Jump to content
Mati43

LMC LUXUS 490K i GV 1.9ddis

Recommended Posts

Mati43

Już ciągałem nią przyczepkę. Towarową  1400kg i budkę. Takie same są oryginalnie:)

bw81
2 godziny temu, Commander napisał:

Tam nie było takiej mocy. Silnik 5.7 po 2008 miał parę koni więcej.

Jacek, Mateusz ma racje:

http://media.fcanorthamerica.com/newsrelease.do?id=8107&mid=46

Sprawdziłem po VIN - wersja jest mega doposażona.

Commander

Szacun. Mea kulpa... Czyli takie pyszności są w USA a tu żywcem nie ma co wybrać. Ech Gejropa....

Mati43

Czyli moje info się tylko potwierdziło. 266Kw takie mam w dokumentach  z kontynentu i takie w dowodzie. Moja budka na nim wrażenia nie robi. Nie czuje że coś ciągnie a i spalanie jest dla mnie na przyzwoitym poziomie patrzac na spalanie poprzedniego ciągnika GV 1.9DDIS.

bw81
Posted (edited)

Mnie osobiście bardzo podoba się Commander ( mam na myśli Jeepa oczywiście 🤣 bo o Jacku się nie wypowiadam bo nie widziałem :D ). 

Bardzo trudno znaleźć egzemplarze z 2009 i 2010 nawet w USA. 

Edited by bw81 (see edit history)

Mati43

Tak szczerze, to Commander zawsze mi się podobał, ale rozglądałem się także za SRT tylko fakt iż problemem jest montaż haka(inaczej kosntrukcja rozwiązana) skłoniła mnie do WK i XK. A że w Polsce 80% to trupy, zardzewiałe ramy pomocnicze to zdecydowaliśmy się na Amerykańca.

Commander

Hahaha... dobre.

Od roku szukam w ogłoszeniach SRT. I nic...

bw81
Posted (edited)

były Commandery SRT 😲

EDIT: sprawdziłem i na 99% nigdy nie był produkowany Commander SRT. Ludzie robili SWAPy z GC SRT8 ale nie był produkowany.

vrs

Ten hak się chyba nie nadaje do do zaczepów ze stabilizatorem. Gdzieś tu było pisane kiedyś że kula nie może być przykręcana śrubą.

Mati43

Nie nie, SRT ale WK. Za takim się rozglądałem.:) Znalazłem ciekawy egzemplarz w DE kosztował 2x tyle co Commander ale nie było haka i nie miał przewidzianych w ramie smaonośnej mocowań pod hak. DLatego zaprzestałem szukania WK srt.Chociaż widziałęm żę niektóre modele mają hak.

Commander

Dlatego o to pytałem. Nie może być kula na gwincie.

Mati43
Posted (edited)

Macie jakieś argumenty na to? Commander upeirałeś się że w Commanderze nie było silnika o mocy 360KM... teraz mówisz że kula nie może być. Ja ciągałem już budkę i inne przyczepki i nie zauważyłem problemu.Rozwiniesz temat? Jestem ciekaw.

Zapewne chodzi o to że są tam "szczęki" które się ściskają i mogą powodować odkręcanie się kuli. Jeżeli tak to nie ma takiej opcji gdyż kula ma specjalny frez aby właśnie nie odkręcała się.

Edited by Mati43 (see edit history)

bw81
Posted (edited)
8 minut temu, vrs napisał:

Ten hak się chyba nie nadaje do do zaczepów ze stabilizatorem. Gdzieś tu było pisane kiedyś że kula nie może być przykręcana śrubą.

6 minut temu, Commander napisał:

Dlatego o to pytałem. Nie może być kula na gwincie.

O tym nie widziałem. Ciekawe. W zeszłym znajomi zrobili prawie 5000km fabrycznie nowym Ramem 1500 z taką kulą i nic się nie działo.

Commander

No ... ale mnie wypunktowałeś... Siedzę i się wstydzę. Nic już nie mówię....

Mati43
Teraz, Commander napisał:

No ... ale mnie wypunktowałeś... Siedzę i się wstydzę. Nic już nie mówię....

Kto? Co?

Z doświadczenia wiem, że faktycznie zwykła kula lubi się odkręcać i nie koniecznie przy stabilizatorze a nawet przy zwykłej małej towarowej. Ta ma frez i  właśnie po to by nie rozkręciła się kulka.