Skocz do zawartości

Niemcy, Francja, Włochy, Słowenia, Węgry, Czechy - czyli wakacje 2019 :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ładne zdjęcia ... te Węgry na koniec trochę będą kontrastować z resztą wyprawy default_smile.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Węgry rzutem na taśmę. Ale Węgry muszą być ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zabijcie mnie, ale tak się rozleniwiliśmy, że dzień w dzień leżeliśmy na plaży i finalnie nie pojechaliśmy ani do Saint Tropez ani do Monte Carlo ? Nie ma to jak być obok kilkadziesiąt kilometrów i olać."

O to chodzi na wakacjach! Wszystko można, nic nie trzeba :) Co raz więcej głosów słyszę że FR gniecie system i Twoja relacja to potwierdza. Wcześniej chyba gdzie indziej ucho przykładałem albo słyszałem to co chciałem usłyszeć. Widzę że koniecznie trzeba się tam wybrać.

Co tak lubicie na węgrzech żeby stawiać je przed ITA? Moczenie w basenach zamiast w morzu? Leo, why?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎05‎.‎08‎.‎2019 o 22:53, jacek00 napisał:

Potwierdzam, że jest pięknie. Za to uwielbiamy Francję ?


Francja jest fajna. Szkoda tylko, że jest tutaj tak drogo. Zdecydowanie 30-40% drożej niż u nas. To boli gdzie gdy wkładasz coś do koszyka i masz cały czas z tyłu głowy ceny tego samego w Polsce. Już chyba nawet w Niemczech jest taniej.

Miłe zaskoczenie to Cannes. Spodziewaliśmy się , że ceny na Lazurowym Wybrzeżu nas zabiją , a się okazało, że jest taniej niż w Prowansji.
 

Niestety Francja ostatnio bardzo podrożała. W ubiegłym roku przeżyliśmy szok, kiedy zobaczyliśmy ceny benzyny po wylądowaniu w Nicei. A jeszcze nie tak dawno  była sporo tańsza niż we Włoszech. I jak tu się dziwić "żółtym kamizelkom". Żywność też niestety zdrożała.  Jak zwykle taniej jest w marketach, zarówno paliwo jak i żywność. W ubiegłym roku Lecrerc chwalił się, że jest najtańszy. Na szczęście na kempingach nie szaleją jeszcze z cenami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Francja ostatnio bardzo podrożała. W ubiegłym roku przeżyliśmy szok, kiedy zobaczyliśmy ceny benzyny po wylądowaniu w Nicei. A jeszcze nie tak dawno  była sporo tańsza niż we Włoszech. I jak tu się dziwić "żółtym kamizelkom". Żywność też niestety zdrożała.  Jak zwykle taniej jest w marketach, zarówno paliwo jak i żywność. W ubiegłym roku Lecrerc chwalił się, że jest najtańszy. Na szczęście na kempingach nie szaleją jeszcze z cenami. 
Z cenami paliwa nie jest tak strasznie. Ceny w zasadzie podobne do naszych. Płaciłem najtaniej około 5.20 PLN a najdrożej około 6.20. PLN. Na autostradach jest zdecydowanie drożej, nawet po 7.30 PLN - tam nie było sensu tankować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 13.08.2019 o 21:11, jacekzoo napisał:
1,2€ za wache we francji?

W Cannes tyle płaciłem na stacji Carefoura

Cytat
To nawet w austrii takich cen nie ma 

 

W Austrii akurat było jeszcze taniej bo poniżej 1.2 EU ?9294bc159b795696a884a2b9d6eb7cbc.jpg&key=4807f311820bea8fee97f55c9d9cb88f1e4cebab63999a873a046c9a0672e5e3

c09edf6a6c73c8427a7a6815951f3110.jpg&key=02109515e6411b933be6236358265ad57f58e7ec74845c111b00898ad5cd898d

Edit: Nakłamałem z tą Francja. Płaciłem ponad 1.4 eu w Cannes - właśnie sprawdzilem. Czyli Austria dużo tańsza.

 

Na koniec już z kompa zrobię zestawienie ?0ebe8056e626e4eb6de233b6b9262949.jpg&key=8f1acb4c1ad2c3327afbb78486ba14d830cbd46cd7ba0a0acb3475d96bb1974e957a89d3eeb9e6b797a02fe16e09c503.jpg&key=7c2849f039c944ce5a945caa42e1596148cffbcfb6f9c3341a18e4894655f655

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2019 o 09:10, dudek_t napisał:

Co tak lubicie na węgrzech żeby stawiać je przed ITA? Moczenie w basenach zamiast w morzu? Leo, why?

Tomku a czemu od razu stawiamy przed? U mnie dzieciaki nie wyobrażają sobie wakacji bez wstąpienia na węgierskie baseny i nie chodzi tylko o moczenie tyłka. Sam klimat węgierskich basenów i kempingów i ichniejsza kuchnia oraz ceny w knajpach. Oczywiście w najbardziej kurortowych ośrodkach cena za kemping + baseny jest podobna do cen w IT w niskim sezonie ale zakupy w sklepach i restaurację robią różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dudek_t napisał:

Bardzo dobre wiadomości z tymi cenami ropy. Jakby nie patrzeć to bardzo istotna część wydatków wyjazdu wakacyjnego. 

Dobrze zaplanuj tankowanie. W Austrii widziałem też ponad 1.7 za ropę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maarec napisał:

Dobrze zaplanuj tankowanie. W Austrii widziałem też ponad 1.7 za ropę.

Jestem na to wyczulony. Przy autostradach nie tankuje, zawsze zjeżdzam. 0.10E nie zrobi różnicy ale 0,5E to już tyłek boli. Na ITA jest bardzo fajna aplikacja gdyby ktoś potrzebował: PrezziBenzina. Wszystkie typy paliw, wszystkie stacje. Aktualne ceny i godziny otwarcia.

11 minut temu, Tomii napisał:

Tomku a czemu od razu stawiamy przed? U mnie dzieciaki nie wyobrażają sobie wakacji bez wstąpienia na węgierskie baseny i nie chodzi tylko o moczenie tyłka. Sam klimat węgierskich basenów i kempingów i ichniejsza kuchnia oraz ceny w knajpach. Oczywiście w najbardziej kurortowych ośrodkach cena za kemping + baseny jest podobna do cen w IT w niskim sezonie ale zakupy w sklepach i restaurację robią różnicę. 

Jakoś w mojej świadomości Węgry istnieją jako kraj i miejsca na szybkie i krótkie wypady. Najeździłem się tam z Rodzicami i owszem, baseny widoki i smak wina bardzo chętnie ale jak mam to porównać do bogactwa Italii... no nijak mi nie wychodzi. Jeszcze w moim przypadku dochodzi totalne zakochanie w ITA, ich stylu życia itp że stawiam je przed wszystkimi innymi krajami :D Dlatego byłem ciekaw co kieruje konkretnie Jackiem z Rodziną że wybierają Węgry. Absolutnie nie neguje, tylko ciekawość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.