Skocz do zawartości

Leasing, kredyt, vat, PIT- finansowanie


Mandrol

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jacek00 napisał:


 

 


Eee coś chyba źle pamiętasz. Chyba masz więcej niż 108%. Wg moich szybkich wyliczeń z pamięci to wychodzi jakieś 115% u Ciebie. Poniżej 110% na taki okres bez wpłaty to ciężko zejść.

 

59 rat po 1950 w zaokrągleniu (dokładnie 1490 z groszami)   czyli 115050, wartość auta 104k. Szlag, wychodzi 111% ? cały czas byłem pewny że 108... 

 

ale i tak mniej jak niż 117. 

 

P.s. Teraz podałem dane z fv, aż specjalnie ją wygrzebałem

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

59 rat po 1950 w zaokrągleniu (dokładnie 1490 z groszami)   czyli 115050, wartość auta 104k. Szlag, wychodzi 111%  cały czas byłem pewny że 108... 
 
ale i tak mniej jak niż 117. 
 
P.s. Teraz podałem dane z fv, aż specjalnie ją wygrzebałem
Jeszcze wykup dodaj i będzie ciut więcej :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licze z wykupem, wykup 1050 a rejestracja 500, prawie wychodzi na tyle co rata 

Jeśli 104k brutto to wykup 1040 zł. Sumując wszystko powyższe to wychodzi oprocentowanie na poziomie 111,60%. Jak na 5 lat i brak wpłaty własnej to bardzo dobre warunki. Często leasingodawcy oferują gorsze warunki nawet mimo wpłaty własnej. Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benior, sporo zależy od pierwszej wpłaty i długości umowy, ale też wartości wykupu, o czym się rzadko pamięta - im niższa wartość wykupu, tym szybciej (w każdej kolejnej racie) leasing otrzymuje zwrot kapitału, lepsze warunki będą przy wykupie 1% niż 25%, zwłaszcza np. przy 72 m-cach (bo te "wiszące" 25% wartości leasing musi kredytować przez całe 72 miechy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki Panowie za pomoc. Leasing praktycznie wybrany a to głównie dzięki @Suzu4x4 bo dzięki niemu dostałem od swojego kontrofertę bardzo dobrą. Troszkę odległość komplikuje załatwienie sprawy we Wrocławiu bo Pan z leasingu przez to fantastyczne rodo nie mógł mi wszystkiego policzyć, takie mają procedury. 

Jeszcze nie mam ostatecznej oferty bo ciągle walczę ale już z górki ^_^

@czyś mi bardzo zależy aby nic nie wpłacać lub minimalnie, płacić jak najniższe raty i mieć duży wykup. Na końcu zdecyduję czy chce zostawić auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2019 o 22:18, Benior napisał:

Dzięki Panowie za pomoc. Leasing praktycznie wybrany a to głównie dzięki @Suzu4x4 bo dzięki niemu dostałem od swojego kontrofertę bardzo dobrą. Troszkę odległość komplikuje załatwienie sprawy we Wrocławiu bo Pan z leasingu przez to fantastyczne rodo nie mógł mi wszystkiego policzyć, takie mają procedury. 

Jeszcze nie mam ostatecznej oferty bo ciągle walczę ale już z górki ^_^

@czyś mi bardzo zależy aby nic nie wpłacać lub minimalnie, płacić jak najniższe raty i mieć duży wykup. Na końcu zdecyduję czy chce zostawić auto. 

cieszę się że mogłem pomóc, jak wszystko dopniesz daj znać jakie dostałeś warunki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko domknę temat to się pochwale ;) 

Panowie teraz GAP

Obecnie mam propozycję najlepszą z mLeasing

GAP fakturowy wydaje się lepszy (droższy) ale po 36 miesiącach przechodzi w indeksowy 20%

Można wybrać GAP indeksowy 30% na cały okres trwania leasingu.  

 

edit:

Stawka miesięczna 0,0825% (GAP Fakturowy)

Stawka miesięczna 0,0420% (GAP Indeksowy 30)

Edytowane przez Benior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Benior napisał:

Jak tylko domknę temat to się pochwale ;) 

Panowie teraz GAP

Obecnie mam propozycję najlepszą z mLeasing

GAP fakturowy wydaje się lepszy (droższy) ale po 36 miesiącach przechodzi w indeksowy 20%

Można wybrać GAP indeksowy 30% na cały okres trwania leasingu.  

 

edit:

Stawka miesięczna 0,0825% (GAP Fakturowy)

Stawka miesięczna 0,0420% (GAP Indeksowy 30)

dla każdego co innego będzie lepsze. Rok temu mój gap fakturowy wyszedł 30% taniej niż ten Twój. Pytanie jakie warunki i jak by to dziś kosztowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leasingodawca namawia mnie na indeksowy 30 bo on jest przez cały okres i tańszy. Może źle rozumuje ale to właśnie w pierwszych trzech latach samochód jest najwięcej warty, jednak po tych trzech latach gap spada do 20%

Nie chcę nikogo obarczać czytaniem broszur i regulaminów ale jeśli znajdziecie chwilkę będę wdzięczny. W załączniku karta produktu GAP. 

