Skocz do zawartości

Knaus - nieszczelność schowka przedniego, wymiana klinów


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

chciałbym się poradzić Was jak sobie poradziliście z nieszczelnością przedniego schowka która spowodowana jest widocznymi na zdjęciach plastikowymi narożnikami, u mnie nie do końca dobrze przylegają, użyłem SikaLastomer-710 do uszczelnienia ale ciągle coś podcieka, minimalnie ale jednak. Przestrzegaliście przed tą przypadłością w Kanausach i dlatego chcę zapobiec temu. Póki co boczki wyglądają dobrze gdyż zarówno ja jak i poprzedni właściciel przechowuję przyczepę pod zadaszeniem.

Kolejna rzecz to chęć wymiany uszczelek/klinów w listwach, na znanym wszystkim serwisie są tylko te płaskie a tu jak widać są jakieś takie inne, czy wie ktoś z Was gdzie mogę takie kupić ?

IMG_20190427_142006.jpg

IMG_20190707_124514.jpg

IMG_20190707_124528.jpg

IMG_20190707_124541.jpg

IMG_20190707_124551.jpg

IMG_20190707_124612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tu pomoże tylko odkręcenie tych nakładek i ponowny montaż na grubej warstwie uszczelniacza. Miałem podobne w Burstnerze. Tylko u mnie puszczało przez zderzak. Wypaczył się od słoneczka. Popuściłem śruby napchałem uszczelniacza ile wlazło i skręciłem z powrotem. Po 4 latach poprawka. I znowu było długo sucho.

Nie uszczelniaj czasem od środka, żeby w razie czego mogło schnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliny i nakładki nie uszczelniają to tylko ozdoba, zamaskowanie połączenia. Odkręć je, później listwy, wyczyść, nałóż nowy uszczelniacz (najlepiej użyć taśmy butylowej), roboty na kilka godzin praktycznie bezkosztowo o ile woda pod listwami nie narobiła szkody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Thomas napisał:

Kliny i nakładki nie uszczelniają to tylko ozdoba

Ale w tym konkretnym miejscu z tego co widzę nie ma listwy tylko dziura przykryta ozdóbką. Więc nie ma co rozbierać po za nakładką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cieknie przez tą rzeźbę przewodu to chyba nie powinno lecieć do konstrukcji ale (nie wiem czy dobrze rozpoznaje miejsce) jeżeli listwa nad bakistą ( ta w poziomie ) w tym miejscu przecieka to może być problem z przednią ściana, parapetem itp.  Z tym nie ma za dużo roboty można to profilaktycznie uszczelnić a ten przewód ułożyć w jakiś logiczny sposób. (przelotka w dachu, maszt antenowy itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy to samo. Przecieka w górnych narożach pod klapą bakisty  a skutki tego widać w dolnej części ścianki bocznej ze sklejki - 5 zdjęcie. Tak to widzę , mogę się mylić.

Tak fabrycznie jest skonstruowany róg klapy bakisty, że nie ma żadnej osłony przed dostaniem się wody.

Zdemontowałam górną listwę,  w której jest zawias pokrywy bakisty, zdemontowałam ściankę boczną. Wewnątrz była już wilgoć wzdłuż pionowych drewnianych listew i w dole wzdłuż podłogi trochę. Listwy trzeba było wymienić na nowe, resztę wyjęłam i dobrze wysuszyłam. Ścianki boczne zrobiłam z ABS, przykleiłam do nowej listwy bocznej i styropianu dodając gdzie się dało uszczelniacza też pod białe , plastikowe nakładki.  

Co roku wycinam w rogach wierzchnią warstwę uszczelniacza i dodaję nowy. Dobrze się przylepia i jak do tej pory trzyma szczelność.

Gdzieś założyłam temat i tam szczegółowo opisuję ze zdjęciami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszelkie sugestie. Problemem są tylko i wyłącznie plastikowe narożniki pod którymi producent pozostawił dziurę co widać na 1 zdjęciu, nie wiem za bardzo na co licząc. Przez klapę nic nie cieknie (Sundwind i Eifelland różnią się mocno od siebie) tu klapa przylega bardzo dobrze jak również jest uszczelka po całym obwodzie. Co do zdjecia 5 to tylko widzisz uszczelniacz brudny który wyciekł spod listwy aluminiowej która idzie do samego spodu. Boczki są idealnie suche jak również podłoga także tu obaw nie mam.

Prosiłbym o info jeśli wiecie gdzie mogę kupić uszczelkę / klin listwy aluminiowej w takim kształcie jak na zdjęciu. 

Uszczelniacz butylowy, który Waszym zdaniem jest najlepszy ?

SikaLastomer 710 jakoś mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co to są za ciemne pasy wzdłuż listwy  i w dolnej części przy podłodze?

