Skocz do zawartości

Knaus - nieszczelność schowka przedniego, wymiana klinów


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mieliśmy znacznie mniejsze zacieki i głównie w poziomie podłogi bakisty, poszło też kilka centymetrów w górę po drewnianej wrędze (której bez rozebrania nie widać).  Zdemontowałam kątowniki, pokrywę bakisty, boki te z tworzywa. W ten sposób miałam pełne dojście do bakisty do wewnątrz. Następnie wycięłam, wydrapałam  boczne ścianki aż dostałam się do suchych miejsc, wyjęłam drewniane wręgi i dałam nowe do zrobienia. Następnie dokupiłam ABS  chyba  o grubości 3mm, wycięłam boki,  klejo - uszczelniaczem przykleiłam wręgi i ABS, boki uszczelniłam uszczelniaczem na bogato i wszystko ponownie zamontowałam.

Jak kobieta , która takie prace traktuje jako hobby dała sobie radę to też dasz. Wymaga to jednak czasu, dobrego zadaszenia, kreatywności i cierpliwości.Koszt w całości to chyba ok. 50 PLN. Życzę powodzenia

AA  bardzo ważne jest danie dużej ilości uszczelniacza pod te małe plastikowe końcówki listwy. Chyba się stare pokruszyły i trzeba było kupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, w79 napisał:

U mnie to samo. Chociaz straty mniejsze tj.jedynie rog podlogi przy bakiscie. Sam nie bede tego naprawial i oddaje do Bierunia, majac przy tym nadzieje ze w trakcie prac nie wyjda inne kwiatki bo brak uszczelnienia kapselka zostal dosc szybko wylapany i naprawiony. Tak wiec w moim przypadku cieklo raczej tylko bokiem. Ciekawy jestem porownania kosztow. Na dzien dzisiejszy wycena to 1000 pln przy wymianie pasa pdlogi na calej szerokosci. 

A tam jest bakista tak szczelnie zamykana że woda nie podleci? W Hobby woda w bakiście to standard, ale tam bakista nie jest częścią przyczepy tylko dokładką z plastiku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze nie do konca jestem pewien drogi jaka pokonywala woda bo uszkodzenie ppdlogi raczej od dolu a nie od gory:). Byc moze przeciek nad bakista nie mial znaczenia. Za to klapa szczelna na 100%.Nigdy nie bylo tam wody.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem dziś czasu ale z ciekawości zerknąłem i tak pod tym felernym narożnikiem chyba silikon i małe mrowisko w barwach chlorofilu zieleni. Taki mikroświatek z zielonej wyspy. O izolowaniu wody nie było mowy. 

Pytanko: 

jak wytnę podłogę w bakiscie to z jakiego materiału najlepiej zrobić nową? Tak czy siak zamierzam wzmocnić od spodu blachą po całej szerokości 

6B893F03-828D-4509-9BC7-8E88D7D88F1C.jpeg

59A10CE5-9332-4C44-995E-A608297EDAF5.jpeg

8475D589-F2F9-4151-8312-31B68138C546.jpeg

6684257B-E885-4D0D-A37E-6D4BAB1D4F7B.jpeg

B73B0803-B2BB-4B5A-A223-15DAE88B4D04.jpeg

F779BCB9-2553-4D3C-961C-149575C66366.jpeg

06A29699-7A8D-4BEA-AF4E-D85CC49CB342.jpeg

09062D26-B337-45F6-AF2C-DA5F9717124C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2019 o 17:11, smutny napisał:

 

 

 

 

 

 

 

 

3A82642C-9E2F-4C8F-BE2A-6DFF9D78120A.jpeg

Nie widać bezpiecznika, kable do akumulatora chyba tylko do lampek Led? 

Tylko nie pisz, że do movera...

Zrób coś z tym bo znowu będą spekulacje co było przyczyną pożaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, maarec napisał:

Nie widać bezpiecznika, ..

 

Może dlatego, ze bezpieczniki są gdzie indziej

 kable do akumulatora chyba tylko do lampek Led? 

Nieee

47 minut temu, maarec napisał:

Tylko nie pisz, że do movera...

A po co miałbym tak pisać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, smutny napisał:

A po co miałbym tak pisać

bardziej napisz, czy masz movera i jeżeli tak to czy są na drodze kabli do niego bezpieczniki. 

Marek tylko na wszelki się martwi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chłopy ?nie mam. Ale dzięki za czujność ?

To się ceni!

Godzinę temu, maarec napisał:

 

Zrób coś z tym bo znowu będą spekulacje co było przyczyną pożaru.

Narazie muszę trochę odbudować kawałek przyczepki ? także wiesz, pomału 

Edytowane przez smutny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, smutny napisał:

Spokojnie chłopy ?nie mam. Ale dzięki za czujność ?

To się ceni!

Narazie muszę trochę odbudować kawałek przyczepki ? także wiesz, pomału 

Masz kabel na 230v, bez bezpiecznika przy klemie. Oczywiście może tak być, tylko lepiej te 20zl zainwestować w bezpieczeństwo. Odpalisz przetwornicę, mover czy inne cudo na 12v i kabel będzie gorący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.