Skocz do zawartości

Leasing, kredyt, vat, PIT- finansowanie


Mandrol

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, peja76 napisał:

Wszystko jest dobrze jak nic się nie stanie, ale jak jakaś szkoda to ręce letą, mam na co dzień do czynienia z lizingami, jak mam być szczery to lepiej trochę mniej odliczyć i wziąć kredyt, zawsze też jesteś wpisany w dowód rejestracyjny.

Kredyty na auta to lata 90 a troche czasy się zmieniły. 

A co się ma stać??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 minut temu, peja76 napisał:

Jacek nie życzę ci żebyś miał dzwona, masz G do gadania, dążą to tego żeby zrobić szkodę całkowitą i na razie, ludzie nieraz to beczą, ostatnie auto człowiek płacił 1,5 roku Toyota Aygo, szkoda całkowita, auto u mnie trzy dni i lata,  nic mu nie zostało ani auta ani pieniędzy, jak masz ksiore żeby wykupić to ok, ale jak nie masz to dolina.

Nie bardzo rozumiem z tym Aygo? Jak to został bez auta i pieniędzy? "Zabrali" mu auto i nic mu nie zostało? To chyba miał z wypożyczalni, a nie w leasingu.

Poza tym warto czytać dokładnie umowę i OWUL w zakresie szkód i wybrać takiego leasingodawcę, który jest fair, bo zapisy w zależności od towarzystwa są niesamowicie różne. I fakt, bywają takie leasingi, gdzie lepiej nie mieć jakiejkolwiek szkody. Dlatego najlepszy leasing to nie taki, który jest najtańszy, ale taki, który jest fair i ma ludzkie zapisy w umowie.

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pjetko napisał:

Nie bardzo rozumiem z tym Aygo? Jak to został bez auta i pieniędzy? "Zabrali" mu auto i nic mu nie zostało? To chyba miał z wypożyczalni, a nie w leasingu.

Miał w lizingu

Teraz, danielpoz napisał:

Zdajesz złom i bierzesz kolejny nowy narzędź pracy.?

Lubię takich jak ty, super klienci:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pjetko napisał:

Nie bardzo rozumiem z tym Aygo? Jak to został bez auta i pieniędzy? "Zabrali" mu auto i nic mu nie zostało? To chyba miał z wypożyczalni, a nie w leasingu.

Kolega Peja bardzo uprościł sytuację. Faktycznie z opisu wygląda to dość kuriozalnie. 

1 minutę temu, peja76 napisał:

 

Lubię takich jak ty, super klienci:ok:

Zawsze ktoś musi te graty skupować? Z tym że to nie nasz problem?

Nie jesteśmy Twoimi klientami. Ty ciągle nie rozumiesz chyba jak to wszystko działa?

3 minuty temu, peja76 napisał:

Miał w lizingu

To tak jak by napisać jechał autem. Leasing może mieć kilka czy nawet naście wersji. 

Tak się właśnie tworzą mity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielpoz napisał:

Tak się właśnie tworzą mity?

Masz rację Daniel, to są mity, życzę wszystkim lizingobiorcą szerokiej drogi :) I oby lizingów było coraz więcej :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, peja76 napisał:

Masz rację Daniel, to są mity, życzę wszystkim lizingobiorcą szerokiej drogi :) I oby lizingów było coraz więcej :D

 

Dziękujemy i większośc od ponad 20 lat tak właśnie robi z oczywistych względów. Po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też do końca nie rozumiem o co chodzi. Z tym kredytem też nie tak łatwo, bo przy kredycie najczęściej jest cesja ubezpieczenia na bank. Więc przy szkodzie całkowitej człowiek nie dostanie żadnego odszkodowania a jedynie z wrakiem, który będzie musiał naprawic we własnym zakresie. A jak ubezpieczenie nie pokryje kredytu to resztę też Kowalski będzie musiał dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wiem, co @peja76 chce Wam powiedzieć. Mnie także namawiali na leasing, ale dla mnie to bez sensu. Jedna z przykładowych konfiguracji polegała na tym, że wpłacasz np. 20% wartości auta, spłacasz przez 36 miesięcy i potem wykupujesz, albo za wartość rynkową albo np. za złotówkę.

