Jump to content
KONZIO

Co zabrac ze sobą na kemping?

Recommended Posts

AKISSJG

faktycznie ciekawy zestaw a i cena w zasadzie do przełknięcia.

Ally

AndrzejK.Dzięki za informacje.

Michalc3

Ja podobne ustrojstwo, tylko w jednym kawałku i za podobną cenę kupiłem swojego czasu w sklepie (nie) dla idiotów :ok: Mieli tam spory wybór. Były typy tylko na przekazanie napięcia na 2 przewodach i takie na 3. Z uziemieniem. Mnie interesował ten drugi i od 2 lat już jeżdżę z taką przejścióweczką. Choć przyznam, że potrzebna mi była bardziej, kiedy jechaliśmy do pensjonatów/hoteli, niż na kempingu.

KONZIO
(nie) dla idiotów

Uuuu, to ja tam nie kupuję! Nie wiem czemu zawsze ochrona, prosi mnie o opuszczenie placówki i rzucają mi patyk, żebym zrobił aport, ale ja ich robię w konia. Biegnę i nie wracam.

Zawsze kogoś z rodziny, albo ze znajomych proszę, żeby wszedł i mi coś tam kupił. :ok:

A ja w tym czasie, oddaję się mojemu ulubionemu zajęciu, czyli zacięcie obserwuję koła od wózków sklepowych, jak się fantastycznie obracają :ok:.

Ale, doskonale znam te sklepy - z opowiadań. :ok::ok::ok:

Bogdan

Kupiłem dziś w Jankach po 19.90 stołek turystyczny z torbą na rzeczy z duża ilością kieszeni i z solidnego materiału. Lekki . składany. Polecam.

szary11

Bogdan, może jakieś fotki?

PS. Scaliłem temacik, by nie rozdrabniać się na małe części.

Ally
Na drugim koncu krótkiego, trójżyłowego przewodu zamontuj odpowiednią końcówkę, pasującą do twojego przewodu przyłączeniowego i tym sposobem jesteś zawsze przygotowany do korzystania z energii na kempingach. Niekiedy możesz spotkać "nasze, polskie" gniazda, ale jest ich coraz mniej...

Jedno (mam nadzieje ostatnie) pytanko mam jeszcze... nie posiadam trójżyłowego przewodu :slina: mamy zwykły przewód do kosiarki i chieliśmy zrobić do niego koncówkę z wytczką o której mowa (wtyczka zakupiona) ale nie wiemy czy można w ten sposób i druga sprawa czy wolno na kempingach używać zwyklego kabla nie trójżyłowego.

Kiedyś używaliśmy zwyklego kabla do kosiarki ... no ale czasy się zminiłi, budżet się kurczy a kupno 25m trójżyłowego to duży wydatek plus poprzedni właściciel wymonotował z przyczepy gnizadka o których mowa wyżej, a więc de facto do przyczepy dopiąć można tylko zwykłą wtyczkę ( taką jaką ma każdy przy kablu do kosiarki).

mymlon

Ally, leć do Biedronki, są przedłużacze za 39zł 3x1,5mm² o długości 30m. Potem do Castoramy po wtyczkę i gniazdko (komplet ok 40 zł)

PS leć jutro bo dziś święto :slina:

Ally

Temat dałam do przestudiowania mojej drugiej polowie :pub: - problem w tym ze nie mamy w cycpece ganizdka na wtyczke jaka jest w kablu trójżyłowym... (poprzedni właściciel wymontował) wiec nawet jak kupie ten kabel to i tak musze miec zwykly i przejściówke :bzik: a czasu bark na zmiany :slina: za dwa dni wyjeżdżam wracam po tygodniu i jade do HR

AndrzejK

Ally... nie masz wyjścia; zabierz wszystkie elementy (wtyczki, gniazda,przewód...) i zmontujesz to sobie na miejscu w HR :bzik: Połówka zaparzy kawusię a Ty po kilkunastu minutach pochwalisz się swoim dziełem... :slina: Udanych wakacji !!!

Ally
:bzik::slina: to ja już wolę tą kawcię zaprzyć.

szary11

Ostatnio przypadkiem natknąłem się na allegro na taki przedmiocik :pub: A, że dość często jeżdżę z przyczepą na ryby w miejsca mniej cywilizowane postanowiłem kupić ręczną kosiarkę :pub: Już kilkakrotnie bawiłem się w podcinkę trawy pseudo maczugą, a teraz będę jak panisko pchał kosiarę :bzik::slina:

Koszt - niecałe 100zł

Skuteczność pod domem - bez rewelacji, ale skutecznie tnie nawet wysoką trawę.

Waga - około 5 kg

post-86697-imported-0272f9d8-ec9b-4d4e-b735-a150ac3223fb_thumb.jpg

post-86697-imported-6dd9f597-0aed-4006-b832-7746fa64ec3b_thumb.jpg

BJoe

he he

taką samą kupilem tydzień temu na wystawce z używanymi klamotami za 30zł

a tnie trawsko jak szalona

kupiona oczywiście pod kątem przyczepy.