Skocz do zawartości

Projekt Kamper Trafic II XS zakończony


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Cathay napisał:

@Peter Ufam że obrotnicę zrobiłeś jak wszystko, dokładnie i porządnie. Ale... na przeglądzie pierwsze o co pytają, to homo na obrotnicę. I co wówczas? 

Oczywiście że obrotnica ławki zrobiona porządnie, w końcu siedzi na niej moje Kochanie, zaś obrotnica pojedyńcza jest firmy wolfcraft lecz także po mojej delikatnej adaptacji. Odnośnie homo i przeglądu, to nie musisz mieć obrotowych foteli do przerejestrowania na specjalny-kempingowy (możesz obrotnice zamontować po przeglądzie) żeby się nie narażać na głupie pytania. Popatrz w YT jakie czary rejestrują na kampery w całej europie, głównie zachodniej, włos się jeży że taką lipę odstawiają , a u nas, przepisy,przepisy,przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dokładnie - to w PL tak szaleją, ktoś mi nawet już mówił weź to miej gdzieś i zarejestruj w Czechach

Owszem ok - powinno być to kontrolowane, w końcu to toczy się po drodze ale uważam że PL jest nieco nadgorliwa, a moze po prostu diagności zachowawczy i i samo prawo pozostawia tu wiele do życzenia.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smok_wawelski napisał:

 

Akurat nie zgodzę się że łazienka jest zawsze najdroższa - oki a w domu czyż tak nie jest i nie robi się jej na 10-15 lat
To wszystko zależy od standardu i metod wykonania - owszem u Ciebie sam kibelek sporo też taki chciałem i wc razem do szarej ale ale 

Tak jak napisałeś wszystko zależy od standardu. W mojej łazience wc nie ma połączenia ze zbiornikiem szarej. Kaseta wc jest oddzielnym zbiornikiem, nie wiem skąd Masz te informacje. Ale wracając do kosztów łazienki, to oprócz zakupu taniego jak piszesz wyposażenia, pozostaje jeszcze kwestia sklecenia tego w jedną całość czyli poświęconego czasu na jej zabudowanie, a to już zajmuje bardzo dużo czasu. Nawet jeżeli masz doświadczenie z wykonania łazienki we własnym domu, to powiem Ci że to czego doświadczysz przy zabudowie łazienki w kamperze będzie nieporównywalnie trudniejsze. Oczywiście będę Ci kibicował i wspierał radą w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibelek - przypuszczenie i rozwiniecie uzasadnieniem
podobny jest do Aqa Magic - Aqua Matic - tak jakoś sie wabił i leci z niego do zbiornika

 

@Peter krótkie pytanko o to co nie widac na prezentacji - co dawałeś jako wygłuszenie i ocieplenie ? i jak deskowałeś ?

 

@Peter krótkie pytanko o to co nie widac na prezentacji - co dawałeś jako wygłuszenie i ocieplenie ? i jak deskowałeś ?ja przymierzam sie 

ARMAFLEX - szczelina powietrzna (jeśli wyjdzie mi z grubosci słupków - jutro pomierze) - STYRODUR XPS

AF Armaflex 10mm samoprzylepny   który będzie jednocześnie głuszący i paroizolacyjny i jeszcze ma własnosci antygrzybkowe - cena niestety spora 52zł/m2
alternatywnie rozważam
Armaflex ACE 6mm jest nieco gorszym produktem ma λ 0,036 i przenikanie pary wodnej 7000 oraz nie ma antygrzybka oraz atestów antypalnosci tu cena wyszłaby sensowniejsza - Obawiam sie jednak że 6mm to za mało na wygłuszenie, jest jeszcze 9mm  bez antygrzyba coś tez tańszy 

Tu mam jeszcze zagwozdkę - jak dać paroizolacje bo rozumując po budowlanemu na analogii z dachu to idzie ona od poddasza anie od dachu czyli  blacha-wełna-paroizolacja -ciepłe poddasze - więc biorąc zimę idzie od części cieplejszej - przekładając to na busa byłoby to kolejno  blacha karoserii-wygłuszenie-styrodur-paroizolacja-ściana wewnątrz a  większość pisze posty  Alufox  jako paroizolacja na blachę więc o co kaman ?
W budzie paroizolacji brak - jakoś nie gnije (o ile uszczelnienia zewn sa ok) a przecież tam jest tez blacha-styropian-brak paroizolacji-ściana wewnętrzna - to czemu musi być na blaszaku 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, smok_wawelski napisał:

 

@Peter krótkie pytanko o to co nie widac na prezentacji - co dawałeś jako wygłuszenie i ocieplenie ? i jak deskowałeś ?


