Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 500 FDK - kolejny etap


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo rok temu zrobiłem w kamperze. Materiał to jakieś groszowe sprawy. Materiał kupuje się na metry z rolki. Zamówiłem, w domu dociąłem i wymieniłem. Warto sobie od razu powymieniać siatki/moskitiery. Też tanie do kupienia. 

https://dorolet.com.pl/pl/tkanina-material-zaciemniajacy-podgumowany-na-rolety-blackout-silver/700-white-b001-silver.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Maras napisał:

Ja wiem i myślę ,że to zostanie już na zawsze :) 

Ładnie i bardzo estetycznie zrobione BRAWO. 

Dzięki ?

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Wymieniłeś samą szmatkę?

Również siatkę.

56 minut temu, steven napisał:
4 godziny temu, szary11 napisał:
Kupiłem materiał dedykowany do rolet domowych. Od środka szary, na zewnątrz srebrny, metalizowany.

Tak z ciekawości, jakie są koszty takiego materiału? Zamawiałeś na wymiar czy sam docinałeś?

Materiał ok 40-50zl za m2 i ok 10 za siatkę. Docinam sam. Jest trochę zabawy, czasochłonne trochę, ale efekt fajny.

 

Mam 2 ?

IMG20210705154357.thumb.jpg.3019e08d2c142bd3fa58728ca46bbaf8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Pytam z ciekawości, żonie narazie nawet tego nie pokazuję bo zaraz będzie chciała zmieniać roletki

P.s. Mam identyczny składany "ociekacz", który leży na stole (na zdjęciu). Używamy do mycia naczyń i sprawdza się super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, steven napisał:

P.s. Mam identyczny składany "ociekacz", który leży na stole (na zdjęciu). Używamy do mycia naczyń i sprawdza się super emoji106.png

Dobra wiadomość, nasz świeży, przed testami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety załatwione. Na czas wyjazdu, bo zabrakło mi na piętrusa. Nie doliczyłem odpowiedniej zakładki na rolkę i jedną moskitierę schrzaniłem. Uciekł kąt.

Dokupię, dokończę po urlopie.

 

IMG20210705231405.jpg

IMG20210706102059.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, szary11 napisał:

 

@jacek00 , Twoje okno na miejscu ?

Już od dawna Twoje ;) Ciesze się, że jest całe i zdrowe, i że w tym Knausie masz też i kawałek Adrii ;) Wiadomo, że co Adria to Adria a nie tam jakiś niemiecki Knaus ;) 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Już od dawna Twoje ;) Ciesze się, że jest całe i zdrowe, i że w tym Knausie masz też i kawałek Adrii ;) Wiadomo, że co Adria to Adria a nie tam jakiś niemiecki Knaus ;) 

 

Co prawda, to prawda ?

Godzinę temu, DarekSłupsk napisał:

A do czego ta heki ?

 

Heki to nazwa okien, na ich plus, że są przejrzyste. A wymieniłem je profilaktycznie, posypały mi się roletki i moskitiery w MPK, postanowiłem wymienić całe.

A wygląda już to tak:

IMG20210706180139.thumb.jpg.18f24fe3c87e3920eefdc5a2ac6daa22.jpg

Drabinę i dechę zaraz zdejmę. Chyba jeszcze grzybka nad łazienką wymienię, ale już po sezonie.

Godzina młoda, wymieniam mover ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę na dziś. Stary napęd zdemontowany, nowy założony, ale bez elektryki. Rano dokończę.
 
IMG20210706212052.thumb.jpg.a3b71ce3fc04873ef87e5fca7921567b.jpg
Idę sprzątać.
A jaki miales stary i czemu wymieniasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jacek00 napisał:
2 godziny temu, szary11 napisał:

 

A jaki miales stary i czemu wymieniasz?

Truma SE. Padła przekładnia. Mam zamówioną używkę z zagranicy, ale nie mam terminu kiedy dokładnie dotrze, więc kupiłem nowy. A stary napęd, jak wymienię wadliwy element, sprzedam. Chyba, że z obelinkiem się nie polubimy...

Bez movera niestety pod domem nie da się manewrować, stąd taka decyzja a nie inna. Na urlopie pewnie też się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.