Skocz do zawartości

Skoda Karoq


mac

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, maarec napisał:

 Aktualnie mam w domu samochód 411cm - tzw mini SUV i nie wyobrażam sobie holować nim towarówki,  a camping to już szaleństwo. Tutaj jest tylko  20cm więcej, fakt że DSG i diesel swoje waży, więc może nie zamiecie nim na pierwszym zakręcie... jak tylko będzie suchy asfalt.

Nie no legutko przesadzasz...;-)

Ja w takim razie jestem szalony, że holownik o 8 cm krótszy od Karoqa zamieniam na... o 8 cm krótszy;-)... no i sporo lżejszy...

No ale też moja cepka ma 1100 DMC, 232 cm szer. i 444 w środku, więc to jest w zasadzie oczko wyżej od tych najmniejszych (za najmniejsze przyjmuję minimalne w zasadzie dla 4 osób 390-tki).

Choć z drugiej strony zamierzam DMC podnieść do domyślnego fabrycznie 1.200 i dociążyć ją moverem, aku i solarami...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

spoglądam na dane tego suzuki, o którym piszesz.  1.4 turbo. MW według autocentrum to 1235kg i teoretycznie jest to DMC cepy jaką możesz holować. Na papierze zestaw skomponowany na styk, ale zgodnie z prawem, osobiście szedłbym w kierunku tego nissana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maarec napisał:

spoglądam na dane tego suzuki, o którym piszesz.  1.4 turbo. MW według autocentrum to 1235kg i teoretycznie jest to DMC cepy jaką możesz holować. Na papierze zestaw skomponowany na styk, ale zgodnie z prawem, osobiście szedłbym w kierunku tego nissana :)

Też bym szedł w kierunku Nissana :) Cenowo to niemal to samo, natomiast wygląda, że w cenie S-Crossa mamy lepiej wyposażonego jednak Nissana, z lepszym silnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maarec napisał:

przecież to są małe samochody i ciąganie tym cepki 1500kg prosi się o kłopoty.

 

Karoq  2,0Tdi 4x4 dmc 2100 kg a dmc przyczepy 2000 kg więc z przyczepą dmc 1300 kg  (512 dł. i 2,25 szer.  )będzie ok.

Samochód wcale nie jest taki mały (szerokość jak superb) a że krótszy to się zgadza. 

Do cięższej przyczepy może być kłopot ale takiej nie zamierzam mieć, myślę że za 2,3 lata będziemy zmniejszać rozmiar przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maarec napisał:

spoglądam na dane tego suzuki, o którym piszesz.  1.4 turbo. MW według autocentrum to 1235kg i teoretycznie jest to DMC cepy jaką możesz holować. Na papierze zestaw skomponowany na styk, ale zgodnie z prawem, osobiście szedłbym w kierunku tego nissana :)

W nowej homologacji ten mój konkretny z 4x4 i automatem ma mieć ponoć 1360 kg (tzn. zawsze tyle miał, ale dopiero teraz homologować muszą niemal każdą wersję osobno. Ale to i tak sporo mniej od Kumkwata...

10 godzin temu, jacek00 napisał:

Też bym szedł w kierunku Nissana :) Cenowo to niemal to samo, natomiast wygląda, że w cenie S-Crossa mamy lepiej wyposażonego jednak Nissana, z lepszym silnikiem. 

Zbliżona cenowo wersja Acenta Nissana (i tak o jakieś 6 tys. droższa) jest skromniejsza. N-Connecta, którą znalazłeś w Bielsku jest już lepiej wyposażona, a w tej dziwnie promocyjnej cenie kosztuje "tylko" 9 tys. więcej. Wciąż oczywiście Kumkwat nie ma automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Zulos napisał:

W nowej homologacji ten mój konkretny z 4x4 i automatem ma mieć ponoć 1360 kg (tzn. zawsze tyle miał, ale dopiero teraz homologować muszą niemal każdą wersję osobno

I to jest jakis plus tych nowych homologacji ze masy własne zostaną urealnione w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, golob napisał:

I to jest jakis plus tych nowych homologacji ze masy własne zostaną urealnione w końcu.

Szczerze to dziwne, albo oszczędności samego Suzuki Polska. W Citroenach masy były różne w zależności od skrzyni, silnika czy ilości miejsc. To samo w Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

 

 

54 minuty temu, Benior napisał:

Informacje z salonu Skody potwierdzają to, że zamówienia na samochody będą realizowane po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Coś takiego: http://transa-m.pl/produkt/519/symetryczne-uniwersalne-lusterko-delta-ang-brunner

Większe się do niczego raczej nie przydaje, za to w mniejszym, zewnętrznym widać ładnie bok przyczepy bo jest dość wysunięte. Czy jest lepsze od innych nie wiem, bo nie miałem porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzona wiadomość z ostatniej chwili:

Uwaga na silniki benzynowe 1,5 stajni VW - wszystkie typy. Mają jakiś feler konstrukcyjny. Podobno wszystkie Skody, które miały być ostatnio wyprodukowane z tymi silnikami

 i dostarczone do dilera stoją i czekają na serducho bo coś tam poprawiają na wariata  :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BUMERANG napisał:

Podobno wszystkie Skody, które miały być ostatnio wyprodukowane z tymi silnikami

 i dostarczone do dilera stoją 

Słyszałem tylko że na benzyniaki czeka się dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BUMERANG napisał:

prawdzona wiadomość z ostatniej chwili:

Uwaga na silniki benzynowe 1,5 stajni VW - wszystkie typy. Mają jakiś feler konstrukcyjny. Podobno wszystkie Skody, które miały być ostatnio wyprodukowane z tymi silnikami

 i dostarczone do dilera stoją i czekają na serducho bo coś tam poprawiają na wariata 

Skąd takie info?

I czy to nie jest czasem przekręcone info? Silniki 1.5 dostały w większości nowe homologacje WLTP dopiero w listopadadzie i prawdą jest, że auta stały na placach i czekały nawet od sierpnia do listopada - po 3 miesiące bo po prostu nie miały homologacji (np. Kodiaq, Karoq), aut nie można było wydać klientom ani zarejestrować bez homologacji.

O niczym innym, żadnej wadzie konstrukcyjnej nie słyszałem. Obecnie ludzie już odbierają auta z silnikiami 1.5 i jeżdzą.

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.