Skocz do zawartości

Fendt Saphir 510 TK - 2004 rok


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, golob napisał:

Masz jakiś link do nich?

https://allegro.pl/oferta/lampa-przednia-pozycyjna-lo-110ps-7711888605?snapshot=MjAxOS0wMi0wNVQwODoyOTo1OS40MTBaO2J1eWVyOzI3NzRlMGViYjIxODRhZTBjMDdjN2ZhZmU3Zjk1YzM2NjAyYjlhYjczMjM4NDQ5YjBkZjFiY2EwNTY5NjMzZjE%3D

10 minut temu, jacek00 napisał:

A co się stało, że tak wszystko musiałeś wybebeszyć? 

A to jest ciekawe. Na pewno jedną z przyczyn jest widoczny na zdjęciu, stojący obok nadkola klocek. Na klocku tym który fabrycznie był tylko klejony po podłogi, opierał się tył lodówki. Przód lodówki opierał się na klocku przyczepionym (przykręconym) do cokołu aneksu kuchennego. Niestety z biegiem lat klocek wewnętrzny, odkleił się od podłogi i się przewrócił/położył (klocek w przekroju jest wyższy niż szerszy :)). Jako że jest to w miejscu niewidocznym, nikt tego nie zauważył. Lodówka była nierówno podparta, miała tendencję aby kosić wkręty i huśtać się w szafce. To zrobiło troszkę bałaganu, a że dolne szafki mają połączenie z górnymi, do tego jeszcze aneks w fabryce trafia na podłogę przyczepy złożony w całości poza nią, to trzeba było rozebrać aż tyle. Ogólnie przy pierwszych oględzinach tego defektu, przed kupnem, bałem się że będzie z tym większa robota. Jednak ze względu na tą kuchnię dostałem spory upust, więc nie było za bardzo co myśleć.  Pamiętam ile namęczyłem się z aneksem a Detleffsie (tam kuchnia wyjechała przy kolizji). Tu poszło dość sprawnie.

Przy takich robótkach można też docenić solidność tej budki.

Mam nadzieje że Sławka serce nie boli ;) jak widzi to gołe wnętrze. Odbudowa za to, to już będzie sama radość :yes:, ale na te zdjęcia musimy jeszcze chwilę poczekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za linka, widzę że to też dobry zamiennik dla Helli skośnej, której też białej/jasnej nie widać w sprzedaży, a czarna kosztuje 50zł/szt. Wymiary bardzo zbliżone. Identyczny rozstaw wkrętów mocujących mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TIGERLUNAR napisał:

Bardzo fajny model i zadbany egzemplarz mimo drobnych uszkodzeń.

 

No właśnie o to chodzi. Wiadomo że w używanym sprzęcie, zawsze kilka detali do poprawki się znajdzie. Ogólnie układów TK w ofertach jak na lekarstwo. Jeśli skreśli się niektóre marki, odsieje się zgniłki i oferty z przestrzeloną ceną to na prawdę ciężko coś wytypować nawet żeby pojechać obejrzeć. Więc sami z żoną byliśmy w szoku, że szybko poszło :). No a że teraz jeszcze pogoda dopisuje to nie ma ziewania. Trzeba rękawy podwijać i brać się do roboty :yay:, bo przyczepa sama na sezon się nie przygotuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nabytku ?

Mam nadzieję, że przyniesie Wam sporo radochy. Wiedziałem, że to Ty stałeś się nowym właścicielem. Otrzymałem zdjęcie odjeżdżającęj budki od poprzedniego właściciela, nie chciałem jednak z gratulacjami wychodzić przed szereg.

Jeszcze raz gratki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesor Andrzej Blikle mówi że jego ojciec dał mu radę bzmiącą" ""Dobry interes, to jest interes dla obu stron. Interes dobry dla jednej strony, to jest szwindel".

Wygląda więc na to że to był dobry interes!

Ciesze się że Fendt trafił w Wasze ręce. Serce by mi pękło gdyby buda poszła na działkę czy budowę, albo gdyby jakieś bydło ją niszczyło.

 

Po 9 latach użytkowania, wreszcie wiem jaki miałem typ ogrzewania, kibla, lodówki etc :) 

Chociaż tak lekko z przymrużeniem oka muszę powiedzieć że normalny nie jesteś :)

 

Niech Wam daje wiele radości, przynajmniej tyle co nam. 

 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cathay napisał:

Chociaż tak lekko z przymrużeniem oka muszę powiedzieć że normalny nie jesteś :)
 

Nawet bez przymrużenia :) - prawie już nerwica natręctw - przynajmniej w tą stronę mi idzie. Zresztą który normalny facet w moim wieku jeździ minivanem  :bevil:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Tomii napisał:

Nawet bez przymrużenia :) - prawie już nerwica natręctw - przynajmniej w tą stronę mi idzie. Zresztą który normalny facet w moim wieku jeździ minivanem  :bevil:.

To już temat na inną rozmowę :)

Chociaż kurde, ile bym teraz dał żeby jeździć minivanem, Nawet suvem. Czymkolwiek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cathay napisał:

To już temat na inną rozmowę :)

Chociaż kurde, ile bym teraz dał żeby jeździć minivanem, Nawet suvem. Czymkolwiek :(

Sławku przy dzisiejszych systemach automatyzacji aut, pojazdach autonomicznych to wszystko jest bliżej Ciebie niż myślisz. Uszy do góry :yes:

 

4 minuty temu, Pierzasty napisał:

No ja :-]

No tu na forum kilku Nas będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał:

... Zresztą który normalny facet w moim wieku jeździ minivanem  :bevil:.

Ja tam jeżdżę sportowym, deko podniesionym kombi ?? Nie wiem co Ci odbiło by brać vana... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, danielpoz napisał:

Tej beleczki pod lodówką nie szło poprawic od strony zewnętrznej przez dolną kratkę? 

Nie szło - bo nie wiedziałem o jej istnieniu :).  Prędzej chyba dało by radę zrobić to przez dziurę powstałą po wyciągnięciu rury nawiewu od Trumatica.  W pierwszej chwili po wyjęciu lodówki pomyślałem "ocho nasi tu byli - tylko do czego oni tego używali". Generalnie lodówka na tyle tam narozrabiała że trzeba to od podstaw na spokojnie poskładać i dodać parę wzmocnień. Nie mówiąc już o komforcie wyczyszczenia tego wszystkiego. Co by jednak nie powiedzieć, zabudowy przyczep to nie są rzeczy przy których ktoś zastanawia się jak to będzie sprzątane. Nie jeden komplet sztuców :smirk:, kończy swój żywot podróżując pod lodówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ok:Tomek gratuluje nowej większej i solidnej przyczepy:przyczepa:. Dom wybudowałeś to czas na większą przyczepę.

Masz trochę roboty ,ale to chyba dla Ciebie przyjemna praca. Zycze Wam wielu udanych i wspaniałych rodzinnych  dalszych i bliższych wyjazdów. ?

Pozdrowienia dla rodziny ode mnie i zony .:banan::banan:

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.