Skocz do zawartości

Wybór modelu holownika 4x4 do ciężkiej przyczepy


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

Taryfikator za to wykroczenie przewiduje dwa punkty karne oraz mandat od 20 do 500 zł, ruch w Polsce mamy prawostronny.

Poczytaj dobrze Kodeks Drogowy 

 

Jakie wykroczenie? Przecież ja nie jadę lewym pasem gdy prawy jest wolny! Ja jadę lewym pasem TYLKO w czasie wyprzedzania innych samochodów, które wówczas znajdują się na pasie prawym. Gdzie tu wykroczenie? Jadę zgodnie z kodeksem, tylko za szybko o 10 km/h (po tym względem jadę nie zgodnie), a za mną bywają narwańcy chcący jechać jeszcze szybciej.

Jedyny mandat, który teoretycznie może mi grozić to za przekroczenie prędkości, ale do 10 km//h to się raczej nie czepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 707
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jakie wykroczenie? Przecież ja nie jadę lewym pasem gdy prawy jest wolny! Ja jadę lewym pasem TYLKO w czasie wyprzedzania innych samochodów, które wówczas znajdują się na pasie prawym. Gdzie tu wykroczenie? Jadę zgodnie z kodeksem, tylko za szybko o 10 km/h (po tym względem jadę nie zgodnie), a za mną bywają narwańcy chcący jechać jeszcze szybciej.

Jedyny mandat, który teoretycznie może mi grozić to za przekroczenie prędkości, ale do 10 km//h to się raczej nie czepiają.

I to jest właśnie "MISZCZ" LEWEGO PASA !!! Narwańcy mówisz ?!

A najlepsze jest jeszcze to , jak oznakowana tak jest droga szybkiego ruchu,

a taki MISZCZ rozpoczyna ten groźny manewr na wzniesieniu tej drogi.

Są takie kraje, gdzie takiego MISZCZA pozbawia się możliwości dalszej jazdy natychmiast

i traci on możliwość (prawną) dalszego prowadzenia pojazdów, na długie lata, a czasem na zawsze!

Cóż .... w Polsce to jeszcze melodia przyszłości.

Ciekawe jak daleka ?

post-19580-0-44839700-1512164265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś nie kumaty jestem. Widocznie mistrzowie lewego pasa tak mają.

Co miałeś na myśli pisząc o rozpoczęciu manewru na wzniesieniu? Pokazałeś porządną drogę z dwoma pasmami w każdą stronę. Jeśli na prawym jedzie ciężarówka to czemu nie należy rozpoczynać manewru wyprzedzania na wzniesieniu?

W jakim kraju odbiera się prawo jazdy za wyprzedzanie na tego typu drodze na wzniesieniu? Przecież pokazane oznakowanie z zakazem wyprzedzania mnie nie dotyczy. Ja jadę samochodem poniżej 3,5 tony, a zakaz ze zdjęcia dotyczy aut powyżej 3,5 tony.

 

Proponuję, żebyś wypełnił misję do końca i wytłumaczył mi ciemniakowi co robię źle, gdzie mogę za to stracić prawo jazdy i jak powinienem jechać dobrze.

 

Właśnie z powodu braku narwańców bardzo mi się podobała jazda w Australii. Jedziesz sobie tysiące kilometrów, a wokoło prawie wszyscy jadą przepisowo. Nikt nie naciska, by przekraczać prędkość, a limity są niższe niż w Polsce. Wszyscy jadą równo i przepisowo, a jeśli jakaś ciężarówka nie daje rady pod górkę (co się praktycznie nie zdarza przy ich potężnych silnikach), to wyprzedza się ją na pasę przeznaczonym do wyprzedzania. Jakoś prawa jazdy tam nie straciłem, ani nawet nie zapłaciłem mandatu, choć odległość przebyłem słuszną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhmm :) Choć założymy nowy temat, nie wiem w jakim dziale, bo tu zaśmiecimy:)

Popatrz na znaki, jakie widać, na załączonym foto i myślę że dyskusja jest zbędna.

Na foto jest Gdynia Chylonia - kierunek do Gdańska :)

Nie wiem jak w Australii, ale w Europie, ciężarówki mają wiele ograniczeń,

wystarczy poczytać przepisy, ale też i to widać podczas jazdy przez poszczególne kraje UE.

Jeśli czujesz się urażony, to Bardzo Przepraszam,

ale autopsja :)

Edytowane przez visitor1967 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematu nie zaśmiecamy, bo jest już nieaktualny. Zakładałem go gdy szukałem holownika, a holownik już mam. Dyskusja o przepisach jest zawsze cenna, o ile jest merytoryczna.

 

Nadal nie rozumiem.

Na zdjęciu pokazujesz zakaz wyprzedzania, ale dotyczący tylko ciężarówek powyżej 3.5 tony. Czyli jeśli taka ciężarówka jedzie sobie prawym pasem i nikogo nie wyprzedza to jest ok. Ale wtedy ja jadąc autem poniżej 3.5 tonu mam prawo wyprzedzać. I właśnie wówczas jadę lewym pasem. Co robię źle?

