Skocz do zawartości

Fendt Saphir 510 TK - 2004 rok


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, jacekzoo napisał:

Hmmm, jakoś do układania jak masełko u siebie bym nie przyrównał. Generalnie uszczelkę wciska ten oring co jest między gumą a klamrą którą się przykręca. Jakoś nie mam przekonania czy to się dobrze ułożyło

Jacek tam jest palnik atmosferyczny - tam wielkiego nadciśnienia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 minut temu, Tomii napisał:

Jacek tam jest palnik atmosferyczny - tam wielkiego nadciśnienia nie ma.

Przeglądałem jeszcze raz zdjęcia, widzę że u Ciebie uszczelka się rozpłaszczyła miedzy oringiem a piecem. U mnie weszła całkiem do pieca, tzn w tą przestrzeń między rurą a piecem, po skręceniu nie jest w ogóle widoczna. Tak myśle jakby za cienka była, ale z drugiej strony oryginalna trumy i paluchami nie szło jej upchać, dopiero skręcając klamrę oring ją wcisnął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2019 o 22:38, Tomii napisał:

Kolego z takim klinem jak poniżej na zdjęciu, to w tą pogodę bym nawet bez szuszarki to obleciał. Ten mój masakrycznie sztywny i gruby. Z suszarką nie ma co nawet startować do niego - tylko wrzątek ;).  Zresztą zrobię zdjęcie porównujące oba te kliny, co by dla innych ostrzeżenie było. 

Więc jak by ktoś chciał wymienić sobie klin to porównanie. 

Klin z nacięciami/rowkami jest elastyczny i bez problemu układa się go w listwie. Jeśli ktoś chce się katować to niech kupuje ten gruby - ja nie polecam. 

 

 

IMG_20190424_200221.jpg

IMG_20190424_200328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed majówką przyczepę udało się na szybko umyć. Może bez jakiegoś specjalnego dopieszczenia, trochę na szybko ale różnice widać.

Co poszło w ruch:

- opryskiwacz ogrodowy i Shiny Garage Pre Wash Citrus Oil w stężeniu 1:10

- potem szampon Caravan Schampo z Juli (obecnie już nie do dostania)

- niestety pogoda nie pozwoliła na dalsze prace (miała być jeszcze Politura z Melleruda i na koniec  quick wosk - ADBL SSW)

IMG_20190427_094619.jpg

Ogólnie wyszło całkiem ok.

"Wiórkową" metodą zlikwidowałem też kolejną drachę :D (fart bo w środku gniazdo jest zasłonięte przez dyktę dystansową od łóżka) i można było jechać na majówkę.

IMG_20190427_174952.jpg

IMG_20190427_191604.jpg

 

IMG_20190430_192350.jpg

IMG_20190430_192423 (1).jpg

Co po pierwszym wyjeździe w pełnym skłądzie:

Sam układ "TK" jak na dzień dzisiejszy ma dla nas jedną wadę. Jedyny schowek który mieści fotele jest pod łóżkiem piętrowym i mieszczą się tam całe dwie sztuki. Dzieciak będą skazane na troszkę gorsze meble kempingowe ;) .

Oczywiście zbyt mała ilość gniazdek w okolicach kuchni i podkowy.

Średnie spalanie z 500 km z budką wyszło 9 litrów/100 km (według wskazań komputera).

 

Do zrobienia przed wakacjami:

- sprawdzić lodówkę w działaniu na gazie (przed samym wyjazdem lodówka zapalała mi się na gazie jednak po puszczeniu pokrętła gasła)

- zmiana wtyczki 13 pin na nową

- wymiana okna dachowego (zdecydowałem się na MPK Vision Star) i ramy w Heki II (ramę udało się kupić w TAMie za 620 zł)

- rozebranie i sprawdzenie stabilizatora

- sprawdzenie osi, łożysk, najazdu, okładzin hamulcowych itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną robotę zrobiłeś. Nie wchodzą Ci dwa, trzy duże krzesła do przedniego schowka? U mnie na luzie obok butli z gazem podróżują dwa dukdalfy nawet trzy w porywach wchodzą.

Duża butla, pojemnik na szarą wodę, waga najazdu, kosz na śmieci składany. Cieszę się, że krzesła nie muszą obijać przyczepy w środku.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2019 o 09:33, Tomii napisał:

Więc jak by ktoś chciał wymienić sobie klin to porównanie

A tutaj mój stary i nowy klin. Nowy wygląda bardzo podobnie do twojego ale jest mięciutki i super się układa. Wychodzi na to, że trzeba uważać co się kupuje.

IMG_8322.thumb.JPG.2fceab3086c5948955b5fca66da7acf5.JPG

Sorry za wcięcie w temat ale jak napiszę u siebie to kto zainteresowany to znajdzie  :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BUMERANG napisał:

A tutaj mój stary i nowy klin. Nowy wygląda bardzo podobnie do twojego ale jest mięciutki i super się układa. Wychodzi na to, że trzeba uważać co się kupuje.

Faktycznie wygląda na identyczny - tylko kolor inny. Może mój się przeleżał gdzieś na magazynie i stwardniał. 