Problem polega na tym, że jeżeli w pierwszym miesiącu wystąpi szkoda całkowita, to całość kasy idzie do leasingodawcy a Ty tracisz te 20%. Czyli w miesiąc jesteś do tyłu kilkadziesiąt tysięcy :( 

Innych opcji nie rozważałem, bo tracę jeszcze więcej w ratach :( Co do działalności DG się nie wypowiadam, bo nie mam :( 

Przypomniała mi się druga opcja.

Nie wpłacasz nic, płacisz 36 wysokich rat i wykupujesz za złotówkę. No ale w 35 miesiącu jest szkoda. Robią Ci szkodę całkowitą i żegnasz się z autem i ze swoimi pieniędzmi :( Chyba o tym przypadku pisał @peja76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lbuster napisał:

 @peja76 co do działalności DG się nie wypowiadam, bo nie mam :( 

I tu stawiamy kropkę w całej dyskusji. 

21 minut temu, jacek00 napisał:

No ja też do końca nie rozumiem o co chodzi. Z tym kredytem też nie tak łatwo, bo przy kredycie najczęściej jest cesja ubezpieczenia na bank. Więc przy szkodzie całkowitej człowiek nie dostanie żadnego odszkodowania a jedynie z wrakiem, który będzie musiał naprawic we własnym zakresie. A jak ubezpieczenie nie pokryje kredytu to resztę też Kowalski będzie musiał dopłacać.

To już taniej wyjdzie zakup auta za gotówkę niż w kredyce. Chyba że to będa raty 0%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danielpoz napisał:

I tu stawiamy kropkę w całej dyskusji.

Ale teraz leasing jest także dla szarych Kowalskich ;) 

Więc trzeba dobrze przemyśleć każdy możliwy scenariusz.

I szczerze nie wiem, czym tak bardzo różni się scenariusz dla Kowalskiego i dla DG. W DG najlepsze jest chyba 0 wpłaty i wykup po wartości rynkowej. Pozostałe opcje już są ryzykowne i trzeba dobrze przewertować umowę i możliwości. No ale Ty wiesz wszystko najlepiej z Twojego subiektywnego punktu widzenia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lbuster napisał:

Ale teraz leasing jest także dla szarych Kowalskich ;) 

Więc trzeba dobrze przemyśleć każdy możliwy scenariusz.

I szczerze nie wiem, czym tak bardzo różni się scenariusz dla Kowalskiego i dla DG. W DG najlepsze jest chyba 0 wpłaty i wykup po wartości rynkowej. Pozostałe opcje już są ryzykowne i trzeba dobrze przewertować umowę i możliwości. No ale Ty wiesz wszystko najlepiej z Twojego subiektywnego punktu widzenia ;) 

Tylko Ty chyba piszesz o leasingu konsumenckim. 

Ja poprostu przeczytałem umowę i wiem żeby nie pisać po forach że np tracę pierwszą wpłatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

Problem polega na tym, że jeżeli w pierwszym miesiącu wystąpi szkoda całkowita, to całość kasy idzie do leasingodawcy a Ty tracisz te 20%. Czyli w miesiąc jesteś do tyłu kilkadziesiąt tysięcy :(

Nie bardzo rozumiem czemu miałbyś stracić te 20%? W imię czego?

Szkoda całkowita to jest matematyka. Na wpływ wyliczenia końcowego ma wiele zmiennych. Jeśli masz szkodę całkowitą i jeśli ubezpieczyciel wypłaci więcej niż masz do spłaty to nawet od leasingodawcy dostaniesz zwrot. Wiec zakładając, że miałeś wpłatę początkową w wysokości 20% wartości auta to małe prawdopodobieństwo jest, że musiałbyś cokolwiek dopłacać, raczej dostałbyś zwrot. Oczywiście należy pamiętać o karach umownych za wcześniejsze zakończenie leasingu, bo szkoda całkowita = koniec leasingu itp. Dlatego żeby zmniejszyć ryzyko opłaca się robić większy czynsz inicjalny i mały wykup - bo to ma przełożenie na "cenę" końcową w takim wypadku.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.