Skocz do zawartości

Skoda Karoq


mac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja też patrzyłem na cennik skody i wkurzyli mnie, bo jest w nim zaledwie chyba 5 pozycji i napisane coś w stylu, że tu jest tylko tyle na 2019 rok, ale generalnie będzie oczywiście więcej opcji i po te inne trzeba się samemu skontaktować z dealerem;-)

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak się cyrki z nowymi normami emisji spalin zakończą, to i cennik się poszerzy. Może szukaj czegoś z placu? Z innej beczki - świetne są teraz oferty na X-Traila w dieslu 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zamówię 2,0 Tdi 4x4 w manualu  jeździłem automatem - fajnie jeździ. 

Superb w dziale ogłoszeń.

Okazuje się że z tyłu jest trochę szerzej niż w superbie, ale miejsca na nogi mniej.

 

Edytowane przez mac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odezwe sie bo myślę że cos juz moge powiedziec po przejechaniu sporego dystansu.  Drugi sezon użytkuje bardzo zbliżony model - kodiaq 2.0 190 km dsg 4×4.

Ciagam cepkę hobby 545 kmf- 1600 dmc. Zrobilem zestawem powyzej 10 000 km i powiem krótko: baja.

Nie wachluje skrzynią, manualnie czasami zdarza mi się zrobic redukcje na zjeździe... Silnik, skrzynia nie wymagają ingerencji. Komfort podróżowania nieporównywalny z manualem, diesel bajeczny i wystarczająco mocny. @

Myślę  że podobnie będzie w karoku.

 

Jak chcesz dopytać,  daj znaka.

Edytowane przez Mefju (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maarec napisał:

A porównałeś cennik z Kia sportage?

U nas ilość miejsca na tylnej kanapie ma mega duże znaczenie - załoga 2+3 

Oglądałem kia i słabo z szerokością z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maarec napisał:

W Kia to tylko 2+2+2 nawet w  Sorento. Dla 2+3 to smax ;)

Nawet w skodzie to potwierdzili ?

Dziewczyny zaakceptowały ilość miejsca na tylnej kanapie więc będzie kolejna skoda …. już 3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maarec napisał:

A porównałeś cennik z Kia sportage?

Sportage bliziutko z Karoq i Atecą - interesujące mnie wersje w zasadzie w przedziale 110-120 tys.

Nijak się zejść do okolic 100 nie da...;-)

Gdybym miał pewność, że CX5 zejdzie w dół te 10% po zniesieniu ceł przez UE (w dodatku jeszcze nie pamiętam od kiedy to ma być), to bym jednak poczekał i za te pieniądze jednak zakupił moją miłość;-)

Rzeczywiście dla 3 dzieciaków to pole wyboru się znacznie zawęża - w SUVach do 4,5m to raczej będzie wąsko z tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mefju napisał:

Witam, odezwe sie bo myślę że cos juz moge powiedziec po przejechaniu sporego dystansu.  Drugi sezon użytkuje bardzo zbliżony model - kodiaq 2.0 190 km dsg 4×4.

Ciagam cepkę hobby 545 kmf- 1600 dmc. Zrobilem zestawem powyzej 10 000 km i powiem krótko: baja.

Nie wachluje skrzynią, manualnie czasami zdarza mi się zrobic redukcje na zjeździe... Silnik, skrzynia nie wymagają ingerencji. Komfort podróżowania nieporównywalny z manualem, diesel bajeczny i wystarczająco mocny. @

Myślę  że podobnie będzie w karoku.

 

Jak chcesz dopytać,  daj znaka.

Napisz  jeszcze po jakich trasach zrobiłeś te kilometry. Czy to były góry czy górki czy raczej po płaskim. Bo to bardzo duża różnica.

Ja w tym roku z przyczepą 1,7 tony fikałem na południu na dzikich po wysokich górach z silnikiem V-6 i możesz mi wierzyć albo nie ,że o ile na podjazdach nie miałem problemów o tyle na zjazdach bywało gorąco. Powiem nawet ,że dość stresowo.

Wcześniej w łagodniejszym terenie jeździłem Mitsu Outlander i o lekkich warunkach mógłbym napisać to co ty. A to co widziałem w tym roku - to jazda z suvikiem typu Outlander mogłoby skończyć się tragicznie. 1/6-1/7 tony przyczepa i naprawdę wysokie góry i bardzo długie podjazdy i zjazdy (to drugie zdecydowanie bardziej problematyczne)  to spore wyzwanie dla holownika.

I jeszcze jedno . Piszecie tu o zakupie samochodu . Czasami nowego fabrycznie. Pewnie czasami również na firmę - np. w rozliczeniu mieszanym.

Otóż po nowemu nie będzie już takich możliwości WCALE  tak więc rzeczywiście jest jeszcze pewnie tylko "kilka" dni a potem wystarczy jedna noc i dołączymy do stylu znanego na Cubie.

W sierpniu z powodu zmiany normy (od września) oraz groźby zkomunizowania polskiej motoryzacji od 2019 roku został pobity rekord sprzedaży nowych samochodów w naszym kraju.

Kto może niech się spieszy.

Edytowane przez Jarosław69
Wujek Fidel miałby za złe K na początku nazwy jego krainy szczęśliwości (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jarosław69 napisał:

Otóż po nowemu nie będzie już takich możliwości WCALE  tak więc rzeczywiście jest jeszcze pewnie tylko "kilka" dni a potem wystarczy jedna noc i dołączymy do stylu znanego na Cubie.

Nie do końca WCALE - w równolegle toczonym wątku z tego działu "Mała wolnossąca benzyna..." rozgorzała dyskusja właśnie w tym temacie.

Projekt niby już jest, ale po pierwsze nie wiadomo jeszcze czy w takim kształcie się ostatecznie ostanie, nie wiadomo kiedy go rzucą na pożarcie posłom i senatorom i co b. ważne - nie wiadomo do końca jeszcze jakie będą przepisy przejściowe.

W obecnym kształcie niewiele, albo nawet nic się zmieni dla samochodów z o wartości 134 tys. netto z hakiem (ale nie takim holowniczym;-) używanych fifty-fifty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.