Skocz do zawartości

kliny najazdowe


JonathanLafey

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

chciałbym Wam poleci kliny, których używam. Wcześniej miałem Thule, które się do przyczepy nie nadawały, raczej do kampera. Rzadko kiedy udawało mi się na nie wjechać (pomimo napędu). Te, z których teraz korzystam mają bardzo łagodny kąt najazdu i do tej pory nie mialem najmniejszego problemu z nimi. Mają nośność 2,5 tony/sztukę. Poniżej moje poprzednie Thule i te aktualne. Szczerze polecam. Na wyjazdy zawsze zabieram jedną sztukę a przy domu korzystam z dwóch gdy muszę pokonać krawężnik pomiędzy płytami Meba a trawnikiem. Kupiłem je na Allegro 1,5 roku temu

IMG_20190614_172315_resized_20190614_070706169.jpg.6095bbfeb40cef38b6a0a7bcf2db78f4.jpg

IMG_1174.jpeg

IMG_1177.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 lata później...

Poszukuję dobrej jakości wysokich klinów najazdowych - nazwijmy to XL.

Na ostatnim wyjeździe widziałem u kilku zagranicznych ekip fajne kliny milenco quattro 3 i 4 - problemem jest jednak dostępność i trochę cena :)

fiamma level up premium niby podobna, ale nie ufam tej firmie. Dwa też 400zł i niedostępne lub 14 dni.

Ma ktoś z Was te milenco ? Warte swojej ceny ? pomoże ktoś z odnalezieniem dostępnych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maarec napisał(a):

Poszukuję dobrej jakości wysokich klinów najazdowych - nazwijmy to XL.

Na ostatnim wyjeździe widziałem u kilku zagranicznych ekip fajne kliny milenco quattro 3 i 4 - problemem jest jednak dostępność i trochę cena :)

fiamma level up premium niby podobna, ale nie ufam tej firmie. Dwa też 400zł i niedostępne lub 14 dni.

Ma ktoś z Was te milenco ? Warte swojej ceny ? pomoże ktoś z odnalezieniem dostępnych?

 

Patrzyleś na EMUKi?

EDIT, byłem przekonany, że EMUK robi też kliny najazdowe, ale mają tylko poduszki pompowane. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fiammy - co do jakości to działa ok, ale wydaje mi się, ze te milenco będą sporo lepsze przez inne ukształtowanie tych poziomów. Są wyprofilowane i dopasowane trochę do krzywizny koła, przez co po najechaniu trudniej będzie i cofkę. Przy fiammach często zdarza mi się zjechać niżej, a te nakładki blokujące to o kant d...y rozbić...

Co to się porobiło - zamiast edycji sam się zacytowałem... Czy to wina aktualizacji, czy coś mi się omsknęło?

Teraz już chyba dobrze.

Marek - a te są jakieś gorsze od tych Quattro? Bo chyba znacznie tańsze:

https://sklepdandis.pl/pl/p/Najazdy-poziomujace-Milenco-Triple-Level/2223?gclid=CjwKCAiA8OmdBhAgEiwAShr40w5AucVON8Q63IfqF6lyFRSqlAaI_rStHydbQQAC5IfBTfACDujBmxoCRkUQAvD_BwE

 

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zulos napisał(a):

Ło matko - u mnie to zajęłyby nawet większe pół:D

Marek - bier te mniejsze chopie!:ok:

mniejsze bez sensu bo to niewiele da w stosunku do fiammy czy thule.

Ja zamówiłem te największe, niestety jak się jeździ na dziko w góry  czy nawet na parkingach pod stokiem to te standardowe często są za małe,

jak ktoś jeździ głównie na kempingi to te stanadardowe w zupełności wystarczą .

Moje Thule (prawie nówki bo wcześniej miałem fiammy które się rozpadły) idą do sprzedania ;)

 

2 godziny temu, maarec napisał(a):

pomoże ktoś z odnalezieniem dostępnych?

https://www.amazon.pl/Milenco-najazdowy-Quattro-Level-zestaw/dp/B003V58SBO/ref=mp_s_a_1_1?crid=3M684O2FMXGDA&keywords=milenco+quattro+4&qid=1673198367&sprefix=milenco+quattro+4%2Caps%2C163&sr=8-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

mniejsze bez sensu bo to niewiele da w stosunku do fiammy czy thule.

Niewiele da, jeśli chodzi o wysokość, ale jakościowo to już bardziej, a zwłaszcza ten profil na pewno się sprawdzi. Moje fiammy jeśli chodzi o wysokość też wymiękają nawet na niektórych "zwykłych" kempingach gdzie parcelom daleko do jako-takiego wypoziomowania. A widzę, że one ważą prawie 8 kg...

No ale ma się coś wozić mniejszego, co przyda się średnio, to może faktycznie lepiej większe, cięższe i które sprawdzą się zawsze.

A czy Marek nie pisał czasem, że w trybie wakacyjnym to i bez tych klinów na austriackie wagi to by nie zaryzykował?:P

Jak coś to kliny na parkingu z wagą do plastików. Tylko nie wiem, czy wejdą w otwory dla butelek:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zulos napisał(a):

Niewiele da, jeśli chodzi o wysokość, ale jakościowo to już bardziej, a zwłaszcza ten profil na pewno się sprawdzi. Moje fiammy jeśli chodzi o wysokość też wymiękają nawet na niektórych "zwykłych" kempingach gdzie parcelom daleko do jako-takiego wypoziomowania. A widzę, że one ważą prawie 8 kg...

No ale ma się coś wozić mniejszego, co przyda się średnio, to może faktycznie lepiej większe, cięższe i które sprawdzą się zawsze.

A czy Marek nie pisał czasem, że w trybie wakacyjnym to i bez tych klinów na austriackie wagi to by nie zaryzykował?:P

Jak coś to kliny na parkingu z wagą do plastików. Tylko nie wiem, czy wejdą w otwory dla butelek:D

Ja szukam wysokich. Liczę,  też że na milenco opona nie będzie się ślizgać przy wjeżdżaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.