Skocz do zawartości

Niemcy, Francja, Włochy, Słowenia, Węgry, Czechy - czyli wakacje 2019 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Wyjazd wakacyjny zbliża się wielkimi krokami ;) Start już w najbliższą sobotę! Jedziemy oczywiście w składzie 2+2 (13 i 3 lata) i oczywiście pies, dla którego to będzie pierwszy zagraniczny wyjazd w życiu ;)

Plan jest taki, aby przez miesiąc odwiedzić Niemcy gdzie chcielibyśmy pobyć nad Bodensee. Potem może zahaczyć o Szwajcarię i uderzyć w okolice Saint Tropez we Francji, gdzie chcemy pobyć na pewno kilka dni, a z pewnością chcemy odwiedzić słynny posterunek z serii kultowych filmów o Żandarmach z Saint Tropez ;)

Z Francji chcemy uderzyć nad Gardę, gdzie chcemy posiedzieć kolejne kilka dni. Z Włoch do Słowenii, jeszcze nie wiem gdzie, potem gdzieś na Węgry, a z Węgier na Kemp Merkur w Czechach.

Będę wrzucał jakieś fajne fotki z pobytu :D

Pytanie techniczne, czy wszystko ładować w jednym temacie tutaj, i będzie miszmasz bo trochę z każdego kraju, czy jak będę już we Francji to zakładać nowy temat na odpowiednim subforum? 

Jak ktoś planuje gdzieś być w czasie naszej podróży to dawać info. Może uda się gdzieś z kimś spotkać :) W podróży będziemy od 20 lipca do 18 sierpnia. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

15 minut temu, jacek00 napisał:

W podróży będziemy od 20 lipca do 18 sierpnia. 

Toż to czysta patologia!! Proszę nie denerwować innych!!:-)

16 minut temu, jacek00 napisał:

z pewnością chcemy odwiedzić słynny posterunek z serii kultowych filmów o Żandarmach z Saint Tropez ;)

Tylko uważajcie na plaży nudystów, bo żandarmi czają się w krzakach i mogą Was zgarnąć, a wtedy kto Was wykupi z aresztu...:-)

Może jednak fajny byłby taki "nadwątek", bo pokaże skalę podróży i będzie pomocny dla tych, co chcieliby spróbować coś podobnego.

No ale nie wszyscy są para nauczycieli, żeby mieć miesiąc na podróż...;-)

19 minut temu, jacek00 napisał:

uderzyć w okolice Saint Tropez

Czyli w drodze do Włoch Cannes. Nicea i Monako - zrób koniecznie zestawem trasę wyścigu Formuły1!:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby poczuć klimat Sain Tropez to oglądamy ostatnio z żoną filmy o Żandarmach właśnie. Sporo się tam zmieniło od czasów filmow. W miejscu gdzie była komenda ich jest teraz muzeum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No LdF był po prostu genialny, ale też klimat tych filmów był niepowtarzalny...

W ogóle Francuzi mają poczucie humoru inne niż np. amerykanie i to widać doskonale w komediach (także współczesnych), które mają zupełnie inny klimat i ja z żoną uwielbiamy także wspólczesne francuskie komedie.

Na pewno wątek francuski będę śledził z zapartym tchem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał:

Toż to czysta patologia!! Proszę nie denerwować innych!!:-)

Patologia w takim razie zatacza coraz szersze kręgi: u mnie 23 sierpnia do 16 września...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

Ech... ja z takim wypoczynkiem muszę poczekać na emeryturę...:-(

Etam. Stawiasz sobie cel i dążysz do jego realizacji ;) My do tej pory jeździliśmy na 3 tygodnie. Rok temu niestety tylko 2 tygodnie, to w tym roku w zamian 4 tygodnie ;) Musi być równowaga :P 

13 godzin temu, Zulos napisał:

No LdF był po prostu genialny, ale też klimat tych filmów był niepowtarzalny...

Owszem :) Jego mimika i gestykulacja to mistrzostwo świata. 

13 godzin temu, Zulos napisał:

W ogóle Francuzi mają poczucie humoru inne niż np. amerykanie i to widać doskonale w komediach (także współczesnych), które mają zupełnie inny klimat i ja z żoną uwielbiamy także wspólczesne francuskie komedie.

