Jump to content
snoozer

Truma monocontrol - jak to zamontować?

Recommended Posts

uwex

Ok, przypomniałem sobie, że jest wersja pionowa i pozioma monocontrol! I jak się już ma konkretną to nie można pomylić sposobu montażu. 

pawel1966

Zamówiłem już Monocontrol i wąż cisnieniowy w Elcampie wraz z montażem. W przyszły piątek mają zabrać moją cepkę na przegląd instalacji gazowej, hamulców ( regulacja i czyszczenie bębna oraz spradzenie stanu szczęk) oraz zaczepu.

Voku

A przegląd ile u nich kosztuje?

pawel1966

Za przegląd instalacji gazowej  chyba - 250 złotych. Mam jeszcze jedno pytanie- czy do tego nie trzeba założyć od razu filtra gazu? oglądałem na Ytube filmiki trumy i na kazdym pokazują też montaż filtra. W Elcampie nic mi o tym nie mówili. Chyba tam jeszcze zadzwonię i zapytam czy to jest w cenie czy zampomnieli...

vrs

W poprzedniej przyczepie miałem duocontrol bez filtrów i działał bez problemu. Teraz mam duocontrol CS z fabryki z  filtrami. Moim zdaniem ten filtr jest opcjonalny. 

Edited by vrs (see edit history)

Voku
41 minut temu, pawel1966 napisał:

Za przegląd instalacji gazowej  chyba - 250 złotych. Mam jeszcze jedno pytanie- czy do tego nie trzeba założyć od razu filtra gazu? oglądałem na Ytube filmiki trumy i na kazdym pokazują też montaż filtra. W Elcampie nic mi o tym nie mówili. Chyba tam jeszcze zadzwonię i zapytam czy to jest w cenie czy zampomnieli...

Przegląd gazowy mam zrobiony, myslałem bardziej o tym drugim przeglądzie.

Mam duocontrol CS bez filtrów i przegląd spokojnie robiłem, miałem chyba podpinane bezpośrednio pod duocontrol.

Edited by Voku (see edit history)

pawel1966

nie pamiętam - ale w piątek tam będę to się dowiem. Mają sprawdzić tylko hamulce i stan okładzin ciernych w zaczepie AL-KO.

pawel1966

Byłem dziś w Andrychowie w Goliacie - fajna firma, mają bardzo dużo części do przyczep (zaczepy, bębny, linki, szczęki, oświetlenie itp) oraz dość dobrze zaopatrzony sklep produktami z Katalogu Reimo. i właśnie wracając do Monocontrol CS... Otóż w tegorocznym wydaniu katalogu pokazały się nowe wersje tych reduktorów z czarną obudową. Ma ktoś z Was takie nowe mono lub duocntrol założone?

truma-gas-supply-monocontrol-cs.png

pawel1966

ten nowy monocontrol CS nazywa się EVO - mają to mieć niedługo w Goliacie i u Kalji. Podobno zaleta jest tak, ża zajmuje dużo mniej miejsca , jest prawie o połowę lżejszy i może być montowany w pionie i poziomie. Chyba zdecyduję się już na ten nowy.

jacekzoo

A nie wiesz jak cenowo będzie do starego typu?

pawel1966

Jeszcze nie wiem. Ale w najnowszym katalogu Reimo 2019 jest cena 134,99 EUR a w katalogu z 2018 poprzednia wersja kosztuje 129,00

Więc różnica w cenie nie powinna być duża - kilkadziesiąt złotych.

jacekzoo

ale może uda się wyrwać stary typ w jakiejś obniżonej cenie 🤔

pawel1966

to pisz do nich - może coś urwiesz. Ja chcę monocontrol, bo nie przewiduję montowania dwóch butli przy naszym wykorzystaniu przyczepy.. Ale podobno najczęsciej jednak montują duocontrol. A wracając do pytania o montaż - to chyba najprościej  będzie najpierw przykręcić przewód sztywny do wyjścia  monocontrol, a dopiero potem przykręcić go bez naprężeń do ścianki czołowej bakisty lub jej górnej ścianki?

@jacekzoo zobacz to - cena jest naprawdę niezła jak za duocontrol https://sklep.klaja.pl/pl/p/Reduktor-gazu-DuoControl-50-mbar-Truma/5091

Edited by pawel1966 (see edit history)

jacekzoo

Tylko jest na 50mbar 😕

pawel1966
Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Tylko jest na 50mbar 😕

aaaa. to  sorry:)