Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Palnij mnie w łeb co źle robię/zrobiłem może kolejny raz coś się nauczę.

No zerknij sama...

attachicon.gifscan.JPG

I nie chodzi o różnice w grosikach tylko o efekt  "dzień po..."

Daj mi asa a w poniedziałek pójdę na wojnę.

A w jakim bankomacie brałeś kasę?  :mlot:  :sciana:  :zolta:

Bez prowizji masz w bankomatach grupy Unicredit ... w Cro to jest Zagrebacka Banka i jest ich full. https://www.zaba.hr/home/mapa/Bankomati

post-7016-0-38551600-1503692738_thumb.jpg

 

Teraz już mogę Cię palnąć  :P

 

Przy płatnościach kartą to już obojętnie gdzie i za co ... efekt dzień po nie występuje. 

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A mnie się w tej całej karcie nie podoba to, że przy założeniu konta muszę wysłać nr tel, zdjęcie dokumentu i swoje selfie. Pachnie problemami, ale może to zboczenie zawodowe i po prostu jestem przewrażliwiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się w tej całej karcie nie podoba to, że przy założeniu konta muszę wysłać nr tel, zdjęcie dokumentu i swoje selfie. Pachnie problemami, ale może to zboczenie zawodowe i po prostu jestem przewrażliwiony...

Wygoda wielka. Nie trzeba nigdzie łazić. Stoi za tym solidny brytyjski startup.

 

Rezerwując camping w Paryżu przez telefon wymusili na mnie podanie wszystkich danych mojej kredytówki, to dopiero była jazda.

A w jakim bankomacie brałeś kasę? :mlot::sciana::zolta:

Bez prowizji masz w bankomatach grupy Unicredit ... w Cro to jest Zagrebacka Banka i jest ich full. https://www.zaba.hr/home/mapa/Bankomati

{style_image_url}/attachicon.gif pljacka_bankomata1-170213.jpg

 

Teraz już mogę Cię palnąć :P

 

Przy płatnościach kartą to już obojętnie gdzie i za co ... efekt dzień po nie występuje.

Wyobraź sobie, że nie musisz szukać bankomatu bierzesz gdzie chcesz bez prowizji, bezcenne.

 

 

Dołączona grafika

 

Rownolegle zamówiłem też podobną kartę w swoim banku. Ale tu są tylko 4 waluty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim bankomacie brałeś kasę? :mlot::sciana::zolta:

Bez prowizji masz w bankomatach grupy Unicredit ... w Cro to jest Zagrebacka Banka i jest ich full. https://www.zaba.hr/home/mapa/Bankomati

{style_image_url}/attachicon.gif pljacka_bankomata1-170213.jpg

 

Teraz już mogę Cię palnąć :P

 

Przy płatnościach kartą to już obojętnie gdzie i za co ... efekt dzień po nie występuje.

Bez prowizji jest we wszystkich możliwych bankomatach B)

 

Wysłane z telefonu.

 

 

 

 

Wygoda wielka. Nie trzeba nigdzie łazić. Stoi za tym solidny brytyjski startup.

Wyobraź sobie, że nie musisz szukać bankomatu bierzesz gdzie chcesz bez prowizji, bezcenne.

To samo mam u siebie w banku, bez solidnego startupa.

Zdjęcia dokumentów to trochę śliska sprawa B)

 

Wysłane z telefonu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez prowizji jest we wszystkich możliwych bankomatach B)

 

Wysłane z telefonu.

 

 

 

 

 

To samo mam u siebie w banku, bez solidnego startupa.

Zdjęcia dokumentów to trochę śliska sprawa B)

 

Wysłane z telefonu.

Prawa jazdy ? ;) proszę :)

 

Ja za dużo mam tych przelewów miesięcznie za wszelakie abonamenty w różnych walutach :) ale popieram też kocham banki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka przedpłacona, dodatkowa karta, to dobra opcja w pewnych przypadkach.
Z drugiej strony, też jestem wrażliwy na takie rzeczy, jak tu wymagane do rejestracji i weryfikacji.
Na stronie tytułowej prawa jazdy jest m.in.:
fotografia, nazwisko, imiona, dokładny adres, data urodzenia, pełny PESEL, własnoręczny podpis - mało?
Do tego jeszcze przesyła się zarejestrowany nr telefonu i swoją najbardziej aktualną fotografię i to w dobrej rozdzielczości.
Będąc podejrzliwym, nie jest mi trudno sobie wyobrazić, jak mając te wszystkie dane, średnio ogarnięty "czarny charakter" produkuje fałszywkę mojego dowodu osobistego, a następnie ... uff!  :blagac: 

 

PS

https://anuluj-dlug.pl/post/nie-pozwalaj-kopiowac-dowodu-osobistego

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/giodo-operator-nie-moze-kserowac-dowodow-osobistych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety pracuję w IT i codziennie bywam w obszarach chronionych, mój dowód mają skopiowany gdzie chcą. Ksero dowodu do częsta praktyka bo nikomu od ręki nie chce się tego wpisać do ewidencji.

