 5kg a drabinka 2kg. Jeszcze mam bajzel bo pracę nie ukończone :)

 

 

 

IMG_20220814_194924610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nad kabiną ma być stelaż? Ja mam grubą sklejkę (albo płytę). Myślałem że tak ma być. 
Nam po prostu było za ciasno. Żona albo bała się że spadnie, albo dostawała ataków paniki wciśnięta pod skos alkowy. Dlatego dodałem 60cm i teraz śpimy wzdłuż mając prawie 2x2m. Dostawka składa się do pionu a na niej dajemy osobny materac. Nie czuć łączenia bo wypada mniej więcej na kolanach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o łóżku z tyłu...

My alkowy używamy jako szafy... ;)

Miąłem taki stalowy podnoszony do góry tapczan...

IMAG1996.thumb.jpg.ffd70573214709a3bb0b44a19b247da1.jpg

A teraz mam podniesione troszkę łóżko ale na stałe usztywniające przy okazji tylną ścianę...

IMAG1999.thumb.jpg.19441750a0d69f2c9e0fcea8e4f54a54.jpg

i też śpimy wzdłużnie :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wyjazd, dzisiaj byłem profilaktycznie zważyć kampera. I wynik mnie trochę zaskoczył. Polegałem na masie z SKP, czyli nacisk osi a nie ważenie na płycie. Wychodziło mi w miarę zgodnie z DR czyli 2900kg MW. Nawet jakby przekłamywało bo w końcu dokładne to one nie muszą być to dzisiaj na wadze przy kopalni pokazało 3300kg. Ja rozumiem jakąś tolerancję kilka %..... Ale aż tyle? Niestety dzisiaj już nigdzie indziej nie udało się zweryfikować tego wyniku ale jutro pojadę na inną SKP i postaram się znaleźć inną wagę.

Generalnie pomiar nacisku jest tak samo dobrym sposobem ważenia jak płyta. Nie ma różnicy. Problem tylko w tym że ani te na SKP ani na kopalniach czy złomowiskach dokładne nie muszą być. I teraz nie wiem czy bardziej wierzyć tym z SKP czy brać pod uwagę najwyższy wynik..... a może średnią? :lol:

Jaka jest tolerancja przy kontroli Czechy, Słowacja, Węgry? Bo poza unią to chyba nikt nie waży? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.