Skocz do zawartości

Konstrukcja ściany Knaus Sport - zabudowa klapy serwisowej


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

@kalapan jakim cudem szablon w ramce pasuje a wycięte wypełnienie już nie? Coś musiało pójść nie tak przy wycinaniu

No widzisz - nie skupiłeś się na zdjęciach :(  To nie szablon w ramce pasuje - tylko  "szablon w szablonie"  pasuje idealnie ( czyli szablon wypełnienia  B w szablonie otworu montażowego C) .Szablon  wypełnienia B w ramce już kompletnie  nie pasuje, co widać na 5 ostatnich zdjęciach. Wyciętego wypełnienia to ja tu w ogóle nie wklejałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 23.05.2019 o 13:10, tomekk napisał:

Witam

 

No i założone, klapa Thetford 6, 100x46, jakość produktu pierwsza klasa. Ramka zrobiona, całość złapana wkrętami, zgodnie z otworami w ramce, uszczelniacz Dekaseal , taki jaki ma być użyty, lekko wypłynął dookoła i dobrze. Zostało tylko zmodyfikować ramę łóżka.

 

3c595bc5ae942e925518c0721bb27842.jpg&key=5edcaca9a0fe7bdb11b89cef6f4a3843f973bcd1b3174aeff5e6e72d28d04d36

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

bcfbe6ca7bd7dfd78e03f07440723496.jpg&key=841221be15d72787850b2031d848993c2f198be243b5af1d6020a867336f4198

 

 

Dobry produkt renomowanego producenta i fachowe wykonanie skutkuje jak widać pełnym sukcesem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kalapan napisał:

No widzisz - nie skupiłeś się na zdjęciach :(  To nie szablon w ramce pasuje - tylko  "szablon w szablonie"  pasuje idealnie ( czyli szablon wypełnienia  B w szablonie otworu montażowego C) .Szablon  wypełnienia B w ramce już kompletnie  nie pasuje, co widać na 5 ostatnich zdjęciach. Wyciętego wypełnienia to ja tu w ogóle nie wklejałem.

To jest zdjęcie szablonu czy zdjęcie wyciętego wypełnienia?

37B0E0BC-0B64-476C-B4E9-E95B9E09A14B.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak przymierzałeś szablon to też było tak koślawo jak finalnie wyszło? Jak tak to dlaczego tak sztywno się jego trzymałeś? Trzeba było wyciąć z odpowiednim zapasem. Jeżeli natomiast szablon pasował to koślawo wyciąłeś. Trzeciej opcji nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kalapan Ty ten szablon sam wycinałeś, czy był on już tak wycięty? Bo jak widać po zdjęciach @tomekk to montaż nie nastręcza żadnych problemów. Wychodzi na to, że musiałeś coś źle wyciąć - innej opcji nie ma.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

No właśnie, jak przymierzałeś szablon to też było tak koślawo jak finalnie wyszło? Jak tak to dlaczego tak sztywno się jego trzymałeś? Trzeba było wyciąć z odpowiednim zapasem. Jeżeli natomiast szablon pasował to koślawo wyciąłeś. Trzeciej opcji nie widzę

Zacznijmy od tego, że niestety  ślepo zawierzyłem Thetfordowi i po wycięciu szablonu B / który jest szablonem wypełnienia/  położyłem go na  wypełnieniu, obrysowałem, wyciąłem i po krzyku. Okazało się , że wyszła kompletna kaszana. Dopiero wtedy / czyli już po biedzie/ zacząłem szukać błędu i przykładać szablon do ramki. Gdybym ślepo nie zawierzył Thetfordowi i najpierw przymierzył szablon do ramki - dyskusji by nie było. Zacząłem sprawdzać wszystko po kolei, chyba z 10 razy - niestety błędu swojego nie znalazłem - szablon wycięty idealnie, co zresztą widać na zdjęciach, a nic do siebie nie pasuje.I tu nie wchodzą w grę milimetr czy dwa, gdzie można się lekko stuknąć przy wycinaniu - niestety w grę weszły dosłownie centymetry i kąty, które w ogóle nie pasowały do siebie. Oczywiście nie jestem człowiekiem nieomylnym, potrafię podkulić ogon i przyznać się do błędu - niestety w tym przypadku nie mam do czego. Ale nieważne - dzisiaj z rana spakowałem wszystko do kupy i pojechałem do Bierunia w poszukiwaniu nowego kawałka blachy - i tak innego wyjścia nie miałem. Ale , że jestem upierdliwcem spróbowałem chociaż dojść z mądrzejszymi głowami i serwisantami do prawdy. Zaczęło się od tego, podobnie jak tu na forum, że oczywiście musiałem coś spaprać, bo innego wyjścia nie ma. Zaczęły się przymiarki - moich szablonów, szablonów z nowej klapy z magazynu , przymierzania , cudowania i niestety nikt nie potrafił pokazać mi palcem mojego błędu - wszystko się zgadza , a wypełnienie nie pasuje. Cuda panie......  I chociaż to dobre, że nikt mi mojego błędu nie pokazał. Niestety jeżeli w szablonie jest w środku drugi szablon i jest tylko jedna linia w koło, której należy się trzymać, to trudno jest popełnić błąd, lub coś krzywo wyciąć, bo przecież wycięty pasek jednak zostaje i pasuje on do całości jak ulał. I na tym sprawa się skończyła - czyli na niczym. W związku z tym, że i tak kupno kawałka blachy ze strukturą starej Adrii, czyli jakiejś dziwnej chropowatej  i tak bym nie dostał - w końcowej fazie zdecydowałem się na kupno białego laminatu dachowego gładkiego. Wolę to od rybiej łuski, która i tak by na mojej budzie głupio wyglądała.Na gładkim to zawsze mogę sobie jakiś wzorek przykleić i  jakoś tam będzie . Po powrocie zrobiłem sobie swój szablon na podstawie ramki i bez najmniejszego problemu pięknie dociąłem laminat. Teraz pasuje jak ulał i tak to powinno  wyglądać.

