Skocz do zawartości

Transit IV Pilote


marek230482

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 507
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

SKP nie bierz pod uwagę w ogóle, ja jak swoje u nich "ważyłem" to od razu mówili, że to tylko nacisk na osie ważą (tyż mi się to dziwnym wydawało, że suma nacisków nie jest równa MR) ale sprawdziłem na 2 wagach (żwirownia i sprzedaż węgla) i faktycznie tam były inne wskazania niz suma z SKP (ta sama suma na obydwu wagach). Czyli 3300kg w Twoim wypadku będzie prawdziwym wskazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polo63 napisał:
SKP nie bierz pod uwagę w ogóle, ja jak swoje u nich "ważyłem" to od razu mówili, że to tylko nacisk na osie ważą (tyż mi się to dziwnym wydawało, że suma nacisków nie jest równa MR)

Suma nacisków musi być równa masie własnej (i także rzeczywistej) pojazdu. O takim sposobie sprawdzania mas pojazdów mówi wprost rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów. W załączniku nr 2, dział II art 3.1 możemy przeczytać:

Masę własną pojazdu ustala się:

1) przez zważenie całego pojazdu albo
2) jako sumę mas wynikających z nacisków poszczególnych osi pojazdu.

I przecież w taki sposób dokonuje pomiaru między innymi ITD na drogach.

33 minuty temu, Misio napisał:

Wagi w punktach sprzedaży muszą mieć coroczną legalizację/kontrolę...

SKP nie jest certyfikowana...

Wszystkie stacje, które są uprawnione do ustalania mas własnych pojazdów muszą być wyposażone w certyfikowane i zalegalizowane wagi. Tak jak i inne urządzenia pomiarowe. W poprzednim rozporządzeniu  w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do stacji przeprowadzających badania techniczne pojazdów było to nawet napisane wprost, że wyposażenie stanowiska kontrolnego w okręgowej stacji kontroli pojazdów może być dodatkowo wyposażone w legalizowaną wagę samochodową. Teraz wynika to z odrębnych przepisów. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale SKP nie jest do określania nas i zawsze wysyłają byś przyjechał z wydrukiem jak jest to do czegoś potrzebne...

Natomiast "rolki" posiadają wagę do ustaleń siły hamowania...Ale ta waga nie musi być legalizowana bo na podstawie jej nie dokonuje się radnych czynności handlowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marek230482 napisał:

Czechy, Słowacja, Węgry?

Nie zdarzyło mi się i nie słyszałem o takich, na Słowacji widziałem jedną wagę, ale pustą. Tymi krajami bym się za bardzo nie przejmował pod względem ważenia ;) 

Choć w którymś wątku było, że jakiś kraj się do tego przygotowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2022 o 20:27, Misio napisał:

Wow

Extra

Mi też się to marzy !! :D

Nie trzeba wymieniać szyby, wystarczy od środka obkleić specjalną folią i jest ok, tanio nie jest,  jak pytałem o takie obklejenie to powiedzieli że około 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponad dwutygodniowy urlop dobiegł końca. Tranzolek dał radę :lol:my też bo pogoda była łaskawa i klima nie była potrzebna. 

Zrobione jakieś 3500km. Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania. Dojechaliśmy prawie do Grecji i z powrotem :) niemal co dziennie na innej plaży. Tylko dwie zasłużyły na pobyt dłuższy niż dzień :)20220822_171905.thumb.jpg.7e1c432ce2135d44390282a3eb70aa8b.jpg

20220826_092609.thumb.jpg.f708b517e0365730d1f129fd85b21e8f.jpg

20220830_122453.thumb.jpg.76939e699fce939b4e30a64d53858fca.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał:

Pięknie :ok:

Nie bałeś się, że się zakopiesz :hmm:

Bliźniak na prawdę robi robotę. Mam znacznie większe możliwości niż fwd. Nie mniej jednak nie jechałem po tym "kopnym" piasku. Bliżej plaży był bardziej twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.