Skocz do zawartości

kliny najazdowe


JonathanLafey

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 godzin temu, Ciapek99 napisał(a):

korzysta ktoś z klinów poziomujących kołyskowych w przyczepie z moverem?

Wygląda ciekawie, ale boję się, że takie kliny będą się zapadać na trawie i potem będzie problem z wyciągnięciem blokującego elementu. Oczywiście mover zjedzie z tego klina, więc może to nie być duży problem.

Jeżeli estetyka nie jest na pierwszym miejscu, to dwie, trzy deseczki i masz bezkosztowo uniwersalne rozwiązanie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lbuster napisał(a):

Wygląda ciekawie, ale boję się, że takie kliny będą się zapadać na trawie i potem będzie problem z wyciągnięciem blokującego elementu. Oczywiście mover zjedzie z tego klina, więc może to nie być duży problem.

Jeżeli estetyka nie jest na pierwszym miejscu, to dwie, trzy deseczki i masz bezkosztowo uniwersalne rozwiązanie ;) 

Ja widzę kilka atutów, ale może się mylę - stabilność - przyczepa wjeżdża na to i właściwie wystarczy dla pewności podłożyć ten klin aby było mega stabilnie - no raczej sama z tego nie zjedzie bo kołyska trzyma koło.
Czy się wbije w ziemię? No jak koło. Pewnie odrobinę mniejszą szeorkość ma niż opona.
I łatwość najazdu, myślę, że bez movera na to lepiej wtoczyć przyczepę niż na klasyczny pochyły klin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkim się zgadzam z wyjątkiem:

29 minut temu, Ciapek99 napisał(a):

Czy się wbije w ziemię? No jak koło. Pewnie odrobinę mniejszą szeorkość ma niż opona.

No to teraz spójrz na trzecie zdjęcie i wyobraź sobie, co się będzie dziać na trawie. Deski o powierzchni kilka razy większej od opony potrafiły mi się na podmokłym gruncie zapadać, to co by się działo z takim klinem - pewnie górny poziom klinu by się zrównał z glebą ;) 

IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ciapek99 napisał(a):

Ja widzę kilka atutów, ale może się mylę - stabilność - przyczepa wjeżdża na to i właściwie wystarczy dla pewności podłożyć ten klin aby było mega stabilnie - no raczej sama z tego nie zjedzie bo kołyska trzyma koło.
Czy się wbije w ziemię? No jak koło. Pewnie odrobinę mniejszą szeorkość ma niż opona.
I łatwość najazdu, myślę, że bez movera na to lepiej wtoczyć przyczepę niż na klasyczny pochyły klin.

Nie za bardzo potrafię znaleźć plusy tego rozwiązania. Fajnie wygląda, ale jak się zastanowić to działa tak samo, tylko na miękkim gruncie będzie większy opór do pokonania przy wjeździe. No i zapadanie się w trawę jak napisał @lbuster

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie się zapadnie bo ma mniejszą powierzchnię styku z ziemią niż standardowy najazd a raczej ma bardziej punktowy nacisk.

Też wg mnie trudniej będzie tym wypoziomować nic przy klasycznym najeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się pogrąży w gruncie że hej.

Nie używam nawet standardowych klinów, one też nadają się na twarde podłoże, na trawie są bezużyteczne. Opierają się na gruncie tylko "kratką" wzmocnień, więc ich używanie to fikcja, jak wytrzymają, to się zagłębią (wgniotą) w trawę, jak nie wytrzymają, to po klinach, albo porobią się z nich banany. Decha to decha, pal licho "profi" wygląd klinów, jeśli nie działają.

Na trawie nawet podłożone kawałki desek z czasem "osiadają", gdy są za krótkie i za cienkie. Dzień, dwa, i jest niżej. Potem względna stabiliacja, 3-4 dni dni względnie ok, ale jak dłużej, jakaś stacjonarka, pójdzie dalej w dół. Mam to przećwiczone na stacjonarkach na działce.

Jeśli już, to kawał solidnej dechy 70-80 cm, 32-ka wzwyż. Gdy dać krótsze deski, cepa najedzie, wjeżdżając wgniecie jedną stronę dechy, i potem nie dość że będzie sie całość zagłębiać, to jeszcze nie będzie jak unieruchomić koła /klinami do kół/ i stopniowo cepa będzie sie osuwać w stronę wgniecionej w grunt dechy i tym bardziej osiadać razem z przekrzywioną dechą. Decha stara, sucha i wysezonowana lepsza od świeżej tarcicy ze składu (nie będzie się "poddawać" pod ciężarem i wyginać). 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś z was poduszek powietrznych typu "flat jack 2.0", z tych wszystkich różnych typów sprzętu do poziomowania wyglądają najbardziej interesująco, małe po złożeniu, lekkie i najłatwiejsze w użyciu.  
image.png.2ac5e6740281dffc30c1e48b8c4c71ba.png
(fotka ze strony FLAT-JACK Camper 2.0 - Camping-jack.eu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, czyś napisał(a):

Opierają się na gruncie tylko "kratką" wzmocnień, więc ich używanie to fikcja, jak wytrzymają, to się zagłębią (wgniotą) w trawę, jak nie wytrzymają, to po klinach, albo porobią się z nich banany

zależy jakie kliny . mam Milenco Quattro Level  i są zrobione odwrotnie, w sensie pełne od dołu a kratka od góry.

image.png.f10cc4942c9cbe1adc8b065f330bd883.png

Z tym że "standardowe" kliny  nie wytrzymują to też się nie zgodzę  , mam też najtańsze kliny Fiammy i używam je już z osiem czy  dziewięć lat i to że się zapadają w miękkiej trawie to fakt ,  to że popękały to też fakt ale stało się to dopiero w zeszłym roku  jak w zimie przy mrozie kładłem jeden klin na drugi najeżdżając na nie trzy i pół tonowym kamperem.

Przyczepy wytrzymywały bez problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.