Jump to content
Mandrol

Leasing, kredyt, vat, PIT- finansowanie

Recommended Posts

jacek00
19 minut temu, maarec napisał:

Trochę rozjaśniłeś, u mnie nie chodzi o Vat - mam go nagromadzonego i przy sprzedaży przyczepy nawet za miesiąc wcale go nie zapłacę. 

No to nie masz się czym przejmować :)

Korci mnie wciągnąć ją w działalność i koszt wykupu w koszty, aby uratować dochodowego podatku bo ten akurat w kwietniu będzie konkretny. 

Ale mówisz o dochodowym za 1 kwartał czy za zeszły rok? No bo jak teraz wykupisz to już na poczet tego roku, a nie zeszłego. 

Jeżeli tak zrobię to rozumiem, że np za 2 lata płacę od kwoty na fakturze zarówno vat i dochodowy ? kolejne 6 lat z przyczepą też może szybko zlecieć, pierwsze trzy minęły jakby to było zamawiane wczoraj.

Nie do końca rozumiem. Pytanie jak chcesz to rozliczać. Czy jednorazowo czy będziesz amortyzować przez x lat. Jak amortyzujesz to odliczasz vat i podatek proporcjonalnie. 

6 lat natomiast musi minąć od wycofania środka trwałego z firmy.

Cytat

Przy wciągnięciu w działalność mogę też później odliczyć koszt ubezpieczenia itd (tu akurat nie ma wielkiego pola do popisu). 

Ubezpieczenie, utrzymanie, przeglądy, opony, i inne duperele :)

Cytat

ogółem licząc na szybko temat rozbija się o jakieś 3200 pod dochodowego, ciężka sprawa.

Policz co Ci się bardziej opłaca 

maarec

Mój poprzedni problem został szybko rozwiązany na PW (pozdrawiam kolegów którzy w kilka godzin doradzili kilka rozwiązań).

teraz jest nowy problem.

Zakup auta używanego (max 2016 / 2017r) w leasing. Czy koniecznie musi być pełna FV czy wystarczy FV marża dla leasingu ?

junior

Jak będzie marża to zaproponują ci finansowy albo tzw pożyczkę leasingową - czyli coś jak kredyt. A to z tego względu, że operacyjny byś musiał mieć z VAT ,a że leasingodawca go nie odliczył przy zakupie to by ci doliczył do wartości brutto. Tym samym byś miał auto o 23% droższe. Jakby co dzwoń

Suzu4x4

pytanie jak później przy odsprzedaży takiego auta ?

kupisz bez VATU zamortyzujesz do zera i chcesz sprzedać i co wtedy wystawisz FV 23% ??

bo wiesz z VAT marżą przy sprzedaży środków trwałych po amortyzacji to śliska sprawa  ;)