Zdecydowanie. Uwielbiamy z żoną francuskie komedie. Mają w sobie coś naprawdę. Francję też lubimy, i francuskie samochody i francuskie jedzenie i francuskie bagietki :D

13 godzin temu, Zulos napisał:

Może jednak fajny byłby taki "nadwątek", bo pokaże skalę podróży i będzie pomocny dla tych, co chcieliby spróbować coś podobnego.

2 lata temu też wrzucałem wszystko do jednego wora - tak wygodniej. Ale myślałem, że niektórzy tęsknią za Iredem, który tworzył masę wątków na temat swojej "mitycznej" podróży ;)

A co tam, mapki też będę wrzucał , a co mi tam!  :P Plan na wakacje jest taki jak poniżej, a co z tego wyjdzie to wyjdzie oczywiście w praniu:

image.thumb.png.e5fa20b74fc90f7f9a98548e910d919f.png

 

 

13 godzin temu, Zulos napisał:

No ale nie wszyscy są para nauczycieli, żeby mieć miesiąc na podróż...;-)

Z pensji nauczycielskiej to byśmy do Kluczborka zajechali i nie na miesiąc a na 3 dni :P 

13 godzin temu, Zulos napisał:

Czyli w drodze do Włoch Cannes. Nicea i Monako - zrób koniecznie zestawem trasę wyścigu Formuły1!:-)

To pewnie pozwiedzamy solo. Jeszcze nie wiem na jakim kempingu się zatrzymamy. Infrastruktura tam zdecydowanie gorsza niż np we Włoszech, gdzie jest masa lepszych kempingów. Ale może coś się znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zulos napisał:

Ech... ja z takim wypoczynkiem muszę poczekać na emeryturę...:-(

Dlatego zazdroszczę takich możliwości i jak Prawdziwy Polak okazuję tę zazdrość;-)

Znam ten ból. Kolejny sezon, wychodzi zamiast jeżdżenia gdziekolwiek, kolejna życiowa "wyższa konieczność"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jacek00 napisał:

Pytanie techniczne, czy wszystko ładować w jednym temacie tutaj, i będzie miszmasz bo trochę z każdego kraju, czy jak będę już we Francji to zakładać nowy temat na odpowiednim subforum?

dawaj tu, będziesz miał swój temat i wszystko razem :ok:

zgłaszam do modów wniosek o banowanie :banned: użytkowników którzy podają terminu wyjazdu :sciana:

rozważam możliwość dodania Cię do czarnej listy :foch:

 

szerokości i mnóstwa wrażeń i pogody  :pub:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, cosik3 napisał:

Jak chcesz jechać nad j. Bodeńskie to nie lepiej kierować się do Niemiec A2/S8/A4, ominiesz remonty na A2 koło Poznania

Jedziemy jeszcze w okolice Berlina - stąd taka droga właśnie. Nam się nigdzie nie śpieszy. Powoli do celu ;)  Czasowo droga podoba tak czy siak. 

Gdzie remonty są w okolicy Poznania? Jakoś to się specjalnie korkuje, zwłaszcza w soboty? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jacek00 napisał:

oczywiście pies, dla którego to będzie pierwszy zagraniczny wyjazd w życiu ;)

Paszporcik dla pieska oczywiście jest? 

Zwracam uwagę, bo też mamy od roku pieska, który za kilkanaście dni pierwszy raz przekroczy granicę i jestem na bieżąco. :D

 

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jacek00 napisał:

Gdzie remonty są w okolicy Poznania? Jakoś to się specjalnie korkuje, zwłaszcza w soboty? 

Czytałem, że ma być rozbudowa obwodnicy Poznania i związane z tym utrudnienia w ruchu, na ile one są rzeczywiście to nie wiem, bo nie jechałem, może ktoś z okolic Poznania potwierdzi lub zaprzeczy tym doniesieniom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jacek00 napisał:

Pytanie techniczne, czy wszystko ładować w jednym temacie tutaj, i będzie miszmasz bo trochę z każdego kraju, czy jak będę już we Francji to zakładać nowy temat na odpowiednim subforum? 
 

Ja bym był za tym żeby to było jednak w jednym wątku :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że ma być rozbudowa obwodnicy Poznania i związane z tym utrudnienia w ruchu, na ile one są rzeczywiście to nie wiem, bo nie jechałem, może ktoś z okolic Poznania potwierdzi lub zaprzeczy tym doniesieniom


W godzinach szczytu trochę się zapycha. Poza idzie w miarę sprawnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.