 

 

Karta produktu_GAP _1.12.2015.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 31.01.2018 o 09:08, Krzysztof75 napisał:

Obecnie musisz z leasingu wykupić na siebie,nie ma innej opcji

Dostałem pismo z leasingu w związku z nadchodzącym końcem umowy, mam wybrać jedną z 3 opcji - wykup na firmę, wykup na siebie prywatnie, wykup na osobę trzecią :)

Koledzy doradźcie. Moja wypożyczalnia idzie słabo i interesu w tym nie ma. Ostatnia rata leasingu jest wysoka - wykup to kilkanaście tyś brutto. Przy jednoosobowej DG, jeżeli wykup zrobię na firmę - jak dalej wygląda sprawa trzymania auta w DG ? za ile miesięcy mogę ją z działalności wypisać ? i jak to zrobić ?

wygląda na to, że przynajmniej 3-4 lata przyczepa będzie jeszcze w naszych rękach.

P.S vat płacę tylko od najmu przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maarec napisał:

Dostałem pismo z leasingu w związku z nadchodzącym końcem umowy, mam wybrać jedną z 3 opcji - wykup na firmę, wykup na siebie prywatnie, wykup na osobę trzecią :)

Najkorzystniej zrobić wykup na osobę prywatną, czyli na siebie. Zresztą przy DG nie ma to znaczenia czy wykupisz na siebie czy na DG. Jeśli wykupisz na DG i nie wrzucisz tego w koszty, to tak jakbyś wykupił na siebie prywatnie. Bo to jest istotne, czy zakup zaliczysz do kosztów czy też nie.

34 minuty temu, maarec napisał:

Ostatnia rata leasingu jest wysoka - wykup to kilkanaście tyś brutto.

To jest minus. Przy wysokim wykupie należy się zastanowić czy zaliczać to w koszty czy też nie.

34 minuty temu, maarec napisał:

Przy jednoosobowej DG, jeżeli wykup zrobię na firmę - jak dalej wygląda sprawa trzymania auta w DG ?

Trzymać w ogóle nie musisz. Patrz wyżej. Ale wtedy nie odliczysz ani VATu ani dochodowego. Jeśli chcesz to zrobić to powinieneś wykup zaliczyć w koszty, a przyczepę czy auto zaliczyć na poczet środków trwałych

34 minuty temu, maarec napisał:

za ile miesięcy mogę ją z działalności wypisać ? i jak to zrobić ?

Jeśli zakup pójdzie w koszty to po 6 latach, od "wycofania z firmy" (chyba) takie auto/przyczepę będziesz mógł bezboleśnie sprzedać. Wcześniej będziesz musiał rozliczyć VAT i tak dalej.

34 minuty temu, maarec napisał:

wygląda na to, że przynajmniej 3-4 lata przyczepa będzie jeszcze w naszych rękach.

No to trzeba się zastanowić co się bardziej opłaca. Czy wykup zaliczyć w koszty i odzyskać VAT i dochodowy. Czy nie zaliczać tego w koszty, przeboleć VAT i dochodowy, i mieć możliwość sprzedania auta/przyczepy nawet za pół roku już jako osoba prywatna. 

Są oczywiście inne legalne możliwości wycofania rzeczy z prowadzonej DG. Ale tak czy inaczej nie wiem czy nie będzie to wiązało się z koniecznością skorygowania odliczonego VATu. Dochodowego uda się uniknąć od sprzedaży. Ale trzeba trochę pokombinować z darowizną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Najkorzystniej zrobić wykup na osobę prywatną, czyli na siebie. Zresztą przy DG nie ma to znaczenia czy wykupisz na siebie czy na DG. Jeśli wykupisz na DG i nie wrzucisz tego w koszty, to tak jakbyś wykupił na siebie prywatnie. Bo to jest istotne, czy zakup zaliczysz do kosztów czy też nie.

To jest minus. Przy wysokim wykupie należy się zastanowić czy zaliczać to w koszty czy też nie.

Trzymać w ogóle nie musisz. Patrz wyżej. Ale wtedy nie odliczysz ani VATu ani dochodowego. Jeśli chcesz to zrobić to powinieneś wykup zaliczyć w koszty, a przyczepę czy auto zaliczyć na poczet środków trwałych

Jeśli zakup pójdzie w koszty to po 6 latach, od "wycofania z firmy" (chyba) takie auto/przyczepę będziesz mógł bezboleśnie sprzedać. Wcześniej będziesz musiał rozliczyć VAT i tak dalej.

No to trzeba się zastanowić co się bardziej opłaca. Czy wykup zaliczyć w koszty i odzyskać VAT i dochodowy. Czy nie zaliczać tego w koszty, przeboleć VAT i dochodowy, i mieć możliwość sprzedania auta/przyczepy nawet za pół roku już jako osoba prywatna. 

Są oczywiście inne legalne możliwości wycofania rzeczy z prowadzonej DG. Ale tak czy inaczej nie wiem czy nie będzie to wiązało się z koniecznością skorygowania odliczonego VATu. Dochodowego uda się uniknąć od sprzedaży. Ale trzeba trochę pokombinować z darowizną ;)

Trochę rozjaśniłeś, u mnie nie chodzi o Vat - mam go nagromadzonego i przy sprzedaży przyczepy nawet za miesiąc wcale go nie zapłacę. 

Korci mnie wciągnąć ją w działalność i koszt wykupu w koszty, aby uratować dochodowego podatku bo ten akurat w kwietniu będzie konkretny.  Jeżeli tak zrobię to rozumiem, że np za 2 lata płacę od kwoty na fakturze zarówno vat i dochodowy ? kolejne 6 lat z przyczepą też może szybko zlecieć, pierwsze trzy minęły jakby to było zamawiane wczoraj.

Przy wciągnięciu w działalność mogę też później odliczyć koszt ubezpieczenia itd (tu akurat nie ma wielkiego pola do popisu). 

ogółem licząc na szybko temat rozbija się o jakieś 3200 pod dochodowego, ciężka sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.