Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 500 FDK - kolejny etap


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 8 miesięcy temu...

Długo nic się nie działo w temacie forumowym, budka jednak była w użytku i coś się działo. Na urlopie przetestowałem przedsionek. Deko mały, ale był gratis i awaryjnie jako garaż spoko. Rozkładanie proste, nie potrzeba pomocy i subiektywnie podczas wiatru nie miałem obaw, że coś mi się połamie czy pęknie. Przemyślany system okien, moskitier, wejść. Można kombinować na różne sposoby. Mimo markizy kasetowej dobrze przylega do ściany przyczepy. Ktoś to przemyślał przy projektowaniu.

IMG_20200712_174912.thumb.jpg.52852eb68b621073d2300f789e09cb1d.jpg

IMG_20200712_174953.thumb.jpg.d08e494d1e8d2fb4f28c8dafffb94e40.jpg

IMG_20200712_174921.thumb.jpg.4b83355841d3e056ae77532b1ca8f4dc.jpg

Przyczepa dostała też nowe zasłonki. Stare nie były w guście Żony.

IMG20201016113426.thumb.jpg.ee36679d3843cb74ac80155c2d253321.jpg

 

I na koniec dostała wykładzinkę. Komfort użytkowania poprawiony i wrażenie przytulności wzrosło ?

IMG20201016113410.thumb.jpg.49c9c3f330f0a97662ada9adbb75811c.jpg

IMG20201016113421.thumb.jpg.f18fbf7e2d38b751adb0a93819ecb083.jpg

Niebawem mała modernizacja elektryki i kolejne podejście do zasłonki przysznicowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, filipert napisał:

ładnie :)

ogrzewanie podłogowe jest?

Dzięki ?

Nie robiłem podłogówki. Na tą chwilę nie planuje, ponieważ nie korzystamy zwykle z 230v, a z 12 raczej za wiele bym nie nagrzał ze swojego "systemu"  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W końcu budkę przewietrzyliśmy po zimowym przestoju. Miał być zlot w Warce (znów został przełożony), wyszła Suwalszczyzna i testy z nowym "kuniem" ?

Kuń nie spuchł, budy nie rozerwał, a my tak się dotleniliśmy wśród wietrznych pagórków, że 3 chłopów w łóżkach zostało na 3 dni po miłym weekendzie ? Kobiety jednak są twarde ?? 

Za tydzień kolejny wyjazd, a zanim do niego dojdzie może coś z planowanych prac ruszę. A plan na 2021 jest taki: w końcu zasłona prysznicowa, modernizacja elektryki i przeniesienie aku bliżej osi, wymiana okien dachowych na przezroczyste (jedno już mam, wyrwałem Jacek00 - dzięki ?), wymiana materiału rolet i moskitier, uszycie nowych pokrowców, wymiana klinów ozdobnych.

Czas start.

 

 

IMG20210509174106.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



wymiana okien dachowych na przezroczyste (jedno już mam, wyrwałem Jacek00 - dzięki ), wymiana materiału rolet i moskitier, uszycie nowych pokrowców, wymiana klinów ozdobnych.
Czas start.


Przezroczyste okna robią robotę U mnie pierwsze już wjechało (niedługo się pochwalę w swoim temacie). Jakie założyłeś?
Moja żona też coś przebąkuje o wymianie obić tapicerskich, ale to w nieco dalszej perspektywie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, steven napisał:


 

 


Przezroczyste okna robią robotę emoji106.png U mnie pierwsze już wjechało (niedługo się pochwalę w swoim temacie). Jakie założyłeś?
Moja żona też coś przebąkuje o wymianie obić tapicerskich, ale to w nieco dalszej perspektywie.

 

Jeszcze nie założyłem ale będą mini heki s. Jeszcze 2 muszę dokupić i pojadę hurtowo z tematem. 

Ogólnie dziwnie zrobili w fabryce, duże okno przezroczyste, a 2 małe mleczne. Moskitiery czy rolety inne odcienie, z innej parafii. Wizualnie nie komponuje się. 

Wstępnie pytaliśmy o ceny obić, to oferty dostawaliśmy od ok 2 tys do ok 3 za wszystkie materace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie założyłem ale będą mini heki s. Jeszcze 2 muszę dokupić i pojadę hurtowo z tematem. 
Ogólnie dziwnie zrobili w fabryce, duże okno przezroczyste, a 2 małe mleczne. Moskitiery czy rolety inne odcienie, z innej parafii. Wizualnie nie komponuje się. 
Wstępnie pytaliśmy o ceny obić, to oferty dostawaliśmy od ok 2 tys do ok 3 za wszystkie materace. 
Ja też na mini Heki S się zdecydowałem. Różnica w stosunku do starego MPK z mlecznym daszkiem jest kolosalna pod względem ilości światła. Na razie wymieniłem jedno, ale drugie też pójdzie na wymianę, tylko poluję na jakieś. W moje przyczepie też okna były różne, tzn w łazience zamontowali jakiś starszy typ, inny niż pozostałe.
Z obiciami to narazie szukamy tapicera, żeby wycenił, ale koszty chyba nie małe będą jak piszesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2021 o 02:36, szary11 napisał:

Miał być zlot w Warce (znów został przełożony)

:nono:

W dniu 15.05.2021 o 02:36, szary11 napisał:

Kuń nie spuchł, budy nie rozerwał

Dobry holownik - musi być OK ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lbuster napisał:

:nono:

Oj żałuję, że nie mogłem dołączyć :( Już nie miałem jak się w pracy zamienić :( A po zdjęciach widzę, że jest czego żałować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, szary11 napisał:

Oj żałuję, że nie mogłem dołączyć :(

No dobra - wybaczam :) 

Ja nie mówię, że to impreza dla wszystkich, ale ja uwielbiam tą różnorodność pojazdów do turystyki kempingowej i offroad'owej no i ten klimat, że można prawie z każdym pogadać. Ale nie róbmy tutaj OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.