 

Internet i usługi wyłącznie internetowe to inna historia, tam już się nie da inaczej. Ja jestem bardziej w Internecie niż w reaulu dlatego chętnie rzucam się na wszystkie nowości.

 

Taka forma bankowości to niedaleka przyszłość wiec musimy się z tym pogodzić.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko takiej formie bankowości, wręcz przeciwnie, sam korzystam z wielorakich opcji załatwiania wszystkiego przez Net. Moją niechęć wzbudza jedynie opisany sposób weryfikacji. Różnej maści "instytucje/firmy/banki" zbyt chętnie kserują nasze dokumenty, czego robić nie powinny/nie mają prawa. Potem, równie chętnie i jedynie na podstawie takiego skanu udzielają kredytów, pożyczek itp. komuś, kto tylko się pod nas podszywa. Gdzieś po drodze są jakieś nieprawidłowości, których być nie powinno.
Poza tym, w opisanym celu można wykorzystać prostsze i bardziej bezpieczne metody weryfikacji, które przecież istnieją. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu pojawienia się tej luki w Androidzie https://niebezpiecznik.pl/post/950-milionow-telefonow-z-androidem-mozna-zhackowac-jednym-mms-em/ unikam podawania nr telefonu na stronach www. Tym bardziej że z poziomu komórki obsługuję moje konto bankowe. Tego rodzaju ataki pojawiają się co chwilę i dotyczą wszystkich platform mobilnych. Niestety wykorzystują one cały czas brak czujności użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wyobraź sobie, że nie musisz szukać bankomatu bierzesz gdzie chcesz bez prowizji, bezcenne...

Mam apke w tel i mi pokazuje najblizsze bankomaty. Jeszcze mi się nie zdarzyło aby nie było w pobliżu bankomatu Zaby :)

 

Bez prowizji jest we wszystkich możliwych bankomatach B) ...

Oj z tego co wiem to nie, przynajmniej w podstawowej opcji konta, co widać zresztą po skrinie Wojtka. Prowizja poszła a wypłacał w bankomacie poza siecią Unicredit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam apke w tel i mi pokazuje najblizsze bankomaty. Jeszcze mi się nie zdarzyło aby nie było w pobliżu bankomatu Zaby :)

 

Oj z tego co wiem to nie, przynajmniej w podstawowej opcji konta, co widać zresztą po skrinie Wojtka. Prowizja poszła a wypłacał w bankomacie poza siecią Unicredit.

Mam apkę ale jeszcze nie lokalizowałem bankomatów, bo niby po co skoro wszędzie jest za darmo po takim samym kursie :wub:

A wersji konta rzeczywiście jest kilka, i jak widać różnice są spore w kosztach wypłat :o a koszty utrzymania konta praktycznie się nie różnią :D. Dlatego trzeba się zainteresować co i jak ma się w banku B)

 

Wysłane z telefonu.

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam apke w tel i mi pokazuje najblizsze bankomaty. Jeszcze mi się nie zdarzyło aby nie było w pobliżu bankomatu Zaby :)

 

Oj z tego co wiem to nie, przynajmniej w podstawowej opcji konta, co widać zresztą po skrinie Wojtka. Prowizja poszła a wypłacał w bankomacie poza siecią Unicredit.

No tak cwaniakujemy od tego roku i tylko w Unii. Mamy transfer za darmo. Sporo z nas lata, posługuje się różnymi walutami to opcja dla nich.

 

Narazie przepisuję do Revoluta wszystkie moje miesięczne zobowiązania. Uber się wyłożył nie chce zaakceptować karty.

 

Apple, Amazon, Netflix, Adobe ok.

 

Będę informował za jakoś czas jakie wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim bankomacie brałeś kasę?  :mlot:  :sciana:  :zolta:

... 

W Euronet, w moim banku kobietki patrząc mi w oczy zapewniali że prowizji nie będzie, tylko może być kurs mniej korzystny - kwestia akceptacji.

...

trzeba się zainteresować co i jak ma się w banku

.

Od 1998r mam ten rachunek, początkowo była to moja skarpeta na niespodzianki dla Ewy, potem równoległe i tak do dzisiaj.

Koszt miesięczny niecałe 10zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1998r mam ten rachunek, początkowo była to moja skarpeta na niespodzianki dla Ewy, potem równoległe i tak do dzisiaj.

Koszt miesięczny niecałe 10zł

Mam 4 różne konta z czterema kartami, wszystko za free, tylko od czasu do czasu zmieniam konto na nowego typu jak się coś pojawia i doradca dzwoni, dzięki temu od wielu lat nic nie płacę.

Zainteresuj się co z twoim da się zrobić.

 

Wysłane z telefonu.

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.