Właśnie miałam na myśli te jak piszesz dziury pod białymi nakładkami.Tamtędy pod spodem płynie woda. Przynajmniej u mnie tak było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, roadwarrior23 napisał:

Dziękuje za wszelkie sugestie. Problemem są tylko i wyłącznie plastikowe narożniki pod którymi producent pozostawił dziurę co widać na 1 zdjęciu, nie wiem za bardzo na co licząc. Przez klapę nic nie cieknie (Sundwind i Eifelland różnią się mocno od siebie) tu klapa przylega bardzo dobrze jak również jest uszczelka po całym obwodzie. Co do zdjecia 5 to tylko widzisz uszczelniacz brudny który wyciekł spod listwy aluminiowej która idzie do samego spodu. Boczki są idealnie suche jak również podłoga także tu obaw nie mam.

Prosiłbym o info jeśli wiecie gdzie mogę kupić uszczelkę / klin listwy aluminiowej w takim kształcie jak na zdjęciu. 

Uszczelniacz butylowy, który Waszym zdaniem jest najlepszy ?

SikaLastomer 710 jakoś mi nie pasuje.

Dlaczego BUTYL 710 Ci nie pasuje? Jest to bardzo dobrej jakości masa uszczelniająca w pełni usuwalna. Nie wiem w czym masz problem skoro widzisz gdzie cieknie. Zdjąć nałożyć tyle butylu ile potrzeba (niech nadmiar wypłynie) skręcić i cieszyć się.  Polecam 710 w kolorze szarym ponieważ lepiej się go nakłada,nie brudzi jak czarny i estetyczniej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty to robisz ale:
Zdemontuj nie tylko tą zaślepkę a całą listwę.Wywal klin który jest i tak przedziurawiony wkrętem a wbrew pozorom ten klin prócz ozdoby ma też właściwości ochronne przed dostawaniem się wody do listwy na łby śrub a to z kolei zapobiega w jakimś stopniu w przenikanie wilgoci do wnętrza.

Oczyścić wszystko ponieważ nie powiedziane że leci tą dziurą skoro nałożyłeś tyle butylu że wylazł i masz 101% pewności że jest szczelne to sory ale gdzieś woda leci...

Cała listwa wypad, świeży butyl w listwe świeży i dużo w narożniki pod te dekle. Skręcić i lac delikatnie wodę od listwy. Lać sprawdzać i tak 10x 20x 30x. Sucho to po kłopocie, dalej leci....to lać  w  tych miejscach gdzie teoretycznie leci.  Jak będzie sucho to oblać nad listwą na dach żeby mieć pewność że jednak jest sucho. Bo problem może być wyżej a uwierz bądź nie woda będzie tak leciała że możesz się z dziwić. Na logikę tylko jedno miejsce możliwe ale okazuje się że nie bo gdzieś zmieniła strug i leci inaczej. Przerabiałem temat z wodą w bakiście..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co prawda w Eifellandzie też ciekło przez klapę i uszczelkę. Woda zbierała się w rowku profilu aluminiowego wokół otworu klapy. Jak poziom wody przekroczył pewną granicę to wlewało się do schowka. Przy okazji zamakał przód schowka pod listwą.

Po kilku próbach doszczelnienia (nieskutecznego) zrobiłem odwodnienie . W połowie długości dolnej pionowej listwy tego profilu wywierciłem otwór i wkręciłem obcięty "kominek" od wentyla dętki rowerowej + wężyk. Wężyk wprowadziłem pod przyczepę poprzez kratkę wentylacyjną w podłodze schowka. Rozwiązanie to niestety taka prowizorka (trzeba uważać żeby bagażami nie zagiąć wężyka) ale działa niezawodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co prawda w Eifellandzie też ciekło przez klapę i uszczelkę. Woda zbierała się w rowku profilu aluminiowego wokół otworu klapy. Jak poziom wody przekroczył pewną granicę to wlewało się do schowka. Przy okazji zamakał przód schowka pod listwą.
Po kilku próbach doszczelnienia (nieskutecznego) zrobiłem odwodnienie . W połowie długości dolnej pionowej listwy tego profilu wywierciłem otwór i wkręciłem obcięty "kominek" od wentyla dętki rowerowej + wężyk. Wężyk wprowadziłem pod przyczepę poprzez kratkę wentylacyjną w podłodze schowka. Rozwiązanie to niestety taka prowizorka (trzeba uważać żeby bagażami nie zagiąć wężyka) ale działa niezawodnie.


Do schowka eifellanda cieknie też przez niezamknięte klameczki. Trzeba je mieć cały czas zamknięte i wkliknięte.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma czegoś takiego jak próby doszczelnienia i dalej cieknie..widocznie źle robiliście. Zanim zlokalizowałem przeciek u siebie do bakisty walczyłem dobrych kilka h.  Ciekło ewidentnie z rączek manewrowych a przynajmniej tak mi się zdawało. Po kilku h rozkrecania uszczelniania sprawdzania wyszło że cieknie z listwy aluminiowej  ale nie tej szerokiej 1 tylko pod nią od okna. Zbierała się woda i leciała od wewnątrz po poszyciu przedniej ściany do okolic rączek manewrowych. Na szczeście dla mnie nie kapało z listwy na grodziową ścianę. Także sprawdzać męczyć i uszczelniać. Nie ma że się nie da uszczelnić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.