Skocz do zawartości

Parametry techn.naszych systemów solarnych


Wiesiek7476

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

Wszystkie parametry i ceny można uzyskać na stronie www.sun-technology.com.pl Polecam naprawdę miła obsługa i doradztwo.Szybko,sprawnie,bez zarzutów.Dziś właśnie otrzymałem klej Silka.Teraz pozostało założyć profile pod baterie i montować na dachu.C.D.N....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pozostało założyć profile pod baterie i montować na dachu.C.D.N....

 

Bardzo jestem ciekaw, czy będziesz zadowolony z takiego rozwiązania.

Mam nadzieję, że "C.D.N.", będzie zawierać wnioski wyciągnięte po sprawdzeniu w praktyce :serducha:

 

Pamiętaj, że ten regulator wymaga "przezworkowania" jumpera nr 1 w zależności od rodzaju użytego akumulatora! (dla żelówek jumper zwarty). Fabrycznie ustawiony jest do współpracy z akumulatorami z ciekłym elektrolitem. (jumper otwarty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak Pawle o zworkach już wiem.Są trzy,ale to już odrębny temat.Mój regulator jest już przygotowany.wczoraj "przyszedł" klej,także już niebawem montaż.Oczywiście będą zdjęcia,a jakże.

 

[ Dodano: Wto 26 Sty, 2010 17:44 ]

Skleretyk ze mnie.Już dawno miałem odpisać .Otóż solar jest już dawno zamontowany i przetestowany.Moja przyczepa wyposażona jest w akumulator 100 Ah Bosch Silver,ogniwo słoneczne oraz regulator ( zdjęcia jak wyżej).W roku 2009 byliśmy nad Bugiem (niestety klapa,rzeka nie nadawała się do kąpieli) stacjonowaliśmy dwa dni skąd postanowiliśmy odwiedzić Sołę.Nad Sołą przebywaliśmy 10 dni i nie mieliśmy żadnych kłopotów z brakiem prądu.Korzystaliśmy z TV między 19:00-22:00 (tylko w pochmurne dni),pompa wodna prawie cały czas,bo pozmywać trzeba a i kąpiel w przyczepie jes całkiem inna niż w domu.Także prysznic też "chodził" na okrągło.Radio cały dzień,wieczorem światło,słowem nie oszczędzaliśmy na niczym.Pamiętam dwa pochmurne dni z niezłym deszczem wtedy TV eksploatowany był calutki dzień,dopiera pod koniec drugiego dnia regulator wskazał wartość naładowania na 25%.Także jak na nasze potrzeby wystarczy. :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

W ubiegłym roku zamontowałem na dachu 30W solar z ModernHome  i do tego mam aku 40Ah żelowy. Regulator Juta 12 12. Dodatkowo mobilne 2x10W tez ModerHome na stojaku gdy cepka stoi troche w cieniu. Zainstalowałem dodatkową listwę na wejścia z solarów i dodatkowo z zasilacza z możliwością podładowania aku z sieci 230V przez sterownik Juta. Uzywam radia samochodowego, telewizor Technika 16" z DVD, laptopa Asus EE901, ładowarki, oświetlenie led max 12W, pompki i jak narazie zero problemów. Mierniki pokazują zawsze stan należytego naladowania aku. Prawda jest taka że w cepce to tylko śpimy i jak jest zła pogoda. A tak to na zewnątrz miłe towarzystwo i sporty deski WS, rowery itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.