Skocz do zawartości
szary11

Konserwacja podwozia przyczepy

Rekomendowane odpowiedzi

ed
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, Tomasz koteras napisał:

Ciekawy temat muszę spojrzeć od spodu Ale z tego co widzę T hobby ma głęboką wneke i montowanie hlapaczy to bessens

Wnęki i ich głębokość w Twojej Hobby nijak mają się do montowania chlapaczy. Bezsensem jest ich brak

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eastnomad

Witam,

Przeczytałem temat wnikliwie, ale nie znalazłem w nim odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie dotyczące konserwacji/zabezpieczenia podłogi w mojej przyczepie Hobby. Generalnie od spodu całość pokryta jest tak jakby cieniutką czarną sklejką o grubości może 1mm pod którą dopiero znajduje się właściwa podłoga z desek a miejscami też styropian. Zasadniczo cała podłoga wygląda bardzo dobrze (brak jakichkolwiek zacieków) poza jednym miejscem (lewy tylny narożnik przy lampie - fragment jakieś 20cm x 20cm) gdzie tej czarnej cienkie sklejki brakuje lub jest lekko zmurszała. Pod spodem dechy nie noszą śladów zawilgocenia czy butwienia - wyglądają bardzo dobrze a w jednym miejscu widać tam kawałek styropianu. 

Pytanie do Was jak podejść do tego tematu?

Usunąć tą część sklejki, która jest w słabym stanie, zakonserwować ten element podłogi, który się pokostem/Xylomal'em a po pewnym czasie też czymś w stylu "BOLL środek ochrony karoserii spray" (http://www.boll.pl/srodki-konserwujace-1/boll-srodek-ochrony-karoserii-spray-38) czy "BOLL środek do konserwacji podwozia" (http://www.boll.pl/srodki-konserwujace-1/boll-srodek-do-konserwacji-podwozia-40)? co zrobić z tym odsłoniętym fragmentem styropianu?

czy może jeszcze jakoś inaczej podejść do tego tematu?

i co zrobić z reszta podłogi, która jest przykryta tą cienką czarną sklejką - usuwać ją w całości i robić całą konserwację desek pokostem/Xylomal'em?, czy może polożyć coś na tą sklejkę? czy może nic z tym fragmentem nie robić póki nic niepokojącego się nie pojawia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eastnomad
On 7/4/2018 at 8:42 PM, Eastnomad said:

Witam,

Przeczytałem temat wnikliwie, ale nie znalazłem w nim odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie dotyczące konserwacji/zabezpieczenia podłogi w mojej przyczepie Hobby. Generalnie od spodu całość pokryta jest tak jakby cieniutką czarną sklejką o grubości może 1mm pod którą dopiero znajduje się właściwa podłoga z desek a miejscami też styropian. Zasadniczo cała podłoga wygląda bardzo dobrze (brak jakichkolwiek zacieków) poza jednym miejscem (lewy tylny narożnik przy lampie - fragment jakieś 20cm x 20cm) gdzie tej czarnej cienkie sklejki brakuje lub jest lekko zmurszała. Pod spodem dechy nie noszą śladów zawilgocenia czy butwienia - wyglądają bardzo dobrze a w jednym miejscu widać tam kawałek styropianu. 

Pytanie do Was jak podejść do tego tematu?

Usunąć tą część sklejki, która jest w słabym stanie, zakonserwować ten element podłogi, który się pokostem/Xylomal'em a po pewnym czasie też czymś w stylu "BOLL środek ochrony karoserii spray" (http://www.boll.pl/srodki-konserwujace-1/boll-srodek-ochrony-karoserii-spray-38) czy "BOLL środek do konserwacji podwozia" (http://www.boll.pl/srodki-konserwujace-1/boll-srodek-do-konserwacji-podwozia-40)? co zrobić z tym odsłoniętym fragmentem styropianu?

czy może jeszcze jakoś inaczej podejść do tego tematu?

i co zrobić z reszta podłogi, która jest przykryta tą cienką czarną sklejką - usuwać ją w całości i robić całą konserwację desek pokostem/Xylomal'em?, czy może polożyć coś na tą sklejkę? czy może nic z tym fragmentem nie robić póki nic niepokojącego się nie pojawia?

dodam jeszcze zdjęcie, aby lepiej to zobrazować

photo_2018-07-12_12-41-41.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tsport
16 minut temu, Eastnomad napisał:

dodam jeszcze zdjęcie, aby lepiej to zobrazować

photo_2018-07-12_12-41-41.jpg

Styropian trzeba koniecznie zabezpieczyć. Ja osobiście zrobiłbym wstawkę w tym miejscu ze sklejki i zabezpieczył całą podłogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eastnomad
2 hours ago, Tsport said:

Styropian trzeba koniecznie zabezpieczyć. Ja osobiście zrobiłbym wstawkę w tym miejscu ze sklejki i zabezpieczył całą podłogę.

planuję odciąć ten zniszczony fragment sklejki, następnie pojechać impregnatem po konstrukcji drewnianej,która się odsłoni i uzupełnić brakującą część sklejką (przymocuje pewnie do desek zszywkami to mniej zaingeruje w drewno niż jakbym to robil wkrętami). 

Tylko co na to bitexem/bollem po całości zabezpieczyć czy jakiś inny środek, tą uzupełnioną sklejkę też impregnować czymś do drewna? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Tylko koniecznie wykręć tą śrubke w tym mocowaniu zderzaka. Tam zbiera się woda i podłoga gnije, naprawisz i będziesz miał niedługo to samo. Wystarczy że zderzak będzie się trzymał na tych trzech śrubach co sąnpod rejestracją. 

U mnie też zaczynało brać narożniki, ale od razu wykręciłem te śrubki i wyschło nie dochodząc do stanu kiedy trzeba naprawiać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eastnomad
20 hours ago, jacekzoo said:

Tylko koniecznie wykręć tą śrubke w tym mocowaniu zderzaka. Tam zbiera się woda i podłoga gnije, naprawisz i będziesz miał niedługo to samo. Wystarczy że zderzak będzie się trzymał na tych trzech śrubach co sąnpod rejestracją. 

ok skorzystam z Twojej podpowiedzi.

Tylko pozostaje kwestia czym tą uzupełnioną sklejkę czy też całą na podwoziu pokryć? Bitex'em/Boll'em?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zuczek
Napisano (edytowane)

Po skończonych pracach całą powierzchnię odtłuszczasz / oczyszczasz benzyną ekstrakcyjną. Potem kryjesz Dekaphon 9735, (po około 2-3 dniach aby zaschło i związało) miejsca styku (szpary) i krawędzie dookoła wykańczasz Dekaphon 958.

Edytowane przez zuczek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maniek72

Witam

W naprawie swojej podłogi do wklejania sklejki użyłem klej poliureatanowy i pokryłem preparatem dekaphon 9750 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zuczek

Witam, a gdzie udało się kupić dekaphon 9750  ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maniek72

Witam

Dekaphon 9750 zakupiłem w firmie MOBITECH 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi