Jump to content
snoozer

Truma monocontrol - jak to zamontować?

Recommended Posts

Suzu4x4

można jeszcze przykręcić reduktor od dołu do górnej (poziomej) ściany schowka. Warunek o którym pisał powyżej @Kristofer musi być spełniony.

Jeśli jest za mało miejsca to wymiana butli na niższe.

ufolz

Suzu4x4 dobrze prawi z tym gieciem rurki. Bo wylot musi byc do dołu.. Zobaczymy co dzisiaj wymysla w AllCampie.. Krzysztof jezeli reduktor zamontuje na samej gorze to oczywiscie ze warunek jest spelniony. Wiec giecie rurki bedzie jako rozwiazanie docelowe. Dzieki . 

Podziele sie fotkami jak juz bedzie po wszystkiemu.

gekoniasty

I ja sie zastanawiam nad zamontowaniem monocontrol cs. Mam Knausa 500 i jest chyba mały problem, z tego co czytam to czesc kolegów montowała już CS w takiej przyczepie. U mnie wygląda to tak jak na fotce. Niestety powyżej rurki jest amprryzator bakisty, dodatkowo rurka jest zacięta do przodu. Jakies pomysły jak to zamontować?
Dzięki za pomoc.a41d78ad622498b413b040154d6be1f6.jpg

chris_66

wyginasz rurkę w prawo i do góry, pewnie trochę trzeba będzie przyciąć i akutat podejdzie pod dolne wyjście monocontrola

gekoniasty

No doba ale ona teraz jest zgięta do przodu, to najpierw ja wyprostować a później w prawo i do góry? Nie mam pojęcia jak bardzo wytrzymałe są te rurki.

byry007

Pewnie chodziło o takie coś żeby ominąć amortyzator 83a6f3545bb14141020258256731a1d5.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

chris_66
Pewnie chodziło o takie coś żeby ominąć amortyzator

Dokładnie. Można wyginać z wyczuciem. To stalowa rurka i stawia opór . Miedziane są fajniejsze. Ale szkoda kombinować i wymieniać dla jednorazowej wygody.

gekoniasty
Pewnie chodziło o takie coś żeby ominąć amortyzator 83a6f3545bb14141020258256731a1d5.jpg&key=7b681a6506306b87f780ac550d2302cc2535bec110f4343e615db12ef80b0da3

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Jasne, o to chodziło, ogólnie manualnie ogarniam wiele tematów ;) tylko nie wiem jak to zrobić aby nie urwać nic. Najlepiej byłoby tą rurkę obrócić o 90 st i zagiąć ją do góry, ale tak sie nie da raczej :( i stad moje pytanie, czy najpierw ja wyprostować czy jakos inaczej z tym walczyć?

Misio

Nie wiem czy dobrze, ale ja ją bym uciął troszkę niżej i połączył łącznikiem kątowym ... lub po obcięciu dołożył rurkę miedzianą uformowaną odpowiednio...

chris_66
Nie wiem czy dobrze, ale ja ją bym uciął troszkę niżej i połączył łącznikiem kątowym ... lub po obcięciu dołożył rurkę miedzianą uformowaną odpowiednio...

To najprościej tylko złącze dać po podłogą

gekoniasty

Dzięki bardzo za rady. Coś pomyślę albo zrobią mi ro w Bieruniu, bo i tak sie tam wybieram na jakis przegląd przed sezonem.

ufolz
Posted (edited)

A co powiecie na specjalistów z CT... magicy podłaczają w ten sposób... 😱 wbrew instrukcji i to co Krzysiek zawsze mówi brak połaczeń na opaskę... 

img_20200228_153013_176.jpgimg_20200228_153000_631.jpg

Edited by ufolz (see edit history)

mundek28

Taka nówka że to chyba fabryczne połączenie.Czasami wierny ten czy inny chce być świętszy od papieża-takie jest powiedzenie.

chris_66

To samoróbka.
A opaski na gaz stosuje 3/4 świata i jest ok
Dobrze zrobione jest tak samo pewne jak zaciskane

Tomii
15 godzin temu, chris_66 napisał:

To samoróbka.
A opaski na gaz stosuje 3/4 świata i jest ok emoji106.png
Dobrze zrobione jest tak samo pewne jak zaciskane emoji56.png

Krzysiek ja nie jestem przekonany czy dobrze widzę, ale tu są opaski również na WYSOKIM CIŚNIENIU :look:. Nie znam się ale, butla w takim wypadku powinna być podłączona specjalnym wężem, który w razie urwania zamyka wypływ gazu.