Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 500 FDK - kolejny etap


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

O miernikach było już sporo... 18% szczególnie w bakiście (tam zawsze jest więcej) to dobry wynik.

6 godzin temu, szary11 napisał:

No musze cofnąć jednak. 

 

 

Echhhh myślałem, a już mi się bąbelki po nocach śniły :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i ja trafiłem na Twój temat, rzadko wchodzę na "Nasze pojazdy"

Co tu dużo mówić, piękna cepka, idealny układ dla rodzinki, tylko gratulować.

Zazdroszczę Ci tej markizy kasetowej i piekarnika - oj chciałbym go mieć :(

No cóż, pozostało kupić Guseppe i wybrać się ponownie w Wasze rejony :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ?

Zapraszam na pizze, piekarnik przetestowany i daje radę. Choć przyznam, że byłem do niego mocno sceptyczny. Wydawał mi się głupotą w przyczepie. Jednak odszczekuję to, Anglicy się nie mylą co do jego przydatności, montując w swoich budkach niemal seryjnie te ustrojstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szary11 napisał:

Zapraszam na pizze

Dzięki, dzięki, w zeszłym roku znalazłem dwa ciekawe pola, które chciałbym odwiedzić z budką, chyba niedaleko od Ciebie, fajnie by było się ponownie spotkać - dam Ci znać jak będziemy coś kombinować.

8 godzin temu, szary11 napisał:

byłem do niego mocno sceptyczny

U mnie nawet opiekacz jest ciup za mocny na moją przetwornicę i nic niezdrowego (serowego) nie mogę zjeść :'(

 

9 godzin temu, szary11 napisał:

Anglicy się nie mylą co do jego przydatności

Po prostu piekarnik na gaz rządzi, szkoda, że właściwie tylko angielki posiadają taki bajer na wyposażeniu standardowym.

 

Jeszcze raz gratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lbuster napisał:

Dzięki, dzięki, w zeszłym roku znalazłem dwa ciekawe pola, które chciałbym odwiedzić z budką, chyba niedaleko od Ciebie, fajnie by było się ponownie spotkać - dam Ci znać jak będziemy coś kombinować.

Dawaj znać :ok: Na rower jak co też się piszę jakbyście gdzieś przejeżdżali w okolicy, przynajmniej kawałek potowarzyszę, jeśli czas pozwoli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to rowerem, czy budką, zawsze staram się odwiedzać nowe miejsca. Tak więc co najwyżej zostaje do zrobienia północna część trasy Green Velo, choć w tym roku braciak mnie ciągnie, by zrobić wybrzeże naszego pięknego morza :hmm: Wcześniej moglibyśmy zrobić jakąś pętelkę naokoło budy, jak się spotkamy. Moje dzieciaki potrafią już "parę" kilometrów zrobić :winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wstawiłem w instalację wodną zbiornik wyrównawczy/akumulator cisnienia. Faktycznie można stwierdzić, że ciśnienie wody jest stabilniejsze, pompa rzadziej się załącza. Warto ?

 

 

IMG_20190412_183844.jpg

A zaraz się przybiore się do założenia:

IMG_20190426_111416.jpg

Liczę na zmniejszenie nacisku na hak, a tym samym będę mógł zabrać więcej wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po robocie ? Wyjęcie koła z bakisty zmniejszyło nacisk nahak o ok 15 kg. Po montażu w koszu za osią nacisk spadł o ok 20. Jakiś błąd pomiaru pewnie jest, bo mierzyłem zwykłą wagą do nacisku ale spadek jest. Fizycznie o ok 20 % bo przed pracą miałem nacisk ok. 100kg.

IMG_20190427_134751.jpg

IMG_20190427_135423.jpg

IMG_20190427_135727.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po rozmowach i porównaniach swoich AKSów z Tomkiemk i Tomim przyjrzałem się w domu dokładniej urządzeniu. 

Najazd był dość suchy więc otrzymał dawkę towotu. Efektem płynniejsza praca i brak luzu pionowego, tzn. nie czuć ruchu w pionie zaczepu, który zwykle minimalnie jest wyczuwalny. 

Tomekk uznał, że amortyzator za słabo odbija. Mi się wydawał, że jest ok. Ale jak zajrzałem do niego uznałem, że wymienię. Korozja obudowy niezbyt mi się podobała. 

IMG_20190516_151451.thumb.jpg.d040cc025f535e9c4190055183cf15e4.jpg

Dobrałem parametry i zamówiłem. Dostałem jakby grubszy, ale numery się zgadzały. Wymiary również. Przy wciskaniu i wysuwie zdecydowana różnica. Stary niechętnie wracał. 

IMG_20190516_152121.thumb.jpg.a8eb3d900225c01051d004ac50a95b0e.jpg

I wstawiłem ?

IMG_20190516_154153.thumb.jpg.a0db2cafc1060942d2af0daf9d5a7df8.jpg

Jutro test w jeździe. Mam nadzieję, że wymiana amortyzatora poprawi komfort ruszania. Czasami miałem lekki stuk. 

 

A i jeszcze przy łóżkach piętrowych ożyło oświetlenie. Z pomocą przyszły po 3 moduły led. Świetlówki zostały wyrzucone. Świeci super, dobrze się czyta. 

IMG_20190502_160314.thumb.jpg.1b3b49faa7a687e5e9826db03f00b590.jpg

IMG_20190502_160408.thumb.jpg.47c448407b6cc39779f1a3d1e654cef9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem w instalację wodną zbiornik wyrównawczy/akumulator cisnienia. Faktycznie można stwierdzić, że ciśnienie wody jest stabilniejsze, pompa rzadziej się załącza. Warto
 
 
IMG_20190412_183844.thumb.jpg.a49fa374f34828baa6e8107e19630bcc.jpg
A zaraz się przybiore się do założenia:
IMG_20190426_111416.thumb.jpg.9de3b18943a2ca25f1010abc23b84f44.jpg
Liczę na zmniejszenie nacisku na hak, a tym samym będę mógł zabrać więcej wody. 



Lepsze są te pompy wody zewnętrzne ? Jakie to rozwiązanie ma zalety ? Można stosować zwykłe krany i coś jeszcze?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, witus napisał:

Lepsze są te pompy wody zewnętrzne ? Jakie to rozwiązanie ma zalety ? Można stosować zwykłe krany i coś jeszcze? 

 

 

Raczej tylko tyle. Najbardziej obawiam się rozszczelnienia instalacji pod ciśnieniem. W obawie staram się wyłączać pompę jak nie ma mnie w budzie. Jeśli ciśnienie spada to automatycznie dobija. Więc przy strzale węża cała zawartość zbiornika masz wewnątrz budy. Przy moim zbiornikub120l perspektywa niemiła ?

Na plus fajna regulacja przepływu, jak trzeba jest spora wydajność. 

Podsumowując mam taką, ale spokojniej bym się czuł z pompką zanurzeniową z mikrostykiem w baterii. Ogólnie nie polecałbym zmiany. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z jazdy po wymianie amortyzatora: jest zdecydowanie lepiej. Stukow nie ma, jedynie przy dynamicznym ruszeniu tuż po hamowaniu lekkie pukniecie. Z pewnością amortyzator "się kończył". 

Przyjrzę się jeszcze gumie odbojowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Raczej tylko tyle. Najbardziej obawiam się rozszczelnienia instalacji pod ciśnieniem. W obawie staram się wyłączać pompę jak nie ma mnie w budzie. Jeśli ciśnienie spada to automatycznie dobija. Więc przy strzale węża cała zawartość zbiornika masz wewnątrz budy. Przy moim zbiornikub120l perspektywa niemiła
Na plus fajna regulacja przepływu, jak trzeba jest spora wydajność. 
Podsumowując mam taką, ale spokojniej bym się czuł z pompką zanurzeniową z mikrostykiem w baterii. Ogólnie nie polecałbym zmiany. 
 


Dziękuję, to nic nie zmieniam, tak kombinowałem na zasadzie co by tu jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szary11 napisał:

Wrażenia z jazdy po wymianie amortyzatora: jest zdecydowanie lepiej. Stukow nie ma, jedynie przy dynamicznym ruszeniu tuż po hamowaniu lekkie pukniecie. Z pewnością amortyzator "się kończył". 

Przyjrzę się jeszcze gumie odbojowej. 

Dobra namówiłeś mnie - idę zaraz to rozbierać, tylko robotę przy kompie skończę :D  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.