Oczywiście ograniczenie prędkości obowiązuje więc powinienem jechać np. 100 km/h (odcinek od Osowy w stronę Gdyni - stoi znak ograniczenia do 100 km/h), a ja jadę 110 km/h. Tu faktycznie łamię przepisy, ale robię to by nie wydłużać nadmiernie czasu trwania manewru wyprzedzania.

 

Co robię źle i jak powinienem robić dobrze.

 

BTW nie jestem niczym urażony jeśli konkretnie będziemy wymieniać poglądy i czegoś się dowiem. Człowiek się uczy całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co robię źle i jak powinienem robić dobrze.

 

BTW nie jestem niczym urażony jeśli konkretnie będziemy wymieniać poglądy i czegoś się dowiem. Człowiek się uczy całe życie.

Jadąc lewym pasem i wyprzedzając auto znajdujące się na prawym pasie ( obojętnie jakie) a dodatkowo jadąc zgodnie z obowiązującą tam prędkością nie popełniasz

żadnego wykroczenia, a mrugający kierowcy z tyłu to niestety już inna sprawa. Wykroczenie popełniasz kiedy prawy pas jest wolny a Ty jedziesz lewym.

Nie wspomnę już o szeryfach lewego pasa, za to powinna być chłosta :zlo:

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, przecież to jest faktycznie zakaz jazdy lewym pasem dla ciężarówki.

A gdzie tak np. jest  ? Sam widziałem wiele razy, ale jeden konkret okolice Hanover`u.

Ciężarówka na nr rej. PL, wyprzedziła lewym pasem (były 3) starszego pana,

w aucie osobowym z srebrną gwiazdą.

Ten pan zatrzymał się zaraz na awaryjnym pasie, przy najbliższej pomarańczowej budce z telefonem,

więc chyba gdzieś zatelefonował , tak myślę.

Ja akurat zaraz zjechałem sobie na postój kilkuminutowy

i gdy ruszyłem dalej, po kilku kilometrach już z oddali widziałem przed sobą migające niebieskie duże światła.

Gdy podjechałem, zobaczyłem stojącą na awaryjnym pasie tę właśnie w/w ciężarówkę,

otoczoną  przez wiele aut odpowiednich służb, którym na dachach błyskały te niebieskie światła

oraz jej nieszczęsnego kierowcę otoczonego przez osoby w mundurach zielonych i czarnych.

Dowiedziałem się za kilka dni że ten polski kierowca stracił prawo jazdy i nałożono na niego duża karę pieniężną.

Nie pamiętam kwoty, ale była "kosmiczna" oraz odebrano mu prawo jazdy (chyba) na 5 lat.

Chodzi mi głównie o to ,że to droga szybkiego ruchu,

a więc prędkości duże i tego typu sytuacje bardzo niebezpieczne są( ciężarówka i auto poniżej 3,5 T).

Gdy jest konkretna i nieuchronna kara to i zachowanie jest inne i jakoś tam widzę zupełnie inną kulturę jazdy,

która nawiasem mówiąc,  bardzo mi się podoba.

Popatrz, jak obecnie w Polsce działa dyscyplinująco możliwość utraty prawka na 3 m-ce,

o obrębie obowiązywania ograniczenia prędkości na "odcinku działania białych tablic".

Edytowane przez visitor1967 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście obowiązuje zakaz wyprzedzenia dla ciężarówek na całym obszarze. Jeżeli byłby przestrzegany to było pięknie.

 

Kolega Inhalt jedzie pickupem, wykroczenia brak.

pisał że ciężarówką :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Osowy do Gdynii? W którym miejscu stoi ten znak i czemu obniżyli tam prędkość?

 

Edit: już chyba znalazłem dlaczego:

https://www.google.pl/amp/www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/gddkia-wprowadza-ograniczenia-predkosci-na-obwodnicy-trojmiasta/bt5x6xd.amp

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście obowiązuje zakaz wyprzedzenia dla ciężarówek na całym obszarze. Jeżeli byłby przestrzegany to było pięknie.

 

Kolega Inhalt jedzie pickupem, wykroczenia brak.

Upsss, faktycznie kolega jedzie pickupem. :hmm:

Od Osowy do Gdynii? W którym miejscu stoi ten znak i czemu obniżyli tam prędkość? Edit: już chyba znalazłem dlaczego: https://www.google.pl/amp/www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/gddkia-wprowadza-ograniczenia-predkosci-na-obwodnicy-trojmiasta/bt5x6xd.amp

Znak sobie stoi zaraz za SP ORLEN po wjeździe z parkingu centrum handlowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upsss, faktycznie kolega jedzie pickupem. :hmm:

 

Znak sobie stoi zaraz za SP ORLEN po wjeździe z parkingu centrum handlowego

Ale ten znak akurat obowiązuje tylko na tej drodze równoległej i do najbliższego skrzyżowania czyli do wlotu na obwodnicę. On nie dotyczy jadących obwodnicą.

 

Chyba że o innym miejscu mówimy

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.