 

Ocieplenie mojego trafica to głównie styropian, piana poliuretanowa i alufox ( w takiej kolejności). Nie dawałem wełny ponieważ chłonie wilgoć. Do wzmocnień blachy przyklejałem i  przykręcałem szkielet z listew sosnowych, który służył mi później do deskowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - kolejnośc od blachy ? czy od wewnątrz podajesz ? Jaki gruby styropian ?   Cicho jest w autku ?
Wełne też odrzucam - pakowanie w worki trochę pomaga ale łatwo rozerwać i w sumie niespecjalna robota

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, smok_wawelski napisał:

Dzięki - kolejnośc od blachy ? czy od wewnątrz podajesz ? Jaki gruby styropian ?   Cicho jest w autku ?
Wełne też odrzucam - pakowanie w worki trochę pomaga ale łatwo rozerwać i w sumie niespecjalna robota

Cały sufit i górna część boków to 3cmm styropianu, w profile piana, na to alufox i dechy. podłoga to także 3cm styropianu pomiędzy listwami, alufox ,sklejka 8mm i  wykładzina pcv. Boki dół i środek to styropian od 5cmm do 8cm , piana i alufox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - No i  wsio jasne  alufox nie na blachę a po budowlanemu, też mam zamiar dać dołem grubiej 
Wrócisz to bedzie wynik czy cieplutko ale wydaje mi sie spoko :) 
a kibel to ten mi sie kojarzył: https://www.campingshop.pl/toaleta-aqua-magic-v-high-thetford

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, smok_wawelski napisał:

Dzieki - No i  wsio jasne  alufox nie na blachę a po budowlanemu, też mam zamiar dać dołem grubiej 
Wrócisz to bedzie wynik czy cieplutko ale wydaje mi sie spoko :) 
a kibel to ten mi sie kojarzył: https://www.campingshop.pl/toaleta-aqua-magic-v-high-thetford

 

W tym momencie temperatura na Camp66 to 6 stopni. Piecyk na minimum 4 okna rozszczelnione a w środku mamy 27 stopni. Kibelek to tetford c-200 z kasetą 18l i własnym zbiornikiem spłukiwania 6l., kupiony nowy ( wolę nie pamiętać ile kosztował)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara - tak ma być - grubość ocieplenia robi robotę :) 

Kibelek wiem, wiem  Peter  i nie tylko kibelek  - dlatego kupiłem łazienkę kompletna za tysiaka w Grzebowilku k/Mińska Maz.  :)  wolałbym nowy ale sam najlepiej wiesz ile kosztuje cały projekt ja założyłem max 10tysi ale to wcale nie jest duzo na graty  a mój kapkę większy to dlatego Cie ciągnę za jezyk i  rozkminiam ocieplenie jak najlepsze i jak najtaniej żeby na resztę zostało :) 
Błędnie Twój  kibel skojarzyłem - przecież na filmie widać kasetę ale tak się zapatrzyłem na wnętrze że hej - no i umkneło  sorki - dawno urodzony zajawiony na budowę smok to ślepy smok :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak obiecałem. Udało mi się sklecić reportaż z budowy kamper-vana jeszcze przed świętami, więć nie ociągając się dalej spróbuję przybliżyć Wam mój projekt trwający bez mała 10-miesięcy. Choć dowiedziałem się już od innych budowniczych że kampera dla siebie to się co najmniej 2 lata buduje. No ja najprawdopodobniej gdzieś musiałem pójść na skróty skoro tak. Zdaję sobie sprawę że tym filmem nie odpowiedziałem na wszystkie pytania które nurtują obecnych i przyszłych budowniczych a zerkając na posty z "konwersji vanów w kampery"czuję że swoim projektem wprowadziłem na forum jakiegoś wirusa :) Mam nadzieję że pozytywnego.

Jeśli nie zabraknie mi zapału do zabawy w "Polańskiego", to po nowym roku jakiś filmik z drobnymi szczegółami budowlanymi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, robota wykonana wzorowo tylko pędzić.

Mam takie pytanie odnośnie tego jak się mają przepisy dotyczące ściany za fotelami, czy musi być czy nie, zawsze nurtowało mnie to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, peja76 napisał:

Witam, robota wykonana wzorowo tylko pędzić.

Mam takie pytanie odnośnie tego jak się mają przepisy dotyczące ściany za fotelami, czy musi być czy nie, zawsze nurtowało mnie to pytanie.

Jeżeli w dowodzie jest ciężarowe, to ściana bezwzględnie być musi. Jedynie vany osobowe i specjalne nie muszą jej posiadać. 

8 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Super. Ile ~ waży Twoja zabudowa?

Masa startowa tzn. 2-osoby, 2-rowery, pełna lodówka, pełne szafy + 50l wody = 2850kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Peter napisał:

Jeżeli w dowodzie jest ciężarowe, to ściana bezwzględnie być musi. Jedynie vany osobowe i specjalne nie muszą jej posiadać.

Ok dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.