Skocz do zawartości
Mandrol

Leasing, kredyt, vat, PIT- finansowanie

Rekomendowane odpowiedzi

jacekzoo

Wiesz dokładnie co to jest GAP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Gorzej jak trzeba brać VW uzytkowego typu multivan. Tam już bliżej 107% będzie przy 5 latach i to w zestawie z ubezpieczeniem przeplaconym dwa razy ;)

Mnie się nie spieszy, ok marca w salonach jest luźniej a ceny i promocje jak w grudniu na poprzedni rok.

Teraz jest idealny moment na Toyoty jak ktoś lubi, wyprzedaż na maxa przez sprawy z cłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zulos

Najlepsze jest to, że rozmawiałem z kilkoma leasingodawcami i u każdego GAP miał zupełnie inny zakres (fakturowy, finansowy, indeksowy, casco, a w dodatku każdy inaczej rozumiał te definicje), więc nie - nie wiem co to jest GAP...;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarosław69
57 minut temu, maarec napisał:

Gorzej jak trzeba brać VW uzytkowego typu multivan. Tam już bliżej 107% będzie przy 5 latach i to w zestawie z ubezpieczeniem przeplaconym dwa razy ;)

Mnie się nie spieszy, ok marca w salonach jest luźniej a ceny i promocje jak w grudniu na poprzedni rok.

Teraz jest idealny moment na Toyoty jak ktoś lubi, wyprzedaż na maxa przez sprawy z cłem.

maarec -I tu się nie zgodzę jak chodzi o Toyotę. Dostałem gorsze warunki jak dokładnie 2 lata temu. Tak więc nie jest to regułą.

Nie rozumiem też dlaczego w przypadku VW "trzeba" brać z ich ubezpieczeniem ?

Niczego nie trzeba - można to zrobić zupełnie oddzielnie. Przerobiłem to na sobie. Najkorzystniej było ugrać cenę samego pojazdu z dealerem ( tu też jest kilka dróg dojścia do mety) , leasing swój sprawdzony (niekoniecznie najtańszy - dla 1% nie warto czasem ryzykować wdepnięcia w gooowno typu gtl albo temu podobne ) ,ubezpieczenie też nie koniecznie powiązane z dealerem czy firmą leasingową. Dealerskie z reguły jest podpięte pod widełki marżowe - cudów w przyrodzie nie ma. 1+1= 2.

Nie jest to regułą dla wszystkich ale w moim przypadku najlepiej zawsze ugrać cenę z dealerem , leasing swój od lat i ubezpieczenie brokerskie.

Jest jeszcze coś takiego jak wycena ryzyka i komfortu obsługi na wypadek różnych przypadków typu problemy finansowe czy zdarzenia drogowe .

Biorąc ten aspekt pod uwagę z automatu skreślam wszystko co powiązane z PZU oraz pochodnymi związanymi z np przekrętem pt Pan Czar....... . No... to tyle.

Reszta wg indywidualnych ocen.

Edytowane przez Jarosław69
uzu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Jarosław, ja akurat dostałem ofertę wiązaną, bez mega nacisku i z negocjacją ceny ubezpieczenia na podstawie moich ofert.

Podobnie było w skodzie, tyle że tam już na siłę - leasing, ubezpieczenie i gap w pakiecie musi być od nich aby dostać super cenę na leasing. (marzec 2018).

Ostatecznie poszedł mój leasing, moje ubezpieczenie i gap a auto Ford.

Odnośnie Toyoty to mówię o modelach popularnych, które stoją na placu i zaraz będą droższe od nowych sprowadzonych bez cła. Wszędzie reklamy Toyoty. Na LC pewnie trudno bo ich nie importowali za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarosław69

maarec  - masz rację. Nie uwzględniłem tego ,że nowego LC na ulicy nie zobaczysz...najszybciej w internecie  🙂

Generalnie jak dla mnie marka Toyota a raczej moje postrzeganie tej marki...legło w gruzach . Nie z powodu marnej oferty cenowej- to bez znaczenia.

Z powodu wielu poczynań przedstawicieli tej marki . Produkt jak produkt - bardzo dobry .Jedyną plamą na wizerunku produktu - nie marki -(dla mnie bardzo dużą plamą)

jest meeega  goooowniana  jakość ( a raczej nijakość) lakierów jakimi malowane są te samochody. W życiu się z czymś takim nie spotkałem. I żeby nie było - mam kilka samochodów - w tym również nowe i przy takim samym kolorze i rodzaju malowania jakość lakieru na Toyocie od lakieru na xxxxx jest mega , mega odległa !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi