Skocz do zawartości

Fendt Saphir 510 TK - 2004 rok


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zderzak był spawany od środka. Jest to w średnio widocznym miejscu więc nie będę tego malował. Zderzak na razie czeka na montaż - muszę najsampierw wymienić kliny w listwach alu, a zderzak je przykrywa. Postaram się dziś zrobić zdjęcie jak wyszło z tym zderzakiem na zewnątrz po sklejeniu. Ideału nie ma bo materiał lichy (ABS + PMMA i trochę cienki - około 4 mm) więc przy zgrzewaniu była tendencja do tracenia płaszczyzny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale klej jest tak ,,zjadliwy,, że też od zewnątrz odkształca plastik. W hobbitce kleiłem, tam gdzie dociskałem paluchem on się odbił i było zagłębienie. Na pierwszy rzut oka niewidoczne ale było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuczek o chemii będę jeszcze pisał przy myciu.

Generalnie używam tego co mam w garażu. Tu przy czyszczeniu idzie głównie APC od ADBL 1:10 i 1:5. Jakieś ślady po klejeniu taśmy, kleju Prickbort Mac 124. Ciężki syf (jak np. ten kubek od lodówki) Tenzi Truck 1:4, elementy gumowe Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner.

Do tego szczoteczki, pędzelki, szczotki - tu przeróżnie Mothers, K2, Adb, Work Stuff, ale mam w swoim arsenale również i szczoteczki z Ikei czy pędzelki z Alliexpresu.

Opiszę to dokładniej jak będę robił generalne sprzątanie. Będzie nie tylko o czyszczeniu, ale postaram się jeszcze czymś to wszystko zabezpieczyć :yes:

20181228_131918.jpg

IMG_20190218_182420.jpg

IMG_20190216_085557.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze szczotkami, pędzlami, itp. "czyścidłami" nie mam problemu ani deficytu :-). Z chemią "czyszczącą" zakresu warsztatowo - przemysłowego już tak bogatych doświadczeń nie mam, jakoś do tej pory benzyna ekstrakcyjna, rozcieńczalnik nitro, denaturat załatwiały wszystkie moje sprawy :-).

Jeśli możesz coś szczególnie polecić do "przyczepowego" użytku, to ja poproszę.

Jeszcze trochę i zrzucam pokrowiec ze swojej. Plan prac na ten rok już leży na stole :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam udało mi się i w ten weekend zrobić.

W sobotę pospinałem elektrykę nad zlewem i kuchenką. Więc można już było uruchomić 230V i korzystać z oświetlenia.

W niedzielę zdecydowałem się na zdemontowanie kuchenki z blatu, wyczyszczenie tego wszystkiego i wklejenie na silikon (oryginalnie było na uszczelkę piankową). Wyczyściłem tez plecy lodówki i przemalowałem wyjście z samego warnika farbą do felg (tylko to z tego co miałem w domu jest w stanie wytrzymać temperaturę).  

Jest też plan co do nowego zamocowania lodówki, więc w najbliższą sobotę o ile nic nie pokrzyżuje planów złoże to już wszystko (chodzi o aneks) w całość. Chociaż jeszcze mnie kusi wyjęcie zlewu i osadzenie go na nowo., więc różnie może być :D.

 

 

IMG_20190303_114125.jpg

IMG_20190303_114747.jpg

IMG_20190303_115959.jpg

IMG_20190303_120004.jpg

IMG_20190303_124154.jpg

IMG_20190303_163938.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wstawieniem lodówki wypadało by trochę wyczyścić plecy, bo na razie łatwiejszy dostęp.

Przed:

IMG_20190223_105126.jpg

Po:

IMG_20190309_103008.jpg

Można powiedzieć że prace w aneksie kuchennym są już dla mnie zakończone. Trzeba brać się za resztę.

IMG_20190309_154835.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, golob napisał:

Nie chciałeś dokładać wentylatorów jak miałeś wszystko na wierzchu?

Jeszcze nie. Zobaczymy jak lodówka będzie sobie radzić bez nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.