Wracając do klina - wokół okna kuchennego wymieniłem klin na ten z nacięciami/rowkami. Robota tym, to sama przyjemność. Plastikowa łyżka do podważania tapicerki i nic więcej nie trzeba. 

15 godzin temu, witus napisał:

Fajną robotę zrobiłeś. Nie wchodzą Ci dwa, trzy duże krzesła do przedniego schowka? U mnie na luzie obok butli z gazem podróżują dwa dukdalfy nawet trzy w porywach wchodzą.

Duża butla, pojemnik na szarą wodę, waga najazdu, kosz na śmieci składany. Cieszę się, że krzesła nie muszą obijać przyczepy w środku.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Na razie jeździ tam butla, kabel, klucz, przedłużacz, stopień i konewka.  Ale patrząc po zdjęciu:

schowek.jpg

butla kończy się na równo z podłogą więc bez wyjęcia butli nic się tam nie zmieści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat trochę zapuściłem, ale udało się pewne rzeczy zrobić.

Małe okno dachowe 40 x 40 zmienione.

Tak było:

IMG_20190511_153123.jpgIMG_20190511_152746.jpg

Demontaż i czyszczenie:

IMG_20190511_162633.jpgIMG_20190511_162805.jpgIMG_20190511_192108.jpgIMG_20190511_192850.jpg

Nowe:

IMG_20190511_200950.jpgIMG_20190512_101948.jpgIMG_20190512_101956.jpgIMG_20190512_102014.jpg

 

Przewód od wtyczki 13 pin chyba się kiedyś komuś przetarł o asfalt (dwa przewody nie były sztukowane).  Było to naprawione prowizorycznie. Zamówiłem wtyczkę 13 pin u Chińczyków na Aliexpresie - 16 zł z wysyłką. Identyczna jak wtyczka którą kiedyś kupiłem w Gomarkecie za 45 zł :D. Zaoszczędzoną kasę wydałem na zaciskarkę. Kabel skróciłem i udało się złożyć nawet bez pomyłki - wszystko działa. Jak już to robiłem to posprawdzałem wszystko dokładnie i wyszło że lodówka jest z całą resztą na 9 pinie. W oryginalnej wiązce VW 10 pin też nie jest podciągnięty, więc nie ma sensu na razie przełączać. Gniazdka w aucie jeszcze nie rozbierałem (możliwe że w samym aucie przewód nie jest wpięty). Będzie czas to się zrobi, bo strach że kiedyś zapomnę i unieruchomię auto. 

IMG_20190526_113325.jpgIMG_20190526_113329.jpgIMG_20190526_122231.jpgIMG_20190526_122234.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Tomii napisał:

Demontaż i czyszczenie:

Czym to tak ślicznie wymyłeś ?

44 minuty temu, Tomii napisał:

Zamówiłem wtyczkę 13 pin u Chińczyków na Aliexpresie - 16 zł z wysyłką. 

Trochę ryzykowne. Zobaczymy co z niej zostanie za 2 lata. Trzy dychy kosztuje porządna wtyczka Brink-a czy Steinhof-a. Wolał bym dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BUMERANG napisał:

Czym to tak ślicznie wymyłeś ?

Trochę ryzykowne. Zobaczymy co z niej zostanie za 2 lata. Trzy dychy kosztuje porządna wtyczka Brink-a czy Steinhof-a. Wolał bym dołożyć.

A ten brink to skąd ma? Z alixpress :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BUMERANG napisał:

Czym to tak ślicznie wymyłeś ?

Dekalin DekaClean Ultra https://dekalin.de/dekalin-caravan-anwendungsbereiche/reinigen-mit-dekalin/

Trzeba zdjąć to co można mechanicznie,a resztę szmatka nasączona wspomnianym wyżej czyścikiem.

Możliwe że w ten weekend zabiorę się za demontaż Heki II - więc będzie dużo więcej czyszczenia. 

 

4 minuty temu, BUMERANG napisał:

Trochę ryzykowne. Zobaczymy co z niej zostanie za 2 lata. Trzy dychy kosztuje porządna wtyczka Brink-a czy Steinhof-a. Wolał bym dołożyć.

Jestem spokojny. To jest moja 4 wtyczka 13 pin którą zakładałem i jej jakość mi odpowiada :palacz:. Zamieniałem kiedyś badziewiaka zakupionego na allegro, na wspomnianą wcześniej wtyczkę z GoMarketu więc na jakość tego typu produktów jestem wyczulony. Pamiętaj że Brink i Steinhof też jest robiony w Chinach, możliwe że i w tej samej fabryce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomii napisał:

możliwe że i w tej samej fabryce. 

Dlatego to zawsze loteria. Nie wszystko co chińskie to badziewie. Mam automatyczną maskę do spawania z Alli - rewelacja za 30% ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek , powiedz mi czy do tej operacji z przewodami używałeś tej praski ? 

Bo mam też taką i jeszcze inną  do zaciskania  tulejek i w tym przypadku użyłbym właśnie tej drugiej. Jak to pozaciskałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tej paski widocznej na zdjęciach. Marku pozaciskało się bezproblemowo :) i w otwórki w pinach też taką zaprasowaną końcówkę wkładało się bez problemu. Tylko że wiązka najgrubsze przewody miała 2,5 mm2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.