Skocz do zawartości

Wybór modelu holownika 4x4 do ciężkiej przyczepy


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 707
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie no, przy vmax’ie spalanie zawsze będzie dwu cyfrowe. U mnie w turbo benzynie paliwo znika w oczach jak drę na maksa.

W mojej firmowej Toyocie 1,6 paliwo znika w oczach bez względu na prędkość. Średnie spalanie w mieście to jakieś 10-11 litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rover 5,0 spala z budą 25-28 l/100, przy zbiorniku 105l :pad:

O, dzięki za info. Zastanawiałem sie nad tym silnikiem.

To jest wersja z kompresorem czy bez?

Który rok? Ile pali po mieście ?

 

BTW, spała dokładnie 2x więcej niż mój z budą :)

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie ma znaczenia, ma być fajnie

 

Wysłane z mojego Tapatalka

No przecież, mój post był z przekorą.

Jak kogoś stać na Cayene to raczej spalanie i viaTOLL mało go interesuje, stać go ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej firmę...karta paliwowa, lizing, serwis to zwykle nie są problemy kierowcy takiego auta...

Jacek, to tylko pojedyńcze przypadki jak ktoś ma etacie dostaje takie auto. Przeważnie to jednak właściciel takim jeździ, płaci za paliwo a leasing wychodzi drożej jak za gotówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie przez 95.000km ze dwa razy dobiłem do 180kmh i to na krótko. Przez mistrzów lewego pasa może być to trudne.

Ciekawe kto to jest mistrz lewego pasa?

Na obwodnicy Trójmiasta mamy na dość długich odcinkach ograniczenie do 100 km/h. Często wyprzedzam ciężarówki jadące 90 km/h. Ja wówczas utrzymuję około 110 km/h, bo to i tak więcej niż pozwalają przepisy. Ale za mną niejednokrotnie znajdzie się "rajdowiec" który siedzi na zderzaku, miga itd. On musi szybciej, bo przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 10 km/h go nie satysfakcjonuje. Może to tacy "szybcy i wściekli" piszą o mnie na forach, że jestem "mistrzem lewego pasa"?

A jak niby miałbym jechać w zgodzie z prawem (choćby mniej-więcej w zgodzie)? Nie mam zamiaru jechać w ciągu ciężarówek i żaden przepis mnie do tego nie obliguje. Ale też nie chcę być popędzany przez "rajdowców".

 

Na plus powiem, że jeszcze 10 lat temu było na obwodnicy dużo gorzej. Teraz zwykle spokojniej ludzie jeżdżą, ale niestety ruch tak strasznie się zwiększył, że obwodnica niemal codziennie się gdzieś korkuje. To na minus - brak obwodnicy południowej kierującej się na Szczecin bez zaliczenia Gdyni i Redy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że masz coś na sumieniu i Cię to gryzie. Uderz w stół....

 

Jak już napisałem, przez 95.000km nie sprawdzałem ile może samochód jechać, mam to za sobą jakieś 10lat...

 

Kto to mistrz lewego? Ten kto w mieście skręca za 2km w lewo więc profilaktycznie blokuje pas. Ten kto wyprzedza na autostradzie i nie zjeżdża na prawy po manewrze nie zależnie od prędkości. Lewy pas jest od wyprzedzenia a blokowanie jest karalne tak jak przekraczanie prędkości. Od obu spraw jest policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto to jest mistrz lewego pasa?

Na obwodnicy Trójmiasta mamy na dość długich odcinkach ograniczenie do 100 km/h. Często wyprzedzam ciężarówki jadące 90 km/h. Ja wówczas utrzymuję około 110 km/h, bo to i tak więcej niż pozwalają przepisy. Ale za mną niejednokrotnie znajdzie się "rajdowiec" który siedzi na zderzaku, miga itd. On musi szybciej, bo przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 10 km/h go nie satysfakcjonuje. Może to tacy "szybcy i wściekli" piszą o mnie na forach, że jestem "mistrzem lewego pasa"?

Czy jak jedziesz lewym pasem te 110 km/h to wtedy na prawym pasem masz ciężarówki i jesteś w trakcie wyprzedzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że masz coś na sumieniu i Cię to gryzie. Uderz w stół....

Wprost przeciwnie. Ja nie mam problemu z jazdą w miarę zgodną z ograniczeniami prędkości. Nic mnie nie gryzie w tym temacie. Tylko czasem (na szczęście coraz rzadziej na obwodnicy Trójmiasta) problem z jazdą nieco szybszą niż przepisowa mają kierowcy chcący koniecznie jechać duuużo szybciej niż przepisowo. Nie widzę powodu by to oni mieli pierwszeństwo.

 

W zgodzie z prawem to prawym pasem :P

Z czego to wynika, że na lewym pasie nie wolno jechać zgodnie z kodeksem?

 

Czy jak jedziesz lewym pasem te 110 km/h to wtedy na prawym pasem masz ciężarówki i jesteś w trakcie wyprzedzania?

Tak. Na ograniczeniu do 100 jadę lewym pasem 110 i wyprzedzam ciężarówki jadące prawym pasem 90. Czyli jestem w trakcie wyprzedzania. I co z tego wynika? Przecież ograniczenie prędkości nie przestaje obowiązywać gdy jestem w trakcie wyprzedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego to wynika, że na lewym pasie nie wolno jechać zgodnie z kodeksem?

Taryfikator za to wykroczenie przewiduje dwa punkty karne oraz mandat od 20 do 500 zł, ruch w Polsce mamy prawostronny.

Poczytaj dobrze Kodeks Drogowy 

Tak. Na ograniczeniu do 100 jadę lewym pasem 110 i wyprzedzam ciężarówki jadące prawym pasem 90. Czyli jestem w trakcie wyprzedzania. I co z tego wynika? Przecież ograniczenie prędkości nie przestaje obowiązywać gdy jestem w trakcie wyprzedzania.

A to ok jeżeli jedziesz lewym i wyprzedzasz to już nic nie poradzisz że ktoś Ci mruga światłami, tym bardziej że jedziesz

z maksymalnie dozwoloną prędkością, bo nawet przy wyprzedzaniu nie wolna jej przekraczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.