IMG_20190624_184422.thumb.jpg.98682d5144fe4c151f4050b67c3f8266.jpg

 

IMG_20190624_184429.thumb.jpg.3d44e18c990fac1403b470c2de6fc390.jpg

 

IMG_20190624_184414.thumb.jpg.e99d1a6a031e28b2d83c02c122554c1b.jpg

 

IMG_20190624_184358.thumb.jpg.f1846c0dc122b4571b55cc564bd6c620.jpg

 

Z ciekawości pokażę jak już na dociętym laminacie w środku wygląda fabryczny Thetforda  szablon B:

 

IMG_20190624_184549.thumb.jpg.9cdc4d5162efb6b972a7c32481bf9b24.jpg

 

IMG_20190624_184555.thumb.jpg.e5a1f93dc67ea915b64cf8391a09e1df.jpg

 

 

Wklejam to tylko ku przestrodze, nie wszystko złoto co się świeci, dla mnie Thetford dał dupy aż miło, dla forumowiczów pewnie ja jej dałem / a już na pewno dla człowieka, który to podobno kopał się z koniem/ .  Mimo wszystko jeżeli ktoś będzie robił sobie klapę / nawet Thetforda/ lepiej przed cięciem wypełnienia niech sprawdzi sobie szablon w ramce , czy pasuje , czy nie. Ja dużej straty nie poniosłem, bo i tak oryginalnego wypełnienia nie miałem, a tak zamiast rybiej łuski będę miał klapę gładką  z jakimś durnym wzorkiem czy inną kalkomanią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:

A.masz może zdjęcie tego szablonu przed wycięciem?

Jedyne zdjęcie jakie mam to jest on przyklejony na budzie. Najpierw jest przyklejony szablon A jako wyznacznik całej klapy po obrysie, następnie na niego nałożony szablon C , który jest otworem montażowym do wycięcia  i właśnie w tym szablonie C jest jeszcze nie wycięty ten  nieszczęsny szablon B, który miał być niby wypełnieniem.  Jak widać nie jest problemem z tego szablonu C wyciąć szablon B - jedna linia w koło. Sprawdzali to dzisiaj w Bieruniu - wycięty B idealnie zgrywa się z pozostałością szablonu C, co zresztą pokazywałem już na pierwszych zdjęciach w tym temacie.

 

IMG_20190615_125726.thumb.jpg.4b796ff28856386e1e66fde79f6297b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kalapan napisał:

W związku z tym, że i tak kupno kawałka blachy ze strukturą starej Adrii, czyli jakiejś dziwnej chropowatej  i tak bym nie dostał - w końcowej fazie zdecydowałem się na kupno białego laminatu dachowego gładkiego

A to nie jest blacha stucco której ja używałem teraz do remontu przyczepy . Kawałek mi został  musiał bym zmierzyć

63cm x40 cm jak by taki kawałek pasował ,ja mam zbędny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, leszek napisał:

A to nie jest blacha stucco której ja używałem teraz do remontu przyczepy . Kawałek mi został  musiał bym zmierzyć

Być może jest to blacha stucco, zupełnie nie mam pojęcia. Ale ja już się oswoiłem z tym, że będę miał gładką, bo i tak idealnej nie znajdę, zauważ że na samym dole już strukturę mam inną takie jakby paski poziome.Adria dziwnie miała tłoczone blachy, na dodatek to nie taki kawałeczek, bo prawie 100x40 cm.Będzie gładka, taką kupiłem i tyle i już mam dociętą i przypasowaną. Nie musi być blacha, może być laminat, z głupią blaszką nie będę cudaczył. Ale dzięki za chęci... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,że tak wyszło. Widać ,że szablon jest nie taki jaki powinien co widać i ja to rozumiem. Wtopa producenta bez dwóch zdań.

Teraz jak to widzę to gdybym miał  w przyszłości   coś przerabiać/ciąć  " po szablonie" to robię najpierw próbę na sklejce lub innej płycie a dopiero jak będzie cacy pruję budę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 13:10, tomekk napisał:

Witam

 

No i założone, klapa Thetford 6, 100x46, jakość produktu pierwsza klasa. Ramka zrobiona, całość złapana wkrętami, zgodnie z otworami w ramce, uszczelniacz Dekaseal , taki jaki ma być użyty, lekko wypłynął dookoła i dobrze. Zostało tylko zmodyfikować ramę łóżka.

 

3c595bc5ae942e925518c0721bb27842.jpg&key=5edcaca9a0fe7bdb11b89cef6f4a3843f973bcd1b3174aeff5e6e72d28d04d36

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

bcfbe6ca7bd7dfd78e03f07440723496.jpg&key=841221be15d72787850b2031d848993c2f198be243b5af1d6020a867336f4198

 

 

jaki masz nr zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.