Jump to content
Mati43

LMC LUXUS 490K i GV 1.9ddis

Recommended Posts

Suzu4x4

Mati zapytaj kolegi Danielpoz , jeśli dobrze kojarzę on ciąga swoją budę chyba 1800kg amerykańskim V8 z przykręcanym chromowanym hakiem , a robi rocznie sporo km z budą więc będziesz miał info z pierwszej ręki ;)

bw81

Macie jakieś linki co jest powodem? Fabrycznie nowe Durango i RAM sprzedawane w Europie przechodzi homologacje w De z takim hakiem. Ja co prawda wymieniłem na Brinka ale z innych powodów.

Commander

Ten frez to chyba nowy patent. Widziałem kiedyś na światłach, że gość miał zespawany ten gwint, więc coś go musiało już spotkać. Dobrze że świat idzie do przodu.

Mati43
Posted (edited)
2 minuty temu, bw81 napisał:

Macie jakieś linki co jest powodem? Fabrycznie nowe Durango i RAM sprzedawane w Europie przechodzi homologacje w De z takim hakiem. Ja co prawda wymieniłem na Brinka ale z innych powodów.

Jedyna sensowna możłiwość to taka jak pisałem, pod wpływem stabilizatora może luzować się kula. Tylko że nie tu. Ta co ja kupiłem jest homologowana do 3.5T i ma frez zapobiegający samoczynnemu odkręcaniu.Ale może jest inny powód.

Te tańsze haki podobnie wyglądające mają nie frez a dospawany kawałek grubej stalowej blachy do mocowania, kula u podstawy jest z jednej strony płaska. I to zapobiega odkręcaniu.Ja wybrałem z frezem 20zł więcej.

Edited by Mati43 (see edit history)

jacekzoo

W instrukcji aks’a jest zastrzeżenie że przy takiej kuli nie można używać tego zaczepu

Commander

Dobrze mówisz. Duże stabilizatory powodowały popuszczenie się główki haka.

Skoro jest frez, sprawa załatwiona. No ale dowiedziałem się dziś dwóch nowych rzeczy. Udany dzień...

Mati43
Posted (edited)

Tak, ale takiej https://allegro.pl/oferta/kula-haka-holowniczego-zaczep-quada-hak-przyczepki-5627557068 czyli bez zabezpieczenia.

Nie powiem, pierwszy raz musiałem jeepem holować 1400 kg towarówkę ponad 200km. Bałem się bo jakoś nie ufałem temu zabezpieczeniu kuli, jak i samego bolca blokującego. Lepsze spasowanie haka mam w traktorku Yanmar:) ale zrobiłem 200km zatrzymując się co 50km i kontrolowałem stan kuli. Na szczęście nic się nie stało kula siedziała skręcona.

Edited by Mati43 (see edit history)

bw81
Posted (edited)

Dodge sprzedawane w Eu maja podkładkę sprężynującą i nakrętkę samokontrującą.

Są jeszcze takie do wyboru w salonie:

image000000-2.jpg

Edited by bw81 (see edit history)

Mati43

Tak, te haki są solidniejsze, a przynajmniej robią takie wrażenie. I dodatkowy uchwyt/hamulec kasujący luz.

szary11

Łazienka identyczna tak jak w wersji na przodzie. Ale za to łatwiej by było pełną zasłonę prysznicową zamontować. Równy dach.

Autko też fajne :ok: Jak przedmówcy zauważyli trzeba uważać by z 490 nie zrobiło się więcej ;)

Mati43

Póki co 490 zostaje. Chcę po swojemu ja doszczelnic dla lepszego snu i założyłem moover nowe akusy dostanie także nie m sensu zmieniać. W tym sezonie może dwa wyjazdy tylko zaliczy.

danielpoz
15 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Mati zapytaj kolegi Danielpoz , jeśli dobrze kojarzę on ciąga swoją budę chyba 1800kg amerykańskim V8 z przykręcanym chromowanym hakiem , a robi rocznie sporo km z budą więc będziesz miał info z pierwszej ręki ;)

Jeśli instrukcja zakazuje takiego haka to jeździć z przyczepą nie możecie. Przykro mi🤣

Mati43

Jaka instrukcja bo każdy o tej instrukcji a  to instrukcja widmo chyba...

jacekzoo
3 godziny temu, Mati43 napisał:

Jaka instrukcja bo każdy o tej instrukcji a  to instrukcja widmo chyba...

@Mati43 

FD6E9DB6-F4C9-4845-9ECB-DAF0FBBF5290.png

bw81

To ma sens bo siła stabilizatora potrafi obrócić kulę razem z nakrętką.