Skocz do zawartości

Knaus - nieszczelność schowka przedniego, wymiana klinów


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.08.2019 o 08:13, roadwarrior23 napisał:

 wiem doskonale którędy cieknie woda i nie słucham tych mądrości forumowych kolegów 

Powiem szczerze, że nie wiem co "kur*a" producent miał na myśli robiąc takie dziury pod tym kapslem.

 

A wiec moim zdaniem to jest tak zaprojektowane , ze woda  MA SIĘ LAĆ do bakisty !!! I nie ma innej opcji. Przecież ta listwa to nic innego jak rynna dla wody , która sobie cieknie pod klinem. A klin jak wiadomo nie jest szczelny, a każda szparka ABSORBUJE wodę !  Przy takiej długości połączenia klina z listwa tej wody zbiera się naprawdę dużo . Potem elegancko sączy się i ślimaczy w bakiscie bo dokładnie tam kończy się ta „idealna rynna” 3 cm po wejściu do bakisty. Na nic zdadzą się tutaj wszelkie książkowe uszczelnienia listw czy samego kapsla !!! Rozwiązań problemu tego tandetnego bubla może być kilka. Ja na razie uciąłem tego klina 2 cm nad dekielkiem i na tej wysokości zalepiłem  to ścierwo dekalinem żeby woda w tym miejscu kończyła drogę . Listwę nad bakista położyłem na taśmie i dekielki zalepiłem do wiwatu . Idealne byłoby poprowadzenie  jakiejś zamkniętej rurki od tego miejsca wewnątrz bakisty do podwozia. Ale to trzeba by idealnie  szczelnie połączyć . Narazie jednak nie chce mi się . Resztę listw zalepiłem wg patentu kolegi @Bob Duży  lecz dekalinem. Poczekam pare dni żeby lepik trochę stężał i zrobię testy na wodę . Ale z tym jest pier.... nia !!! Masakra!!! Pożeracz czasu cholerny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzieki. Dokładnie ! Reasumując jak byś tego kapsla nie zalepił nawet klejem za milion baksów to woda musi się lać dopóki nie rozp... lisz fabrycznego rozwiązania . @Kevin masz racje. NASA w tym palców nie maczało ???

Edytowane przez smutny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, roadwarrior23 napisał:

Zamieścisz jakieś zdjęcia ?

Tym uszczelniacze nie da się tego ładnie zrobić ? ale to jest dobry środek bo lepi się jak fix. widać czerwony śrubokręt od środka . Tak jak ten śrubokręt z góry wchodzi dokładnie klin. U mnie już go nie ma. 

E94AFB3F-A69C-4328-9592-BB85682F84EC.jpeg

5077A70A-7A13-450D-AD3E-B46A6046423E.jpeg

51196674-59C0-47E4-8EA3-BD2C37A908E9.jpeg

C00FA8CC-FC68-4DCC-9B3B-673E6DD20D84.jpeg

53DD0500-2C46-4BC9-B839-B014056AE074.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, w nosie miej wygląd. Woda się nie dostanie a powiedz mi, to czarne pod listwą co tak wyszło to co? butyl?  jak wzdłuż listw robiłeś trzeba było taśme dać i ładnie oderwać.  Natomiast czym dokładnie to robiłeś (białe) i nie ściągałeś listw tylko na mój sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bob Duży napisał:

Powiem tak, w nosie miej wygląd. Woda się nie dostanie a powiedz mi, to czarne pod listwą co tak wyszło to co? butyl?  jak wzdłuż listw robiłeś trzeba było taśme dać i ładnie oderwać.  Natomiast czym dokładnie to robiłeś (białe) i nie ściągałeś listw tylko na mój sposób?

Pod listwę nad parapetem ( tylko ta zdjąłem) dałem czarna taśmę butylowa. A białe to dekaseal. Nie da sie go robić z taśma i ładnie oderwać bo się łapie i rwie. To ma inna charakterystykę . Tak jak pisał kolega @zuczek to nie jest materiał do obróbki . Nie ściągałem pozostałych listw bo tak jak pisałem wcześniej musiałbym demontować bakiste. Nie mam na to czasu ani ochoty. Zreszta problem tkwił gdzie indziej wiec po co. 

Edytowane przez smutny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bob Duży napisał:

Dekasil ale jaki bo dekasili jest kilka od uszczelniaczy butylowych po ms-2 i ms5 a to różnica. Domyślam się że jeżeli nie da się obrabiać to jest butyl..

Dekaseal 8936 to chyba ten słynny butyl . Ja się tam nie znam ? widzę ze to się lepi na pierony. Jeszcze się zastanawiam czy tej taśmy dekarskiej dla zabezpieczenia nie położyć na to. To było by już amen w pacierzu ?

Wzdłuż wszystkich listw

8695D02F-0BFA-4A73-B4B7-DB643444961E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, smutny napisał:

Jeszcze się zastanawiam czy tej taśmy dekarskiej dla zabezpieczenia nie położyć na to. To było by już amen w pacierzu ?

Wzdłuż wszystkich listw

Tak będzie dobrzeeee ? Tylko specjalny zaginator do profilowania na rantach i odmarszczacz użyj żeby się nie zaginała jak po łuku będzie szła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie kombinuj bo przekombinujesz. To co zrobiłeś wystarczy w zupełności lecz jest coś czego nie wiesz a nikt Ci nie powiedział. Obym się mylił ale ... butyl sikaflexu 710 biały czarny itp niestety ciągnie każdy syf. Nie wiem jak dekasil ale podejrzewam że będzie to samo. Pyłki listki wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.08.2019 o 06:35, Bob Duży napisał:

 butyl sikaflexu 710 biały czarny itp niestety ciągnie każdy syf. Nie wiem jak dekasil ale podejrzewam że będzie to samo. Pyłki listki wszystko!

Cześć Bob !

No kleił się jak cholera i łapał wsio. Ale wymyśliłem na to taki sposób, że "przypudrowałem" lekko po wierzchu ?, a mianowicie wpadła mi w ręce resztka starej fugi do płytek? Trochę partyzantka, ale na razie skuteczna. Zobaczymy na dłuższą metę?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.